Strona główna / Regionalne / Gmina Orchowo / Orchowo: WOŚP na bogato

Orchowo: WOŚP na bogato

Już w najbliższy weekend w gminie Orchowo zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Orchowski sztab pod przewodnictwem radnej Anny Kosiak przygotował cały szereg atrakcji.

W piątek, 12 stycznia o godz. 18.00 w klubie Holidays odbędzie się zabawa dla wszystkich połączona z licznymi atrakcjami. Dzień później, w godz. od 8.00 do 12.00 na jeziorze Orchowskim przeprowadzone zostaną zawody wędkarskie o puchar WOŚP – zapisy u prezesa klubu Ryszarda Szczepańskiego pod nr tel. 504 895 083. Następnie, na hali ZSP w Orchowie odbędą się zawody w konkurencjach: od godz. 12.30 do 15.00 turniej tenisa stołowego (kobiety i mężczyźni do lat 16 i powyżej), w między czasie lotki i frisbee, od godz. 15.00 do 16.00 mecze piłki ręcznej. Od godz. 16.00 rozegrane zostaną mecze piłki halowej (wpisowe płatne przed zawodami u Macieja Misztala – 5 zł od zawodnika i 50 zł od drużyny).

W niedzielę, 14 stycznia w godz. od 9.00 do 12.00 w Domu Kultury i Strażaka przy ul. Powstańców Wielkopolskich w Orchowie będzie czynny punkt krwiodawstwa. O godz. 16.00 na dużej sali powitanie przez szefa sztabu uczestnikow finału. Na scenie wystąpią m.in. lokalni artyści: Klub Seniora „Złota Jesień” w Orchowie, Barbara Smółka oraz dziewczynki z letnich warsztatów muzycznych, Wiktor Chudy, zespół flażoletowy Stowarzyszenia Rozwoju Wsi „Razem” w Słowikowie z opiekunem Marią Czech, grupa taneczna Show Dance ze Stowarzyszenia Kulturalno-Oświatowego ‚Z edukacją w przyszłość” w Bielsku z opiekunem Agnieszką Wykręt.

Po występach odbęda się pokazy: zumby z instruktor Elizą Rybarczyk z Konina, karate Sekcji Orchowo z trenerem Lucjanem Skowrońskim, ratownictwa medycznego w wykonaniu OSP Orchowo, Słowikowo i Bielsko, tańca w wykonaniu tancerzy ze Studia Tańca Adama Borzęckiego, fryzjerski w wykonaniu Katarzyny Proszkiewicz-Lewandowskiej ze Studia Pielęgnacji Włosa ze Strzelna, a także wystawa modelarstwa redukcyjnego Grzegorza Mądrego z Trzemeszna, utytułowanego wieloma medalami i pucharami w Polsce i za granicą oraz wystawa malarstwa Elżbiety Michalak.

Wsród atrakcji również m.in.: loteria fantowa, pysznosci przygotowane przez KGW ‚Kanwa” w Orchowie oraz Stowarzyszenie Rozwoju Wsi „Razem” w Słowikowie, strefa dziecka, a w niej zajęcia z animatorką Lucyną Sapalską, warsztaty żonglerki z Łukaszem Osajdą, armwrestling pod okiem wicemistrza świata Sławomira Głowackiego, konkurs ‚Jak oni śpiewają” w wykonaniu lokalnych przedsiębiorców, samorządoców i nauczycieli, warsztaty plastyczne przygotowane przez Bibliotekę Publiczną, lody tajskie – rewelacja dla podniebienia w wykonaniu Restauracji Paradise, światełko do nieba i i wiele innych.

Motocykle 125 - Jaki wybrać? Jaki kupić?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.