Strona główna / Regionalne / Gmina Orchowo / Zero gminnych inwestycji
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zero gminnych inwestycji

Zapowiadane hucznie na ten rok liczne duże inwestycje gminne nie wypaliły. Przyjęcie informacji wójta Jacka Misztala z wykonania budżetu gminy za I półrocze 2017 r. było jednym z tematów wrześniowej sesji Rady Gminy. Jak się okazuje, spośród zapowiadanych licznie dużych zadań inwestycyjnych na ten rok nie zrealizowano jeszcze żadnego. Wśród nich były m.in. budowa kompleksu rekreacyjno-sportowego przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Orchowie, termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej, zagospodarowanie terenu przy jeziorze Orchowskim na plażę i boisko do siatkówki plażowej.
Zainteresowało to przewodniczącego Rady Gminy Władysława Jakubowskiego, który pytał jaki jest stan realizacji wymienionych przedsięwzięć. – Jaki jest stan zaawansowania i czy w tym roku jest szansa na realizację tych zadań? – dociekał przewodniczący Jakubowski.
Na sesji nie był obecny wójt Jacek Misztal. Jak powiedział jego zastępca Janusz Pawlaczyk, wójt pojechał na pogrzeb swojego byłego pracodawcy. Toteż głos w imieniu wójta zabrała skarbnik gminy Anna Błaszczyk.
– Na dzień 30 czerwca jest 0 zł wykonanie. Mogę powiedzieć, że na dzień dzisiejszy też jest 0 zł wykonanie. Dlatego czekamy w dalszym ciągu na ogłoszenie konkursów na nabór wniosków przez Urząd Marszałkowski i Lokalnej Grupy Działania „Światowid”. – odpowiedziała skarbnik gminy Anna Błaszczyk.
Radna Wiesława Wojciechowska pytała czy zgodnie z zapowiedziami wójta zostanie w tym roku zagospodarowany teren wokół starego ośrodka zdrowia i budynku Urzędu Gminy. – Jest na to przeznaczona kwota 45 tys. zł. Czy zdążymy to zrobić w tym roku? – dociekała radna Wojciechowska.
W tej chwili jest przygotowywany projekt na wykonanie wokół tego terenu. Zobaczymy co pokaże projekt, ile kosztów weźmie ta inwestycja. Jeżeli będzie przekraczać jakiś zakres to nie wykonamy tego, bo nie ma środków w tej chwili zaplanowanych na to, jedynie w części byśmy zrobili i znowu będziemy dzielić inwestycje – powiedział Janusz Pawlaczyk.

Więcej w jutrzejszym Kurierze.

17 komentarzy

 1. Orchowianka

  Tego wójta to na toczce wywieść po za terytorium gminy !!! Jeszcze nic dobrego do tej gminy nie zrobił! Cały czas problemy masakra

 2. Tylko projekty piszą i to jeszcze im nie wychodzi 🙁 czekają na konkursy-tu też nic 🙁 tak wygląda kadencja tego wójta – NIC! I jeszcze na sesję nie przyszedł,zresztą nie pierwsza,jak ma się tłumaczyć to się nie zjawia.boi się?

 3. Zero inwestycji za to wiele spraw sądowych. Coś przecież trzeba robić.

 4. Gratulacje dla mieszkańców gminy Orchowo za doskonały wybór wójta: sukcesy za sukcesami.

 5. Rok temu mówiliśmy a nikt nie słuchał. Na referendum nie poszli bo bali się, że nie będą mieli gdzie się leczyć.
  Ten człowiek doprowadzi gminę do ruiny ale było to wiadomo już dawno.

 6. Taki dobry wójt, amerykański.

  • A na przystanku w centrum Orchowa to flaga amerykańska będzie wisieć?

 7. Słuchajcie jeszcze może wójt kupić znicze zdąży do 1listopada , bo chyba brać się za inwestycje pod koniec października to troszkę śmieszne

 8. Orchowianka

  Drwal pewnie i w tym przypadku będzie 0 zł. śmieszne że wy go tam jeszcze trzymacie księży do kościoła nie wpuszczają to i wójta do gminy nie wpuścić bo zanim zejdzie że stołka to gmina w ruinę popadnie i zostaną takie ruiny jak po przystanku. Żal patrzeć

 9. Bo mamy takich wspaniałych radnych którzy wszystko blokują W.J S.K itd sami wiecie o kogo chodzi

 10. Przy wsparciu kredytu, a nie z kredytu, różnica spora. Mimo to jest to przykład blokowania o który prosiłeś. Nie ma za co.

  • A więc dlaczego zatwierdzone inwestycje przez radnych nie są realizowane w tym przypadku nie ma blokady? A w ubiegłym roku wójt zrealizował tylko 30 % inwestycji zaplanowanych w budżecie to też przypisujesz blokadzie radnych?

 11. Wstyd jak dlugo to bedzie sie ciaglo. Ale przeciesz w orchowie nie ma nowego kandydata i nastepna kadencja bedzie do misztala nalezec

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.