Urzędy i instytucje publiczne w Słupcy

Szpital – Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej

Szpital słupecki powstał w latach 60-tych w czynie społecznym mieszkańców miasta i powiatu. W drugiej połowie lat 50-tych Wojewódzka Komisja Planowania Gospodarczego nie ujęła w planach inwestycyjnych budowy szpitala. Społeczność lokalna pod przewodnictwem doktora Romana Grzeszczaka podjęła inicjatywę budowy na bazie zbiórki pieniędzy i działań społecznych. Szpital otwarto 1.10.1966 roku. …

Czytaj więcej »

Urząd Miasta Słupca

Znajdziecie tu Państwo podstawowe informacje o naszym mieście, infrastrukturze, rozwijającej się gospodarce i aktywnym życiu kulturalnym. Nie brak tu zabytków,będących świadectwem wielu wydarzeń historycznych i przemian, jakim uległa Słupca na przestrzeni wieków.

Czytaj więcej »

Urząd Gminy Lądek

Obszar Gminy Lądek usytuowany jest w krainie Wielkoch Dolin, której część nazwano Niziną Konińską. Położony jest w powiecie słupeckim, w dorzeczu rzeki Warty.

Czytaj więcej »

Urząd Miasta i Gminy Zagórów

Witamy serdecznie w mieście i gminie Zagórów położonej w województwie wielkopolskim. Do odwiedzin naszego miasta i gminy zachęcają piękne krajobrazy Nadwarciańskiego Parku Krajobrazowego, różnorodne i niespotykane w innych miejscach gatunki ptaków i roślin, malowniczo położona Czarna Struga zachęcająca do rekreacji, sportu i wypoczynku.

Czytaj więcej »

Urząd Gminy Orchowo

Orchowo jest typową miejscowością rolniczą ożywającą latem wraz napływem turystów, szukających odpoczynku nad cichymi i czystymi jeszcze jeziorami.

Czytaj więcej »

Urząd Gminy Ostrowite

Gmina Ostrowite – Malownicza, zielona, spokojna, otoczona jeziorami, o pełnym uroku krajobrazie urozmaiconym przez pagórkowate wzniesienia, łąki i torfowiska – tak w największym skrócie można opisać leżącą w Wielkopolsce gminę Ostrowite.

Czytaj więcej »

Urząd Gminy Słupca

Gmina Słupca położona jest we wschodniej części woj. wielkopolskiego, w całości w dorzeczu rzeki Warty, w zlewni rzeki Meszny. Najważniejszymi jej atutami są pzrede wszystkim: dogodne położenie komunikacyjne i stosunkowo dobra jakość gruntów rolniczych

Czytaj więcej »

Urząd Gminy Powidz

Gmina Powidz jedna z najmniejszych gmin w byłym województwie konińskim zajmuje powierzchnię 80 km2. Jest atrakcyjnie położona między największymi jeziorami, tj. Jeziorem Powidzkim i Jeziorem Niedzięgiel.

Czytaj więcej »

Urząd Gminy Strzałkowo

Gmina Strzałkowo leży w powiecie słupeckim, w centralnej części województwa wielkopolskiego. Wg. poprzedniego podziału administracyjnego należała do województwa konińskiego. Do gościnnego Strzałkowa traficie Państwo jadąc drogą krajową nr 92 relacji Poznań – Warszawa. Warto tu spędzić jakiś czas, choćby po to, by zwiedzić atrakcyjne pamiątki przeszłości, parki powstałe przy dawnych …

Czytaj więcej »
ody>