Strona główna / Regionalne / Gmina Orchowo / Komornik zajął konta GOPS-u
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Komornik zajął konta GOPS-u

Jak wyliczył przewodniczący Rady Gminy Władysław Jakubowski, w związku ze zwolnieniem byłej kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Katarzyny Górnej i przegranym procesem, gmina poniosła koszty w łącznej wysokości ok. 30 tys. zł. Wyjawił też, że po jednej z sesji zadzwonił do byłej kierownik ośrodka i dowiedział się, że w związku z niewypłaceniem przez gminę kwoty odszkodowania, komornik zajął konta GOPS-u. Dopiero dzień później wójt Jacek Misztal wydał zarządzenie o wypłaceniu środków. Skarbnik gminy tłumaczy, że komornik zablokował konto ośrodka, gdyż urzędnicy nie znali numeru konta byłej kierownik. – To nie była nasza wina – mówi skarbnik Anna Błaszczyk.

Więcej w Kurierze.

24 komentarze

 1. Marne tłumaczenia. Dla chcącego nic trudnego.

 2. Jaki włodarz takie tłumaczenia.

 3. Prawda boli. Taki tłumaczenie pasuje do przedszkolaka, a nie urzędnika administracji publicznej. Należy dodać wieloletniego. Wstyd i mętne tłumaczenie.

 4. Pan Misztal zwolnił bez podstawnie to niech płaci z swojej pensji.Wielu ludzi jak by wiedzieli ze maja sprawe przegrana a nie placa ze swojego to by się sądzili.

 5. Niech wojt za sprawy przegrane płaci z swojej pensji to nie bedzię się sądził.

 6. Pekajacy ze śmiechu czytelnik.

  Ale mnie rozbawila odpowiedz pani skarbnik. Wiedzieli ze przegrali sprawę, że muszą zapłacić i majac wyrok nie maja informacji na jaki nr konta przelac odszkodowanie. Kto tam rządzi dzieci czy osoby dorosłe? Po co sie pograżacie w tak dennych odpowiedziach .

 7. Kompletny brak profesjonalizmu

 8. Była współpracownica

  Prawda w tej sprawie jest zupełnie inna. Czyż nie Pani Aniu?

 9. Ciekawe co jeszcze chcieli wykombinować żeby utruć jej życie. Wcale nie mieli zamiaru wypłacić jej tych pieniędzy. Brawo! Piękne zagranie taktyczne Pani Kasiu

 10. Młody Mieszkaniec

  Czytam te komentarze to aż mnie ściska… pogadać o problemach Gminy to tylko potraficie pod sklepem i to z ludźmi którzy nie maja pojęcie o czym mówią. Prawda jest taka że Mieszkańcy nie chodzą na zebrania Sołeckie i nie wiedzą co się dzieje w Gminie tylko czytają brukowce… fakt że Wójt przegrał sprawę z p Górna ok no każdy się może pomylić ale to że sprawa sądową ze Slowikowem wyciągnęła z Gminy sporą kwotę to też jest w pożądku?! i to nie była wina wójta. Problem gminy leży gdzie inndzie a nie w samym Przedstawicielu Gminy….

  • Raz się można pomylić i z pomyłki wyciągnąc wnioski. Ale stale się mylić? To już nie jest mądrość.

  • ”Sprawa sądowa ze Słowikowem wyciągnęła z Gminy sporą kwotę” ????? Przecież OSP ze Słowikowa sądziła się z OSP Orchow a nie z Gminą Orchowo. Sugerujesz , że pieniądze na sprawę dla OSP Orchowo wyłożyła Gmina???.

 11. Kto Panią nauczył tak kłamać!

 12. Misztal wykonczy padajaca juz gmine do konca powinien wyplacic odszkodowanie z wlasnego konta tak samo wydac 40tys na przystanek ktory służy tylko do ozdoby niech sam sobie stoi w desz zacinajacy wykonczy gmine tak samo jak rolnika

  • Wójt autobusami nie jeździ, więc jemu jest wszystko jedno, czy zwykli mieszkańcy gminy marzną na tym przystanku pełnym przeciągów.

 13. Młody Mieszkaniec

  Radni Orchowa to jest główną przyczyną potyczek Wójta. Misztal sam nie zadecydował o projekcie przystanku na pewno oni musieli to przegłosować… mi się przystanek podoba lepsze to niż ten który był zasikany przez pojaczków…. Osama! ROLNICY się sami wykanczaja tym że nic im się nie opłaca i liczą na pieniądze z Uni a jeszcze na dodatek idzie do Gminy i skamle o umorzenie podatku…. jak ma być w Gmnie dobrze?!! Mogły by być wiatraki to się sprzeciwiają… Nie będzie dobrze dopóki ludzie się będą sprzeciwiać i nie wybiorą Radnych którzy będą myśleć o Gminie a nie tylko żeby siedzieć i wziąść kasę za sesję…

  • Wiatrakom to się nie rolnicy sprzeciwiają tylko sprzymierzeńcy wójta z nim samym.

 14. ORCHOWIANIN

  Dla mnie to śmieszne Pani pracowała w GOPS i jej pobory były przelewane na konto to pani skarbnik nie wiedziała jakie jest konto? wystarczyło zadzwonić i potwierdzić nr konta. Ale Jacek myślał chociaż czy on myśli, czy ma mózg ? że może dalej się odwoła i nie będzie płacić. sam nasyłał na ludzi komorników tylko zapomniał o jednym kij ma dwa końce. Ile ten człowiek ludziom krzywd na robił a zapłata będzie do niego i jego popleczników bardzo gorzka. A w ulotce wyborczej „rozwój gminy i tradycja” po amerykański?

 15. Młody Mieszkaniec

  Żaden Rolnik nie odda nawet 1Ara na poczet rozwoju Gminy jeśli Radni by to przegłosowali to raczej Wójt nie miał by nic do gadania ale Radni boją się wychyla najwidoczniej….

 16. Radni już dawno przegłosowali, co więcej było referendum w sprawie wiatraków z pozytywnym wynikiem. Faktycznie jesteś za młody żeby to pamiętać. Wójt nie wykonuje uchwały rady gminy. A rolnicy chętnie wzieliby sporą sumę pieniedzy rocznie za ziemię pod wiatrak. Więc nie mów za rolników.

 17. Co za Gmina?co dalej?Kto będzie tym zarządzał Pryka czy Misztal???oby nikt z nich…

 18. Do Paweł. Jeżeli nie żaden z nich to już współczuję tym wszystkim którzy jednemu i drugiemu w d..ę włazili. Mówię o pracownikach. Tak się przestawić i musieć zaczynać od początku 🙁

 19. Jak w tej kadencji nie pozyska się jak najwięcej środków unijnych a prawdopodobnie się to zakończy bardzo skromnie . To dla gminy będzie pozamiatane i żaden nowy wójt nie ma szans powtórzyc inwestycji z lat 2003-2014. Niestety prawdopodobnie w latach następnych już szans na takie środki nie będzie. Można tylko wyborcą z 2014 r. pogratulowac wyboru.

 20. Nie chodzi tylko o inwestycję. Chodzi o to żeby to społeczeństwo pogodzić. Teraz jeden na drugiego nie może patrzeć. Są młodzi…jest Szymański Bednarczyk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.