Strona główna / Regionalne / Gmina Orchowo / Rosną koszty obsługi prawnej
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Rosną koszty obsługi prawnej63.502 zł
– co najmniej tyle w ubiegłym roku zapłacili mieszkańcy gminy Orchowo za obsługę prawną Urzędu i jednostek organizacyjnych. To wzrost o ponad 40 tys. zł w stosunku do ostatniego roku poprzedniej kadencji. Koszt obsługi prawnej wzrósł mimo tego, iż w gminie ubyło jednostek organizacyjnych.
W gminie Orchowo rosną koszty obsługi prawnej. O tym fakcie informowaliśmy nieraz na łamach naszego tygodnika. W ostatnim czasie otrzymaliśmy jednak pełne dane dotyczące wydatków na obsługę prawną Urzędu Gminy w Orchowie, jak i jednostek organizacyjnych – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej i Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Orchowie. Jasno wynika z nich, że w porównaniu z ostatnim rokiem poprzedniej kadencji aż o ponad 43 tys. zł wzrosły koszty ponoszone przez budżet gminy na prawników.
W wyborach samorządowych w 2014 r., radca prawny Jarosław Hendrysiak jako kandydat PSL-u w drugiej turze wyborów wójta poparł Jacka Misztala. Kilka miesięcy później po wygranych wyborach Jacek Misztal podziękował za pracę dotychczasowemu radcy Urzędu Gminy Stanisławowi Filipiakowi i zatrudnił Hendrysiaka najpierw na podstawie umowy zlecenie, a następnie stworzył mu pół etatu, pomimo iż liczba jednostek organizacyjnych po powstaniu szkół stowarzyszeniowych zdecydowanie się zmniejszyła.

Więcej w najbliższym Kurierze.

6 komentarzy

 1. Rozczarowany

  Za wdzięczność trzeba płacić

 2. 4458,50 zł brutto miesięcznie za pół etatu. Śmiech na sali!

 3. Prawnicy w tej kadencji radzi mocno się wzbogacili! Dziękujemy ze gminie pieniądze idą na wojenki z osobami. Może artykuł ile spraw sądowych UG przegrał ?

 4. Prawnicy w tej kadencji mocno się wzbogacili! Dziękujemy że gminie pieniądze idą na wojenki a to przekłada się na sprawy sądowe. Może artykuł ile spraw sądowych UG przegrał ?

  • Urząd Gminy nie przegrał żadnej sprawy, ponieważ nikt Urzędu nie pozwał nieuku albo lepiej nieuczko . A słowo wojenki to typowy tekst zatroskanych rodziców których reprezentują osoby które uwielbiają pisać anonimy na wszystko i wszystkich.

 5. ORCHOWIANIN

  Myślę ,że po wyborach oboje stworzą spólkę bo są siebie warci

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>