Strona główna / Regionalne / Gmina Orchowo / 1000 książek od Empiku

1000 książek od Empiku

9 stycznia do Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Słowikowie zawitał pięknie oklejony samochód z 1000 książek, które szkoła wygrała w Ogólnopolskim Konkursie Empiku „Tysiąc powodów by czytać”.
Wśród 400 szkół podstawowych szkoła w Słowikowie znalazła się na podium. W trwającym 3- tygodniowym głosowaniu uczniowie, rodzice, nauczyciele i miłośnicy szkoły oddali 24 528 głosów.
Przekazanie książek odbyło się w atmosferze euforii i ekscytacji. Uczniowie wraz z nauczycielami w przebraniach z różnych postaci z książek z niecierpliwością wyczekiwali na tak wspaniały prezent. Po wypakowaniu wielu kartonów z książkami cała szkoła w radosnym nastroju przemaszerowała na salę gimnastyczną do świetlicy wiejskiej. Tam odbyła się cześć oficjalna – dyrektor Elżbieta Przybylska przywitała aktorów – Redaktora Książeczkę, Kropkę i Przecinka. Wręczyła im list gratulacyjny wraz z pamiątkowym zdjęciem uczniów. Nie zabrakło również miłych słów z podziękowaniami i gratulacjami od przedstawicieli Empiku. Uroczystość zakończyło przedstawienie teatralne w wykonaniu klasy V pt. „Życie to bajka”. Mali aktorzy pokazali gościom jak ważne dla nich są książki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>