Strona główna / Regionalne / Gmina Orchowo / „Światowid” załatwił kasę. Sukces „totalnej opozycji”
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

„Światowid” załatwił kasę. Sukces „totalnej opozycji”

Dzięki członkostwu gminy Orchowo w Lokalnej Grupie Działania Stowarzyszenie „Światowid”, czemu przeciwny był wójt Jacek Misztal (lobował za członkostwem gminy w słupeckiej Unii Nadwarciańskiej, mimo to gmina przystąpiła do „Światowida” dzięki głosom 8 radnych nazwanych niedawno przez wójta totalną opozycją) udało się pozyskać 428.428 zł na dwie inwestycje. Dwa wnioski gminy złożone w ramach naborów LGD Stowarzyszenie Światowid, pn.: „Zagospodarowanie terenu nad Jeziorem Orchowskim na miejsce wypoczynku i rekreacji” oraz „Budowa kompleksu rekreacyjno – sportowego dla Orchowa” zostały wybrane do dofinansowania. Wynika to z uchwały podjętej 30 kwietnia podczas posiedzenia Rady Projektowej Stowarzyszenia Światowid, która dokonywała oceny wniosków złożonych w ramach naboru na wdrażanie operacji w ramach Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność.

Przypomnijmy, że za członkostwem gminy Orchowo w „Światowidzie” byli: Władysław Jakubowski, Stanisława Kryszak, Andrzej Kinowski, Andrzej Tomaszewski, Grzegorz Mikuła, Wiesława Wojciechowska, Irena Mielcarek, Anna Kosiak i Maciej Stube.

11 komentarzy

 1. Brawo panie przewodniczacy Jakubowski!

 2. Czyli kolejna rzecz,ktora nie bedzie zasluga wojta. To bylo do przewidzenia. To nieud…ny czlowiek.

 3. Nie dzięki radnym opozycji, którzy palcem nie kiwnęli przy napisaniu projektu, ale dzięki pracy Pani Eweliny Gumiennej oraz pracowników Urzędu Gminy, którym kieruje wójt. Doskonała współpraca przynosi efekty w postaci dodatkowych pieniędzy dla gminy.
  Nie jest ważne czy należymy do Światowida czy Unii Nadwarciańskiej, tylko kto napisze projekt i kto go zrealizuje w terminie, a za całość jednoosobowo odpowiada Wójt Gminy Orchowo, Rada Gminy nie odpowiada za nic.

  • Genialna opozycja, podnieśli ręce i pieniądze spływają same, tylko kapelusze nastawiać. A jakie mądre pytania zadają, sami Sokratesi i Ksantypy. Zadają pytania na które znają odpowiedzi. Dzieci zadają modre pytania w jednym celu, żeby zrozumieć, nie mają na celu manipulacji, obwiniania czy poniżania. Człowiek obłudny zawsze patrzy z góry.

   Pies szczekał na złodzieja, całą noc się trudził
   Obili go na zajutrz, że pana obudził.
   Spał smaczno drugiej nocy, złodziej nie czekał.
   Ten dom skradł, psa obili za to, że nie szczekał
   Ignacy Krasicki

  • Laury zbiera wójt, który był przeciwny. Dobre!

 4. Uśmiałem się czytaliście na stronie gminy o podpisaniu umowy na budowę drogi przy ul. Dąbrowa a na końcu stwierdzenie,że dzieki pracownikom gminy zaoszczędzono 400-500 tyś zł.PO 2016 r. Gmina miała 900 tyś nadwyżki w związku z nie wykonanymi w 63 % planem inwestycji, gdyby w tedy został ogłoszony przetarg koszt budowy tej drogi nie przekroczył by 500 tyś zł / tak wzrosły od drugiego półrocza 2017 r kwoty na przetargach. Czyli brak zdecydowanego ruchu wójta kosztował gminę ponad 250 tyś zł. Przypominam,że gmina otrzymała 118 tyś z FOGR-u z Urzędu marszałkowskiego pozostała kwota ponad 550 tyś zł to z kredytu doliczyc trzeba do tego odsetki które zapłaci gmina w następnych latach. Ciekaw jestem jakie drogi zgłosi wójt gdy zostanie ogłoszony nabór wniosków z PROWu w najbliższych dniach.

 5. Rozczarowany

  Widzę że Pani Gumienna w końcu przeczytała że zrozumieniem swój zakres czynności. Swoją drogą miejsce wypoczynku i rekreacji? Kompleks rekreacyjno – sportowy? Pieniądze wyrzucone w błoto. Wszystko przez brak kąpieliska. Lokalizacja tych inwestycji bardzo nietrafiona.

 6. czy słupca.pl nawiązała współpracę z wiadomościami tvp?

  • Pewnie nie, ale uważam, że powinna nawiązać z mediami ogólnokrajowymi, żeby nagłośnić nieprawidłowości, absurdy i łamanie prawa.

  • slupca.pl raczej nie, za to orchowo.pl zapewne tak. propaganda władzy na podobnym.poziomie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.