Strona główna / Regionalne / Gmina Orchowo / Chcą rozwoju gminy
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Chcą rozwoju gminy

Grupa dziesięciu radnych złożyła na ręce wójta Jacka Misztala wniosek o dokończenie opracowania miejscowego planu przestrzennego na terenie kilku miejscowości gminy Orchowo. – Opracowanie planu może dać gminie dużą szanse na rozwój. Zwłaszcza przy braku innych pomysłów rozwoju naszej gminy przez Pana Wójta – podkreślili we wniosku radni.
Wniosek podpisany przez Władysława Jakubowskiego, Stanisławę Kryszak, Andrzeja Kinowskiego, Andrzeja Tomaszewskiego, Annę Kosiak, Grzegorza Mikułę, Wiesławę Wojciechowską, Irenę Mielcarek, Ryszarda Świtka i Ryszarda Szczepańskiego odczytał na sesji i wręczył wójtowi Jackowi Misztalowi przewodniczący Rady Gminy.
– My niżej podpisani składamy wniosek o dokończenie przerwanego przez Pana Wójta Jacka Misztala opracowania miejscowego planu przestrzennego w obrębach Bielsko – Podbielsko oraz Różanna – Orchowo przynajmniej w części terenów inwestycyjnych położonych wokół Wólki Orchowskiej działki nr 30/5 oraz 36/4 , przy ul. Dąbrowa działka nr 175 lub podjęcie nowej uchwały do opracowania planu przestrzennego dla tych terenów. Zwłaszcza, że obecnie dostępne są jeszcze środki unijne na rozwój małych firm chociażby na inwestycje w przetwórstwie rolnym. Jak również dlatego, że obecny rząd przygotowuje plan, aby całą Polskę objąć specjalną strefą ekonomiczną. Do gminy należy opracowanie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego oraz uzbrojenie terenu, a wysokość ulg będzie zależna od lokalizacji, co może dać gminie dużą szansę na rozwój. Zwłaszcza przy braku innych pomysłów rozwoju naszej gminy przez Pana Wójta – czytamy we wniosku grupy radnych.
Wójt Jacek Misztal był tym faktem wyraźnie zaskoczony. – To jest cały czas opracowywane właśnie tereny inwestycyjne. Z panem sekretarzem i z Poznaniem cały czas opracowujemy, czyli to nie jest żadna nowość – stwierdził wójt Misztal.
– Chcielibyśmy widzieć konkrety po prostu, taki jest nasz wniosek grupy dziesięciu radnych – skomentował wypowiedź wójta przewodniczący Rady Gminy Władysław Jakubowski.

13 komentarzy

 1. Jak elita W.J będzie blokować i robić na złość wójtowi to w tej gminie nic nie da się zrobić chyba że W.J ze swoją grupą opuszcza swoje stanowiska ale dla kasy oni tego nie zrobią

  • O czym ty piszesz? Wójt od trzech lat blokuje dokończenia opracowania planu przestrzennego i mają rację radni,że złożyli taki wniosek. Nie odwracaj konia ogonem. Co radni blokują chyba myślenie wójta, a zresztą czy on w ogóle myśli.

  • ktoś mało ważny

   Jak nie ma się na kim mścić to nie ma co robić. A jeżeli mówisz, że w radzie jest taka kasa to startuj i aktywnie działaj.

 2. Pytanie czy ta grupa radnych myśli co robi a pewnie jesteś jednym z nich

 3. Mieszkaniec

  Moi drodzy , musi nastąpić zmiana wójta…ale nie na poprzedniego.Na rok przed wyborami możemy szukać nowego.Słucham propozycji

 4. Każdy, byle nie obecny!

 5. Każdy czyli kto?Nie widzę osób chętnych…

 6. Orchowianin

  S.SZ z Bielska Wybudowanie….słucham dalej

 7. Orchowianin hahaha

 8. ten z Bielska to chyba nie…to niby człowiek wykształcony ale nie chciałbym żeby ktoś taki nas reprezentował.
  Ciekaw jestem czy ktoś z Orchowa wystartuję…

 9. ORCHOWIANIN

  OJ na pewno wystartuje a tobie Paweł gały wyjdą na wierzch.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.