Strona główna / Regionalne / Gmina Orchowo / Podają się za współwłaścicieli parku. „Ujawnić nazwiska”

Podają się za współwłaścicieli parku. „Ujawnić nazwiska”

Zdaniem wójta Jacka Misztala, budowa świetlicy na terenie zabytkowego parku w Linówcu została wstrzymana z uwagi na kwestie formalno-prawne niezależne od gminy. Pozytywną decyzję konserwatora zabytków zaskarżyła osoba, podająca się za współwłaściciela parku. Zapis ten zbulwersował radną i Sołtys Linówca Irenę Mielcarek: – Nie rozumiem, z jakiej racji ci państwo piszą, że są współwłaścicielami? Niby to jest sprawa jawna, ale nie ma nazwisk. Prosiłabym o ujawnienie nazwisk.

Odpowiadając na poprzednim posiedzeniu, wójt Jacek Misztal nie chciał jednak podać nazwiska osoby, która zaskarżyła decyzję konserwatora. – Skarga jest można powiedzieć prywatna trochę, ale jednocześnie i publiczna. Ja kierując się zasadą ostrożności, skonsultuję się z prawnikiem – stwierdził wójt Misztal.

Więcej w bieżącym wydaniu Kuriera.

5 komentarzy

  1. Proponuję, by p. Misztal zamiast siebie od razu wysyłał na zebrania prawnika. Misztal i tak nigdy nic nie mówi, zasłaniając się zasadą ostrożności. To po co w ogóle jeździ na te posiedzenia?

  2. Wójt kolejny raz zabłysnął.

  3. Ale chyba nie elokwencją 🙂

    • Skąd wzieliscie tego niedojde? Nie stać was Orchowian na normalnego człowieka? To może wy wszyscy jesteście „nie ten tego”???

  4. „Lepiej nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości” .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.