Strona główna / Informacje / Aktualności / Hendrysiak mógł naruszyć etykę zawodową
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Hendrysiak mógł naruszyć etykę zawodową

Z otrzymanych przez nas informacji wynika, że 7 lutego br. Zastępca Rzecznika Dyscyplinarnego Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu Ryszard Dolata wszczął dochodzenie w sprawie radcy prawnego Jarosława Hendrysiaka. Sprawa dotyczy m.in. oświadczenia radcy prawnego Hendrysiaka na sesji Rady Gminy Orchowo w dniu 22 marca 2018 r.

Przypomnijmy, że na początku stycznia Jarosław Hendrysiak otrzymał wypowiedzenie z pracy od starosty słupeckiego Jacka Bartkowiaka. Pozostał jednak w dalszym ciągu na stanowisku radcy w orchowskim Urzędzie Gminy. Radca prawny jest też aktywnym działaczem politycznym, jednak po ostatnich wyborach samorządowych, w których otrzymał bardzo słaby wynik w wyborach do Rady Powiatu Wrzesińskiego, Hendrysiak stracił stanowisko prezesa powiatowych struktur PSL we Wrześni.

Jak wynika z uchwały Krajowej Rady Radców Prawnych rzecznik dyscyplinarny wszczyna postępowanie dyscyplinarne, prowadzi dochodzenie i pełni funkcję oskarżyciela przed sądem dyscyplinarnym. Może wnieść także do okręgowego sądu dyscyplinarnego wniosek o ukaranie radcy.

Jak tylko poznamy więcej szczegółów poinformujemy o tym na naszym portalu.

Jeden komentarz

  1. Głowoskręt

    Ciekawe co na to jego żona, Halyna?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>