Materiał sfinansowany ze środków KW SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ
Strona główna / Regionalne / Gmina Powidz / Amerykanie lepili garnki

Amerykanie lepili garnki

Warsztaty garncarskie cieszyły się popularnością wśród mieszkańców Powidza, jak i Amerykanów stacjonujących w miejscowej bazie wojskowej.
Nieformalna grupa miłośników Ziemi Powidzkiej – Nasz Powidz wraz z powidzkim Domem Kultury zorganizowała kolejne ciekawe przedsięwzięcie. W ramach projektu „Inkubator MOST” realizowanego dzięki środkom pochodzącym z Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich (Konkurs Mikrodotacji Wielkopolska Wiara 2019) odbywa się cykl warsztatów nawiązujących do zwyczajów kultury łużyckiej występującej dawniej na naszych terenach.
Pierwszy z warsztatów garncarskich odbył się pod koniec maja. Młodzież, dorośli z terenu gminy i Amerykanie, poznawali techniki wykonania naczyń z gliny. Uczestnicy oprócz lepienia pięknych naczyń i garnków, mieli możliwość uzyskania informacji o kulturze łużyckiej, a także zobaczyli kilka eksponatów z tego okresu, znajdujących się w zasobach Domu Kultury. Spotkaniu towarzyszyła świetna zabawa, integracja międzypokoleniowa i międzynarodowa. Oprócz warsztatów garncarskich w najbliższym czasie odbędą się także warsztaty wikliniarskie (piątek, 7 czerwca), kulinarna wymiana smaków (14 czerwca) oraz w ramach finału projektu muzyczne podsumowanie.

3 komentarze

  1. Codziennie słuchają płyt chodnikowych 🙂

  2. A powidzoki tylko na to patrzyły tak samo jak patrza na orlika bo jest okupywany

  3. sensacja amerykany lepilły garnki… nie ma miejsca gdzie by nie wcisły tych swoich zaoceańskich zadów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>