Strona główna / Regionalne / Gmina Orchowo / Budują 989 metrów drogi

Budują 989 metrów drogi

Nie jak zakładano wcześniej, ale tylko do połowy. Łączna długość przebudowywanej drogi ma wynosić 988,72 m. – Ta droga starczy tylko do pana radnego Zawady, tak wynika z mapy – mówią mieszkańcy. Na drodze będzie ograniczenie prędkości do 30 km/h.

11 maja br. gmina podpisała umowę na wykonanie zadania pn. „Przebudowa drogi gminnej Myślątkowo – ul. Dąbrowa”. Wykonawcą zadania będzie firma Strabag Sp. z o.o. z Pruszkowa. Chodzi o odcinek drogi o długości 988,72 m. Zadanie przewiduje m.in. częściową rozbiórkę istniejącej nawierzchni jezdni wraz z podbudowami oraz wykonanie nowej nawierzchni oraz zjazdów wraz z podbudowami. Koszt inwestycji ma wynieść 766.438 tys zł, a termin realizacji to dwa miesiące od podpisania umowy.

Jak już wcześniej informowaliśmy, wójt Jacek Misztal ze względu na zbyt wysokie koszty wynikające ze złożonych ofert unieważnił pierwszy i ogłosił drugi przetarg na przebudowę ul. Dąbrowej w Orchowie. Jednak ma być ona węższa niż pierwotnie planował (z 6 m do 4,5 m). Na jednej z komisji Rady Gminy wójt tłumaczył się, że wcześniej zakładał pobudowanie szerszej drogi na ul. Dąbrowej, która byłaby zgodna z przepisami. Gmina miała w tym celu wykupić grunty od prywatnych właścicieli i wystąpić o dofinansowanie na ten cel z PROW-u, jednak z tego co powiedział wójt, rzekome odszkodowanie, które naliczył biegły rzeczoznawca miałoby wynosić ok. 400-500 tys. zł. W związku z tym gmina wycofała się z tego projektu.

Więcej w Kurierze.

2 komentarze

  1. Proponuję niech jeszcze ustawia bramki i pobierają opłatę jak za przejazd na autostradzie w ten sposób uzbiera się kasa na pozostała część drogi.

    • Przedsiębiorca

      Dobry pomysł – to ustaw. Dlaczego mają robić za ciebie. Masz pomysł to go realizuj, a oni potem pokrytykują.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>