Strona główna / Regionalne / Gmina Orchowo / Orchowo: Nowi sołtysi na… cztery lata

Orchowo: Nowi sołtysi na… cztery lata

Gmina Orchowo jest jedyną gminą w powiecie słupeckim, która przespała temat zmiany statutów sołectw i nie wydłużyła ich kadencji. Na terenie gminy trwają zebrania wiejskie, które mają na celu wyłonić sołtysów i Rady Sołeckie na kolejne kadencje. W związku z wydłużeniem kadencji samorządów do pięciu lat, w pozostałych gminach powiatu dokonano zmiany statutów sołectw, tak aby długość ich kadencji pokrywała się z długością kadencji samorządów. W gminie Orchowo urzędnicy, w tym radca prawny przespali ten temat i statuty sołectw pozostały bez zmian.

Wójt Jacek Misztal winę za taki stan rzeczy zrzuca na radnych i apeluje do nich o podjęcie prac zmierzających do zmiany statutów. Oświadczenie wójta zostało opublikowane na oficjalnej stronie gminy Orchowo.- Nie zamierzam bawić się w przedszkole – komentuje przewodnicząca Rady Gminy Anna Kosiak i zapowiada, że nie będzie wydawała żadnych oświadczeń, a do tematu odniesie się podczas najbliższej sesji Rady Gminy, która będzie transmitowana w internecie. Więcej w Kurierze.

11 komentarzy

 1. I znowu gmina na najwyższym miejscu w rankingu i to jedyna. Będzie się wójt mógł znów pochwalić.

 2. Jakie społeczeństwo taki wójt.

 3. W tej gminie to już im się od tego dobrobytu przewróciło w głowach! Najlepiej winę zrzucić na radnych, szukać winnych, a może warto zacząć od siebie. Wstyd publikować takie pismo na stronie internetowej gminy.

 4. Jak to się dzieje, że nieomylny radca prawny J. H. wytykający błedy innym popełnia san takie błędy raczej to unika pracy.
  Po pierwsze radca prawny chyba podpisał się pod uchwałą o zmianie statutu, z roztrzygnięcia nadzorczego wynika,że nie zna się o na prawie i za co bierze pieniądze. Co do statutu sołectw to poza obijącym się od pracy radcy prawnym , śpi też sekretarz Gminy Orchowo, który powinien czuwac nad aktualnością przepisow gminnych.

 5. Tego właśnie można było się spodziewać. Brawo, prawnik za grube tysiące! Figurant na liście płac!Co do odniesienia się do tematu na sesji która ma być transmitowana w internecie to szczerze wątpię czy przy takiej jakości dźwięku ktokolwiek usłyszy stanowisko przewodniczącej w tej sprawie bo informatyk też nic nie robi. Pracownicy też nic nie robią. W pracy są kiedy chcą, wychodzą kiedy chcą. Nikt nikogo nie zastępuje.
  Jak kogoś nie ma to już nic nie załatwisz. Musisz poodbijać się od drzwi. Idąc dalej, wójt też nic nie robi! Oj przepraszam, opublikował oświadczenie! śmiech na sali. Tak się pogrążać! Chyba czas zmienić doradcę.

 6. Janusz z Januszowic

  Tam powinna wejść inspekcja pracy. W pierwszej kolejności sprawdzić czas pracy!

 7. Zróbcie coś z tymi nagraniami, z których nic nie można zrozumieć! kto za to odpowiada? Pytam po co umieszczać bełkot w internecie pod tytułem Transmisja z sesji? Radnych widać, słychać i nic nie można zrozumieć! Kpiny z mieszkańców gminy się urządza?

  • Teraz,mimo że jest sprzęt,też próbowali zakłócać,ale ludzie zaczęli bombardować radnych smsami i musieli puścić normalnie.Czyli jednak można jak się tylko chce.

 8. W związku z wnioskiem Wójta Gminy do Rady Gminy:
  Z Regulaminu Organizacyjnego Urzędu Gminy Orchowo Rozdział IV pkt. 5 Kierownicy referatów, oraz pracownicy zajmujący samodzielne stanowiska zobowiązani są do sygnalizowania konieczności aktualizowania aktów werwwnętrznych ( zarządzeń Wójta i uchwał Rady Gminy) z uwagi na zmiany ustawodastwa i przedstawienia Wojtowi projektow odpowiednich aktów wewnetrznych.
  O konieczności zmiany statutów sołectw wiadome było od ponad roku. Czy w związku z tym Wójt nie powinien wyciągnąc konsekwencji wobec Radcy Prawnego, Sekretarza i innych odpowiedzialnych za nie wykonywane swoich obowiązków ?

 9. Po co wyciągać konsekwencje wobec swoich pracowników ,jak można poszukać kozła ofiarnego i zrzucić winę na Radę…przecież to typowe dla wójta…

  • A jak się kozioł buntuje to mu po łbie,jak się zaczyna sprawdzanie przekrętów to się „przypomina” o obowiązkach,próbuje zatrzymać,uciszyć a może się wystraszą ,wycofają i będzie znów spokój,będą godzinne posiedzenia na kawę,pogaduchy,po co się przejmować jak przyzwolenie władzy jest.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>