Strona główna / Regionalne / Gmina Orchowo / Na pocieszenie mieszkańcom Myślickiego
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Na pocieszenie mieszkańcom Myślickiego

Rada Powiatu Słupeckiego zwolniła mieszkańców nowej ulicy Józefa Myślickiego w Orchowie z opłat za wymianę praw jazdy i dowodów rejestracyjnych. W dalszym ciągu niewyjaśnione pozostaje pytanie co z pozostałymi opłatami?

Pod koniec sierpnia orchowscy radni zwykłą większością głosów podjęli uchwałę o nadaniu nowej nazwy dla ul. XXX-lecia PRL. Na łamach Kuriera jako pierwsi przewidzieliśmy, jeszcze zanim pochylono się nad procedurą uchwałodawczą, że jej przyszłym patronem zostanie mieszkający dawniej w Orchowie malarz Józef Myślicki.
Wywołanie uchwały o nadaniu nowej nazwy wiązało się z wejściem w życie ustawy dekomunizacyjnej. Na jednej z sesji zastępująca chorego radcę prawnego Jarosława Hendrysiaka, żona Halina Woźniak-Hendrysiak, przedstawiła swoją interpretację przepisów, z której wynika, że orchowscy radni będą musieli podjąć uchwałę o nadaniu nowej nazwy ulicy na zasadach, do których nie ma zastosowania ustawa dekomunizacyjna.
Z rady tej skorzystali niestety przedstawiciele orchowskiej władzy i na sierpniowej sesji, wbrew sugestii mieszkańców wspomnianej ulicy, którzy przedstawili swoje propozycje zmian (jedna grupa proponowała ul. Spacerową, inna ul. Zachodnią), podjęli uchwałę o nadaniu nowej nazwy.

Więcej w Kurierze.

10 komentarzy

  1. Kto nadaje niech płaci….;)

  2. Skoro radni podjęli taką decyzję to niech teraz płacą za wszystko włącznie z W.J przecież tacy mądrzy sa

  3. WJ akurat był przeciwko tej uchwale. To radni z komitetu misztala wybrali taką ulice z koalicjantem

  4. Stasia bardzo nie lubi WJ widocznie czegoś mu zazdrości. Pewno mądrośi i wiedzy.

  5. Nie nie to radni z komitetu Pryki włącznie z W.J przegłosowali przecież jest ich większość i ars takie bajki to dzieciom opowiadają a nie doroslym

    • Proszę zapoznac się z protokołem Sesji a później pierdoły pisz.

  6. To ty opowiadasz bajki, widać jak sie sprawami gminy interesujesz. Za ulicą myślickiego było 7 radnych, w tym czterech od misztala: Hieronim Adamczyk, Zenon Czwójdak, Maciej Stube, Alicja Bartz, do tego doszli koalicjanci: Ryszard Szczepański, Stanisław Zawada i Anna Kosiak, 4 radnych było przeciw, od głosu wstrzymało się 4, więc to nie W.J. ani nie radni Pryki zagloosowali za taka ulicą tylko radni misztala z koalicjantami

  7. W ostatnim numerze Pałuk przeczytałem o tym ,że w starostwie w Słupcy od kilku lat obowiązuje uchwała zwalniająca z opłat w przypadku zmian administracyjnych. Pan J. Hendrysiak jest zarówno radcą prawnym w Staostwie Słupeckim i Gminy Orchowo czy o tej uchwale nie wiedział albo wiedział a obecnego wójta robi idiotą.

  8. Po układzie z doktorową!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.