Strona główna / Informator regionalny / Stadnina Koni w Mieczownicy

Stadnina Koni w Mieczownicy

Stadnina Koni w Mieczownicy W eklektycznym pałacu z 1894 roku, otoczonym ponad czterohektarowym parkiem znajduje się stadnina koni. Prowadzona jest tu m.in. hodowla koni angloarabskich.

Turyści mogą skorzystać z nauki jazdy konnej, przejażdżek bryczkami, czy wypożyczyć konia pod siodło na przejażdżki po okolicy. Istnieją tu doskonałe warunki do prowadzania hipoterapii.
Bez problemów można znaleźć nocleg w hotelu przy stadninie lub w pobliskich hotelikach, gościńcach, gospodarstwach agroturystycznych, czy też w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym w Giewartowie.

Kontakt: tel. (63) 276 61 48

7 komentarzy

 1. to naprawde piekny palac rozkwital za rzadow sp pana gucia

 2. Człowiek który pokochał te strony

  Byłem w 2007 roku,spokoj cisza nic tam sie nie dzialo,za komuny tam zycie tetnilo,ludzie pracowali na polach,konie pasły sie na pastwiskach,a ludzie po pracy szli nad jezioro wykapac sie,a teraz praktycznie niema dojscia do jeziora,wszedzie prywatne tereny,bardzo sie zmienilo.

 3. W kazdej wsi PGR-owskiej tetnilo zycie. Teraz widac tam tylko obdrapane tynki budynkow i wysiadujacych pod plotami mieszkancow, bez braku perspektyw i niejednokrotnie roszczeniowych.Kiedys chodzili do pracy, robili swoje, kasa wplywala. Teraz kiedy nie umieja nic innego jak doic krowy i orac pole, nie pozostaje wg nich nic innego jak wegetacja

 4. Sawa Robert

  Dobrze, że jest tu jeszcze „życie” – bierzmy przykład z Niemców, jak oni dobrze się gospodarzą, dbają o swoje domy, ogrody, pałace, mają z tego kasę i zadowolenie …

 5. konie pięknie się prezentują, nawet kucyk daje się czochrać po grzywie …

 6. do kogo to teraznalezy bylismy tam

 7. byliśmy tam wycieczką rowerową we wrześniu 2014,pałac istotnie ładny i jeszcze w miarę w dobrym stanie,warto przejechać się trochę dalej pod pomnik poległych powstańców i wybudowany blok wykończony ale chyba nigdy nie oddany do użytku? Dlaczego?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>