Strona główna / Regionalne / Gmina Orchowo / Misztal ukrywa wydatki na prawników

Misztal ukrywa wydatki na prawników

Wójt Jacek Misztal nie chce podać kosztów ponoszonych przez gminę w związku z obsługą prawną w sprawach, które toczą się przed sądami z powództwa byłej kierownik GOPS-u oraz byłej nauczycielki i księgowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego. Nie jasne są również wydatki na działania Wielkopolskiej Grupy Prawniczej, która odegrała znaczącą rolę w procedurze odwołania Elżbiety Gonickiej z funkcji dyrektora ZSP.

W trakcie lutowej sesji Rady Gminy przewodniczący Władysław Jakubowski zwrócił się z interpelacją do wójta Misztala o podanie kosztów obsługi prawnej ponoszonej przez budżet gminy w trzech sprawach toczących się przed sądami: sprawie wytoczonej przez byłą kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Katarzynę Górną, zwolnioną przez wójta w lipcu ubiegłego roku, sprawie wytoczonej przez byłą nauczycielkę Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Orchowie Katarzynę Łyko, wybraną w sierpniu ub. r. na wicedyrektora ZSP (nie objęła funkcji) oraz sprawie wytoczonej przez księgową ZSP Izabelę Kryślak-Misch. Władysław Jakubowski prosił także o podanie, kto reprezentuje gminę lub jej jednostkę organizacyjną w tych sprawach jako pełnomocnik.

Ponadto przewodniczący prosił o dokładne wyjaśnienia od wójta, ile do tej pory kosztowała obsługa prawna świadczona przez Wielkopolską Grupę Prawniczą oraz jaki był zakres umowy lub umów wraz z aneksami. Poprosił również o wyznaczenie terminu, w którym mógłby jako radny zapoznać się z przedmiotowymi umowami.

 

Co odpowiedział wójt Misztal? Przeczytasz w jutrzejszym numerze Kuriera.

32 komentarze

 1. Hendrysiak, żona hendrysiaka……..?

 2. Pieniądze są gminne więc chyba tajemnicy wielkiej nie można robić? Wszystko powinno być jawne i przejrzyste.

 3. To jest sprawa dla policjantów z wydziału przestępstw gospodarczych !

 4. Gmina zamiast robić inwestycje, wydaje kasę na prawników. Czy to jest konieczne? Nie szkoda pieniędzy? a może się okazać że jak sprawy będą wygrane dla pozywających, to gmina zapłaci jeszcze koszty sądowe i odszkodowania.

  • Sprawiedliwy mieszkaniec gminy

   Bardzo dobrze, gdyby się tak stało. A wójtowi przydałby się jakiś wyrok, zapłacił by w ten sposób za swoje destrukcyjne czyny i sprawiedliwości stałoby się za dość, bo jako osoba z wyrokiem nie będzie mógł dalej pełnić funkcji wójta i przestanie szkodzić… Oby tak się stało. Do referendum znaczna część społeczność nie poszła w obawie, przed jego zemstą. Prawdziwe zdanie społeczeństwa pozna jednak w wyborach jednak. Trzymam kciuki za działania policji gospodarczej, by poznał też smak sprawiedliwości

 5. Władek zobacz co ty ze SWOIMI radnymi robisz niszczysz wszystko

  • Ciekawe co niszczy. Tak w ogóle to nie są jego radni tylko nasi a ja też bym chciał wiedzieć ile mloich pieniędzy wydaje na swoje wojny „nasz wójt”

 6. Widzę że szukają kolejnego haka na wójta?:) to już jest śmieszne…

  • Biedny wójt, tak go atakują, a on taki niewinny! Śmiech! Jakby nie miał nic do ukrycia to chętnie udzielałby odpowiedzi a nie wykręcał się jak tylko się da. Tym bardziej że odpowiedzieć musi a z pieniędzy i tak trzeba się rozliczyć, bo to nie są jego prywatne środki. I jego fochy nikogo nie obchodzą.

 7. Ale żeście tam pajaca wybrali. Gęba pełna frazesów a życie swoje.

 8. ze swoich nie daje. a prawnikow zatrudnia bo on jednego zdania nie umie porzadnie sklecić i dlaqtego na wszelkie zapytania odpowiada na piśmie.Odpowiedz ktoś mu napisze, aczytać to chyba umie./chyba ze tez nie/.Dobrze, ze kolejne wybory zbiżaja sie dużymi krokami, a on już nie będzie mógł manipulować ludżmi.Teraz do wyborów pójdą wszyscy/inikt nie będzie się bał nawet super pani „doktor”./

  • Mieszkaniec

   Lecz się człowieku, ale tu tylko psychiatra potrzebny.Nikt nikogo nie straszy, nienawiść odbiera Ci rozum.

 9. …SZKODA SŁÓW, LUDZIE, A KTO GO WYBRAŁ, JAK NIE WY SAMI.DO KOGO MACIE PRETENSJE, JAK SIEDZICIE W DOMACH ZAMIAST Z DZIADEM ZROBIĆ PORZĄDEK I WYWIEZC NA TACZKACH.

 10. Mieszkaniec

  Faktem jest że Wójt jest bardzo słaby ale Przewodniczący też robi wszystko żeby siebie pokazać z jak najlepszej strony….tak już było ze Strażą w Słowikowie

 11. … dobry pomysł na taczki go na taczki będzie wesoło 🙂 🙂 🙂

 12. Do MMMMM a może tak ciebie na taczki wsadzic i wywieźć bo wypisujesz takie rzeczy jak byś był chory i nie spełnia rozumu

 13. Jak lubi się sądzić, to niech płaci z własnej kieszeni, nie z publicznych pieniędzy! !!

 14. Mieszkaniec

  dajcie mu spokój.Tak wypisujecie a innego kandydata nie macie.

  • Dajcie mu spokój, taki biedny, wciąż atakowany!

  • Sprawiedliwy mieszkaniec gminy

   Ja osobiscie uważam jako 100% kandydata Pana wójta Teodora Prykę,..za czasów jego rządów jakoś nie było takich wojen,.. może ta grupa co robiła referendum też wytypuje kandydatów i oby. Obecny wójt ma dużą rodzinę i znajomości..ale czasy komuny, gdzie się to tylko liczyło,są na całe szczęście za nami. Jaki to człowiek, już na półmetku jego kadencji wszyscy inteligentni go poznali, że jego postawa i działania dotyczą produktu ubocznego „polskigo kangura”. Jak najbardziej jestem za tym, że TEGO PANA NA TACZKI !!!
   Pozdrawiam

  • Ja też myslę, że orchowski Tusk jeszcze powróci

 15. Mieszkaniec, czy Ty uważasz, że taki ktoś może pracować na tak ważnym stanowisku?Nie swoimi pieniędzmi szafuje na boki i nie podaje do publicznej wiadomości. Jeszcze ma pretensje, że rozliczą go z cudzych pieniędzy, miedzy innymi z Twoich i wszystkich podatników.

 16. Witam. Prywatni przedsiębiorcy muszą tłumaczyć się w urzędach skarbowych a wojt ORCHOWa nie chce czy nie umie się wytłumaczyć z kosztów prawniczych z pieniędzy publicznych? Śmieszne. Wójt gminy zarzucił byłej Pani dyrektor E. GONICKIEJ, że szkole traktuje jak prywatny folwark a może Pan wójt ORCHOWa Misztal tak traktuje urząd gminy ORCHOWo. Może warto by się przyjrzeć wszystkim wydatkom np. Delegacji itd bo widać że każdy jeździ gdzie chce załatwiając przy tym prywatne sprawy. Panie przewodniczący i radni do pracy by wszystkich rozliczyć bo to nasze pieniądze są wydawane nie potrzebnie.

 17. Sprawiedliwy mieszkaniec gminy

  Referendum ta grupa przegrała, bo była na to skazana… a szkoda, bo ja akurat byłem na głosowaniu. Część społeczności z naszej gminy pobiera rużnego typu dodatki i zapomogi i wobec rotacji kirownictwa GOPS nie poszła do referendum w obawie ich utraty. Obecny „wójt” też nie ma małej rodziny i kolesiostwa.. ale to nie oni są Gminą. FORA ZE DWORA !!! Zobaczymy jaka bedzie frekwencja na wyborach.. HaHaHa

  • Masz rację można pobierać RÓŻNE dodatki, zwłaszcza na zakup słownika ortograficznego

 18. Sprawiedliwy mieszkaniec gminy

  Do „Xxx”
  No proszę na takie rzeczy też są dotacje… to trzeba dać znać „Orchowiance”.
  Ps. Rzeczywiście fatalny błąd …ale jeden, następnym razem postaram się by nie było żadnego.
  Pozdrawiam

 19. Dlaczego dziwnie znikają artykuły na tej stronie ???? Jeszcze w piątek czytałem o panu Hendrysiaku a teraz już tego njie ma

 20. Bo o nim nie wolno pisać 🙂

 21. To mizerna postac

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.