Strona główna / Regionalne / Gmina Orchowo / Miał usłyszeć zarzuty. Nie stawił się

Miał usłyszeć zarzuty. Nie stawił się

Na początku kwietnia Rzecznik Dyscyplinarny Okręgowej Izby Radców Prawnych chciał postawić zarzuty i przesłuchać Jarosława Hendrysiaka w ramach wszczętego dochodzenia. W trakcie swojej działalności w gminie Orchowo radca mógł naruszyć zapisy kodeksu etyki zawodowej. Ten jednak nie stawił się. Przedstawił tylko zwolnienie lekarskie z terminem do 16 kwietnia. Informacje te są zastanawiające, gdyż 12 kwietnia Hendrysiak uczestniczył w rozprawie sądowej w Sądzie Rejonowym w Słupcy.

W dniu 7.02.2019 r. wydano Postanowienie o wszczęciu dochodzenia. Na dzień 1.04.2019 r. wezwano r. pr. Hendrysiaka celem przedstawienia mu zarzutów i przesłuchania w charakterze obwinionego. Wymieniony nie stawił się .Przedstawił zwolnienie lekarskie od 25.03.2019 r. do 16.04.2019 r. Złożył pisemną odpowiedź na zarzuty nie przyznając się do naruszenia KERP. Wyjaśnienia obwinionego wpłynęły w dniu dzisiejszym – informuje Jerzy Burkowski, Rzecznik Dyscyplinarny OIRP w Poznaniu.

Niedawno Hendrysiak stracił pracę w słupeckim starostwie. Wcześniej przestał być prezesem powiatowych struktur PSL we Wrześni.

Jeden komentarz

  1. Też by nie przyszedł …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>