Strona główna / Regionalne / Gmina Orchowo / Drugi przetarg też nie wyszedł

Drugi przetarg też nie wyszedł

Nie powiódł się drugi przetarg na przebudowę drogi gminnej na ul. Dąbrowej w Orchowie. Tym razem zabrakło 37 tys. zł. Wójt informuje o dotacji z FOGR przyznanej gminie w kwocie 118 tys. zł, ale musi zwiększyć kredyt do kwoty 766 tys. zł. Nie zrobi tego bez uchwały radnych.
Jak już wcześniej informowaliśmy, wójt Jacek Misztal ze względu na zbyt wysokie koszty wynikające ze złożonych ofert 28 marca unieważnił pierwszy przetarg na przebudowę części drogi – 988,72 m – na ul. Dąbrowej w Orchowie. W postępowaniu w wyznaczonym terminie do składania ofert zostały złożone dwie oferty, w których Przedsiębiorstwo Robót Drogowych „Inodrog” Sp. z o.o. z Inowrocławia zaproponowało kwotę za wykonanie drogi 949.996 zł brutto, natomiast Zakład Wielobranżowy „Trans-Bruk” Marka Begiera z Nekli 769.628 zł brutto. Ceny tych ofert przekraczały możliwości finansowe gminy, która zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia zabezpieczoną w budżecie na ten cel kwotę brutto 724.989 zł.
W związku z tym wójt Jacek Misztal ogłosił drugi przetarg na przebudowę tej drogi. Jednak i tym razem, po otwarciu ofert 13 kwietnia okazało się, że oferty przekraczają możliwości finansowe gminy. Firma Kowalski Budownictwo Sp. z o.o. ze Żnina zaoferowało kwotę 899.987 zł, a firma Strabag Sp. z o.o. z Poznania – 766.438 zł.

Więcej w jutrzejszym Kurierze.

3 komentarze

  1. Darujcie sobie przebudowę ul Dąbrowa.Dąbrowa- rzeczownik własny. To ulica o małym natężeniu ruchu,lokalna dróżka.

  2. Kredyt kredytem popychany. Z drugiej strony-Uważam,że ta droga jest tam potrzebna. Dziur jest jak w serze szwajcarskim. Tam są zabudowania i mieszkańcy powinni mieć odpowiedni dojazd do domów.

    • Oczywiście droga jest potrzebna tylko dlaczego znowu z kredytu. Nie ma funduszy unijnych??? !!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.