Strona główna / Regionalne / Gmina Orchowo / Nie dostali na kanalizację
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Nie dostali na kanalizację

Gmina Orchowo nie dostanie dofinansowania na budowę kanalizacji do Różanny. Wniosek przepadł, a odwołanie nic nie wniosło. Już kilka tygodni wstecz wiadomo było, że wniosek gminy Orchowo o dofinansowanie budowy kanalizacji do Różanny w ramach WRPO został odrzucony. Wcześniej przez trzy lata wójt Jacek Misztal mówił, że ze względu na zaniedbania w latach 2009-2011 i nie ujęcie w projekcie 30 działek urzędnicy muszą zajmować się prostowaniem błędów poprzednich władz, co opóźnia wykonanie inwestycji. Projekt, który trafił w tym roku do urzędu marszałkowskiego został zatem już przygotowany przez władze obecnej kadencji. O tym, że wniosek gminy został odrzucony poinformował pracownik Urzędu ds. gospodarki komunalnej Piotr Wędzikowski.

Podczas jednego z posiedzeń Władysław Jakubowski pytał wójta Misztala, jakie zamierza podjąć kroki, aby w tej sytuacji zrealizować budowę kanalizacji. Przypomniał, że termin na jej pobudowanie w ramach wyznaczonej aglomeracji upływa w 2021 r. Po tym okresie gmina będzie płaciła spore kary.

Misztal zapewniał, że projekt na budowę kanalizacji został w tej kadencji bardzo dobrze napisany, jednak wniosek gminy nie uzyskał wystarczającej liczby punktów. Wniesione odwołanie nie wpłynęło na decyzję Zarządu Województwa Wiekopolskiego. 20 kwietnia uchwałą zarząd podjął decyzję o przyznaniu dofinansowań kanalizacji z programu WRPO dla gmin Ostrowite i Zagórów. Gmina Orchowo zatem nie znalazła się na tej liście.

2 komentarze

  1. Bardzo dobrze napisany projekt, który nie dostał dofinansowania. Może by tak złożyć projekt na plac zabaw?

  2. Albo napisac projekt na szopke na rynku. Projekt przepadl,a taki fajny byl – amerykański. Pracowac tacy kompetentni? Chyba w robieniu zakupow w trakcie pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.