Strona główna / firma / Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Wawrzyńca w Słupcy

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Wawrzyńca w Słupcy


Dane adresowe:

Kościelna 3
Słupca
62-400 Słupca

Kontakt

Telefon: (63) 277-13-07

25 komentarzy

 1. czy jeszcze ten ks pracuje co zwinal kase dziekanowi

 2. Potrzebował pieniądze na swoje dzieci …

 3. Czy to prawda, że w tym kościele księża biorą łapówki?

 4. KOMENTATORZY!!!
  Nie złyszeliście,nie widzieliście,nie oceniajcie!!

  • Masz świętą rację Magda!!!!!!!!!!
   Słyszycie ona ma naprawdę racje !!!!!!!!!!!

 5. czy to prawda ze to rodzinny biznes? xD

 6. swoja droga, cenzura niczym za komuny

 7. A dlaczego u św.Wawrzyńca aktualnie tylko dwóch wikariuszy a było trzech nie ma już tego nowego co z Wrześni był skierowany, gdzie odszedł i z jakiego powodu

 8. ludzie ,ale wam odbija,łapówki-za co za modlitwę?Jak chodziłbyś raz po
  raz to wiedziałbyś,że będzie nowy wikary.Jak ukończył byś zerówkę,to wiedziałbyś,że ksiądz to też człowiek i popelnia ludzkie błędy,ja chodzę nie do księdza a do kościoła ,ty wolisz na piwko.

  • He,he,he nie wiem Mietulka czy ty tak chodzisz do kościoła czy nie czasami do … resztę sobie sama dopowiedz.Aktywna na forum jesteś, katolicki pełen miłości znak bliźniego przekazujesz.Bóg zapłać. MIetulka już wszystko wiem kim prawdziwie jesteś,śmiało Mietulka napisz jakie to błędy ksiądz popełnia

 9. Księża są różni jak różne jest społeczeństwo bo z księżyca się nie biorą..Ale wymaga się od nich więcej tak samo jak od nauczycieli miedzy innymi i dlatego powinni być promowani Ci z tak zwaną klasą ale ponieważ ryba się psuje od głowy to mamy księży którzy nie mogą dogonić nawet swoich tytułów i godności bo na drodze staje im słoma,alkohol, i inne zboczenia ..smutne ale prawdziwe….I jak tu żyć katoliku jak żyć

 10. Strona którą polecił mi ks. z parafii św Warzyńca:
  http://www.pogotowieduchowe.pl/pomoc-specjalistyczna

 11. Teraz parafia dostała wspaniałego wikariusza księdza KRZYSIA—wspaniały kapłan.
  POZDROWIENIA Z WĄGROWCA Z KOZALA!
  ŻYCZYMY BŁOGOSŁAWIEŃSTWA BOŻEGO !

 12. Zna ktoś wymiary kościoła?

 13. Moja rodzina kocha ks.Krzysia..wspaniale że jest u nas

 14. Cała parafia pokochała ks. Krzysia. jak On pięknie mówi do nas na mszach św. Tam gdzie chodził po kolędzie ludzie są nim wprost zachwyceni. Ja również. Już jestem na emeryturze, ale po raz pierwszy miałam okazję zobaczyć jak pięknie potrafi się modlić kapłan. Takiego drugiego ks. Krzysia po prostu nie ma.
  Będzie problem, za długo tu nie posiedzi na parafii. Nie wiem czy wszędzie ale w Słupcy tak jest od dawna, że jak kapłan przyciąga rzesze ludzi (szczególnie młodzież) to musi odejść…za bardzo się wychyla przed proboszcza. Jak będzie tym razem? Zobaczymy. Nie znamy ztej strony proboszcza Rysia, nie wiemy czy jest taki sam jak inni, czy po prostu będzie zadowolony, że ma u siebie takiego wspaniałego wikariusza. Poczekamy…

  • To prawda , bo w KOZALU W WAGROWCU ksiądz KRZYSIU był lepszy od PROBOSZCZA więc szybko nam KS. KRZYSIA zabrali.
   KSIĘDZU KRZYSIOWI życzę błogosławieństwa BOŻEGO !

 15. A dlaczego w adresach parafii brak bł.Kozala w Słupcy?

 16. Oby takich wpisów jak wpis parafianki, było jak najwięcej.Zaś co do twoich obaw parafianko, to się nie dziwię, gdyż jedną z najbardziej zazdrosnych grup w społeczeństwie to biskupi i księża. Niech no tylko ludzie któregoś z księży bardziej pokochają i za nim obstają, musi się liczyć, że nie będzie mu łatwo. Sami duchowni go wykończą. „… smutne ale prawdziwe …” jak wcześniej napisał(a)Mieciorka. Mimo to księże Krzysztofie bądź zawsze sobą i nie schodź z kursu.

  • To fakt.Podobnie potraktowany został ksiądz kanonik Andrzej Sobaszkiewicz-były administrator parafii Staw.

 17. Jarek ze Strzałkowa

  Mówi się, że jak się ma miękkie serce, trzeba mieć twardą dupę. Tak jak uwielbiany jest ksiądz Krzysiu, tak samo uwielbiany był i nadal jest ksiądz kanonik Andrzej Sobaszkiewicz. We wszystkich parafiach gdzie pracował, po dziś dzień ludzie go bardzo ciepło i mile wspominają. U nas w Strzałkowie nie był duszpasterzem a mimo to jak wspaniale mówią o nim ludzie. W Stawie parafianie ciągle za nim tęsknią i mają nadzieję, że powróci.Współczując mu jednocześnie wspierają go słowem, mając nadzieję, że jego sytuacja się zmieni. Skoro kuria musiała z powrotem oddać skradzioną parafii Staw ziemię, to Prymas powinien również przywrócić parafianom ze Stawu ich umiłowanego księdza Andrzeja Sobaszkiewicza. Wówczas byłoby to sprawiedliwe. Prymas jednak, jak widać, sprawiedliwości nie uznaje. Dla niego moc władzy jest najistotniejsza. Miała rację młodzież, która mu w swoim liście protestacyjnym napisała:”za kogo ty się uważasz”. Za to Prymas ich ukarał i bierzmowani byli przez proboszcza ze Strzałkowa. Z tego wynika, że Prymas zamiast miłosierdzia uznaje tylko karanie no i obronę źle postępujących. Gdziekolwiek w parafii źle się dzieje i ludzie reagują, Prymas oczywiście udając niewiniątko, jest albo głuchy, albo ślepy albo naiwny albo … . Żadne prawdziwe argumenty i dowody przedstawiane przez ludzi, nic dla niego nie znaczą. I to jest „PRYMAS POLSKI”. On, który pierwszy winien dawać dobry przykład a zupełnie inaczej postępuje, uważa się za autorytet dla nas ludzi wierzących? Dla mnie, już od chwili, gdy wyrzucił, tak wyrzucił księdza Andrzeja Sobaszkiewicza ze Stawu, jego „wielkie słowa”, wielkie nawoływania i wszystko co robi, nie mają żadnego znaczenia. Myślę, że gdyby miał okazję, tak jak ja, słyszeć jakie słowa i komentarze pod jego adresem można usłyszeć wśród ludzi, zrozumiałby, że urząd który sprawuje, to nie jego miejsce. Strzelił sobie w kolano a teraz szuka winnych. No i znalazł – ksiądz Andrzej Sobaszkiewicz i wszyscy inni niewygodni. Mówienie nam wszystkim o nieudolności, niegospodarności, o długach i wielu innych przyczynach zwolnienia księdza Andrzeja Sobaszkiewicza ze Stawu to jedno wielkie kłamstwo i oszczerstwo. Sami mu świnię podłożyli, przekrętów narobili, a że wstyd się do tego wszystkiego przyznać, to oczywiście zwalili całą winę na tego, co mając miękkie serce, musi teraz mieć twardą dupę. Księże Andrzeju,dość dawno już nie miałem okazji znów wstawić się za tobą, ale skoro przeczytałem te trzy komentarze: parafianka, wdzięczny i Stawski, nie mogłem się nie dołączyć do nich. Pozdrawiam cię i wspieram modlitwą, by ci Bóg dał siłę to wszystko wytrzymać i przeżyć. Zastanawiam się, czy nie miałbyś podstaw wnieść sprawy do Sądu jako mobbing pracodawcy przeciwko tobie. Spróbuję zasięgnąć informacji i ci napiszę. Trzymaj się i się nie poddawaj.

 18. Brak słów na poczynania biskupów gnieźnieńskich i prymasa. W końcu został nowym Prymasem więc powinien od razu reagować i rozstrzygać spory. To że wymagają służalstwa od poddanych i wiernych to wiadomo…zawsze tak było i całować się po staroświecku kazali. Jakaś kanalia kieruje
  ich umysłami bo wszystko jest załatwiane i kierowane przeciw parafianom.Na naszym terenie są widoczne dziwne, czasem nawet głupie decyzje. Nie będę wymieniać, ale ilu wspaniałych kapłanów uwielbianych przez młodzież i rodziny musiało szybko odejść. Nawet nikt nie zapytał dlaczego, bo wszyscy wiedzieli. W samej Słupcy w zasadzie takie odejścia odbyły się we wszystkich parafiach. W Stawie proboszcz miał rację, był szanowany i lubiany – to jaką przyszłość zgotowały władze…okrutną. Dochodzą inne parafie nie daleko od nas. LUDZIE ZROZUMCIE WRESZCIE kto się liczy u wodzów???
  Parafianie – nie, bo ich nikt nie słucha. Wspaniali, młodzi kapłani – nie mogą być za dobrzy. Więc….

 19. Do Pana Jarka:
  Też mam wrażenie, że to mobbing w Stawie. Do tego dochodzi pazerność kleru (Przełożonych).
  Miał okazję się wykazać nowy Prymas, czy nie powinien usunąć raczej ze swojego grona administratora, który dopuścił się haniebnych, krzywdzących człowieka czynów.
  Nie tą drogą poszedł Prymas, którą iść powinien.
  Jestem już emerytką, ale nie słyszałam nigdy o tym, że bierzmowania może udzielić jakiś inny proboszcz. Czyżby tak się pozmieniało?

 20. Czyżby już Ryś z Wawrzyńca zadziałał i zakazał publicznych komentarzy szczególnie o księdzu Krzysztofie?. Jakoś dziwnie zniknęły z głównego portalu?

 21. Ile się modlicie za swoich księży, takich macie. Porzekadło ma 2000 lat i cały czas jest aktualne. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.