Strona główna / Informator regionalny / Powidz – Giewartów – Kosewo: wypoczynek nad jeziorem

Powidz – Giewartów – Kosewo: wypoczynek nad jeziorem

Jezioro Powidzkie to jedno z najczystszych jezior na terenie Wiekopolski, a może nawet w Polsce. Otoczone jest terenami dwóch gmin: Powidz i Ostrowite.

Atrakcyjne położenie między największymi jeziorami Powiatu Słupeckiego: Jeziorem Powidzkim o powierzchni 1217,37 hektarów i Jeziorem Niedzięgiel o powierzchni 638 hektarów, rok rocznie przyciąga setki turystów – amatorów wypoczynku na łonie natury. Z uwagi na nie skażone środowisko i krajobraz zaliczono Powidz i jego okolice do Powidzkiego Parku Krajobrazowego (w dniu 16 grudnia 1998 roku).

Strefa ciszy na jeziorach, czyste powietrze i przejrzysta woda to całoroczna atrakcja dla amatorów kąpieli, wędkarstwa, żeglarstwa, windsurfingu i nurkowania w okresie letnim. Jesienią jest to raj dla grzybiarzy i trampów, zimą dla łyżwiarzy i bojerowców, wiosną zaś dla miłośników podglądania budzącej się do życia przyrody. Chluba powiatu słupeckiego jest największą atrakcją dla turystów w sezonie letnim.

Położone nad jeziorem miejscowości mają bogatą infrastrukturę turystyczną, miejsca noclegowe oraz rozbudowany pion gastronomiczny. W Kosewie znajduje się prężny i dobrze wyposażony ośrodek żeglarski „Horn”, z możliwością wypożyczenia żaglówek, rowerów wodnych, kajaków i desek windsurfingowych. Odbywają się tu cyklicznie regaty, przyciągające żeglarską brać nie tylko z Wielkopolski, ale i z innych regionów kraju. O czystość wód jeziora dbają gminy Powidz i Ostrowite, które w ciągu ostatnich dwóch lat oddały do użytku, wybudowane ogromnym wysiłkiem finansowym oczyszczalnie ścieków.

36 komentarzy

 1. zawdar@onet.eu

  Chciałbym spędzić u Was samemu kilka dni w dniach 08.08. – 15.08 , jaki to byłby koszt z wyzywieniem oraz jak dojechać z łodzi do Was autem.?

  • Z łodzi na autostrade i zjeżdzasz w Słupcy z autostrady potem na strzałkowo i do powidza
   Przyjeżdzaj mieszkanie jest tanie a jedzenie smaczne

 2. albo ze Słupcy na Giewartów i do Kosewa.Kosewo też ma pokoje do wynajęcia i ośrodek wypoczynkowy od 30- do 35zł pokoje i pole namiotowe nom-stop …Zapraszamy.Nr do ośrodka 63- 2766039 0d 7do 15.

 3. Polecam tam wypoczynek. Byłam tam z ekipom i nam sie bardzo podoba i na pewno tam sie jeszcze pojawimy:)

 4. Mam pytanie czy duża jest tam plaża?

 5. A do wakacji jeszcze daleko:(

 6. Nie polecam myślałem że coś się zmieniło ale nic .
  Kierownik do d……..

 7. Faktycznie gmina nie ma dobrego gospodarza łazienek

 8. viola,plaża jak w Kołobrzegu

 9. Na plaży za mało ławeczek ,a samochody parkują gdzie chcą i jak chcą .Brak ławeczek widokowych w alejach spacerowych .
  Kiepski gospodarz!!!!!!!!

 10. brona-ekolog

  spoko,wszytko w swoim czasie,luksusów się zachciewa,gospodarz się nie podoba,traweczka ,ławeczka,piweczko z lodu,alejki spacerowe,to nie Hawaje,Wyspy Kanaryjskie-oj niedobrze,w głowach się przewraca,parkingów zachciewa-a natura czeka ;obserwuje,co się porobiło?…niewdzięcznicy.

 11. Najpiękniejsze jezioro w Wielkopolsce bez porządnej plaży? Co ty wielki „obserwatorze” nazywasz „plażą” nie jest nawet miejscem do bezpiecznej kąpieli?

 12. mieszkaniec

  Kiedyś jak byłem ratownikiem to do moich obowiązków należało posprzątanie plaży przed rozpoczęciem i po zakończeniu pracy .Teraz widzi się tylko ratowników na pomoście nie dbają o wygład plaży .Ciekawy jestem ja podpisuje się umowy (CHYBA TYLKO NA SIEDZENIA )

  • To zależy od zakresu obowiązków /jak w każdej pracy/. Byłam ratowniczką nad morzem: do zakresu moich obowiazków nie należało sprzątanie plaży /na tym etacie byli zatrudnieni dodatkowi pracownicy/ ale o siedzeniu na tyłku również nie było mowy – według niepisanej umowy bezczynne siedzenie było tępione.

 13. Nic tam się nie zmieniło Łazienki to totalna ruina a kierownik kolejny bez kompetencji .
  Dziwie się gminie że nie potrafi zapanować nad tak pięknym ośrodkiem .
  W niedziele odwiedziłem kolejny raz Powidz i łazienki to co zobaczyłem to ruina nic tam się nie robi a sezon już za kilka miesięcy .
  WSTYD DLA GMINY !!!!!!

 14. Jestem mieszkanką tej gminy i nie raz zastanawiam się dlaczego priorytetem tej gminy nie są Łazienki perełka Powidza w sensie odbudowy .Zmieniają się kierownicy ośrodka ale żaden nie ma inwencji twórczej na prawidłowe zagospodarowanie .Codziennie spaceruje już po pięknej promenadzie ale jak dochodzę do Łazienek ogarnia mnie strach że ten Skansen jeszcze stoi .Czy my Powidzanie mamy zrobić pospolite ruszenie na gminę aby zainteresować radnych tą sprawą ?
  Radni czy Wam nie wstyd sami widzicie jak tam wygląda

 15. Wójtowi wydawalo sie ze jak zatrudni pana z doswiadczeniem to bedzie ok. Tylko ze obecny prezes doswiadczenie zdobywal w kotlowni a nie w zarzadzaniu. Na prezesa powinien byc konkurs z odpowiednimi wymaganiami, przede wszystkim wyksztalcenie I prezencja, tak by moc reprezentowac spolke.. Zastanawiajace jest to, dlaczego prezes nie pojawia sie w gazetach, na sesjach, czyzby nie mial Nic do powiedzenia merytorycznego?

 16. „Znawco” nie narywaj się z człowieka który zbyt wiele nie może? Ma być pełniącym obowiązki prezesa więc jest prezencja i wykształcenie nie podoba się nie wydziwiaj że palacz potrafii wiele więcej niż inni nie obwiniaj go też za obecny stan jaki jest na Łazienkach ma egzystować więc nic innego mu nie pozostaje?

 17. W niedzielę odwiedziłem kolejny raz Powidz i przespacerowałem się po promenadzie .Mam pytanie dlaczego nie ma ławek na całej długości promenady .Następna sprawa która rzuca się w oczy to ubytki zaprawy w pozbruku ,myślę że wykonawca powinien to naprawić .
  O Łazienkach nie chce się już wypowiadać bo to już chyba zostanie skansenem Powidzkim .
  Następnym problemem jest WC czy projektant zapomniał o tym przybytku dnia codziennego ???

 18. Nie wazne kto jest prezesem z takim wojtem za wiele sie nie zdziala, popatrzec tylko co sie w Skorzecinie juz dzieje… Remonty, porzadki, piasek nawieziony, juz przyczepy stoja i monete zostawiaja a w Powidzu? Skansen skansen i jeszcze raz skansen!!!!!!

 19. Krótko brak odpowiedzialności i kontroli ze strony gminy.
  Łazienki powinny być zarządzane przez sprawdzoną osobę .
  Gdy tam spaceruje nie widzę nikogo kto by nawet pilnował ten skansen a co tu dalej mówić o jakichś pracach porządkowych .

 20. Sprawą Łazienek powinni zając się radni iść zobaczyć jak to wszystko wygląda przed sezonem letnim .

 21. Słupczanin 50 +

  Skorzencinie 40 lat temu woda była kryształ a teraz kacki mogą pływać

 22. NA POWIDZKICH ŁAZIENKACH PANUJE PRAWO BUSZU KAŻDY KTO CHCE I GDZIE CHCE STAWIA SOBIE DOMKI HOLENDERSKIE NIE MYŚLĄC O PLAŻOWICZACH I ESTETYCE TEJ PLAŻY

 23. Szumne zapowiedzi że łazienki powidzkie kiedyś będą „perełką” można opowiadać dzieciom jako bajki jak jest każdy może zobaczyć!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 24. Tak to prawda nawet samochody stoją gdzie chcą – brak gospodarza terenu .
  Na pięknym kiedyś kląbie gdzie były ławeczki kwiaty teraz stoją samochody -wstyd gospodarzu .
  Jest to piękne miejsce gdzie by można osiąść odpocząć tak jak to było dawniej .

 25. Możecie polecić jakieś dość duże i ładne plaże nad jeziorem powidzkim? miejscowość nie ma znaczenia

 26. Wróciłem wczoraj z Powidza zwiedziłem plaże Łazienki i Dziką Plaże wstyd ruina i zaniedbanie ,plaże porozjeżdżane przeraz samochody .Samochody stoją gdzie chcą brak pomostów .
  Pytanie gdzie są gospodarze tych plaż i za co biorą pieniądze.
  Jedynym dużym plusem to piękna spacerowa promenada .

 27. Takiego jublu na Powidzkich Łazienkach jeszcze nie było?

 28. Krótko kolejna osoba zarządzająca na nie właściwym miejscu !!!!!!!!!
  brak kontroli ze strony Gminy !!!!

 29. Najlepsze jest droga na łazienkach, dziura na dziurze, PARANOJA!!!!

 30. w skorzęinie jest plaża bardzo duża

 31. Osrodek zaniedbany a pokoje brudne nie polecam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>