Strona główna / Regionalne / Gmina Powidz / Amerykańska infrastruktura dla Black Hawków w Powidzu

Amerykańska infrastruktura dla Black Hawków w Powidzu

Jak podaje portal defence24.pl żołnierze amerykańskiej marynarki wojennej rozpoczęli budowę stanowisk postojowych z punktami cumowania, przeznaczonych dla śmigłowców Black Hawk w Powidzu.

Zgodnie z komunikatem US Navy w kwietniu w Powidzu rozpoczęto budowę grupy stanowisk postojowych, przeznaczonych dla śmigłowców UH-60 Black Hawk. Prace są realizowane przez żołnierzy 11 Morskiego Mobilnego Batalionu Budowlanego (NMCB), na korzyść należącej do wojsk lądowych (US Army) 1 Brygady Kawalerii Powietrznej.

Każde z tych stanowisk ma wymiary 30 na 50 stóp (ok. 9 x 15 m) i sześć punktów cumowania, pozwalających dodatkowo zabezpieczyć postój śmigłowców. W komunikacie US Army podkreśla się, że podejmowane działania związane są z wsparciem Europejskiej Inicjatywy Odstraszania (European Deterrence Initiative).

Więcej pod linkiem: http://www.defence24.pl/amerykanska-infrastruktura-dla-black-hawkow-w-powidzu

8 komentarzy

 1. Sojusznik spełnia oczekiwania na wschodniej flance! Tak trzymać!!!!

 2. Przyroda Powidza ginie. Tak trzymać Panie As?? Ruscy juz byli i nie wyciągamy nauki.Myślisz że Jankes odda za Ciebie życie?Nie -fajny mają tu poligon który brzmi Polska?Do tego mają naszą infrastrukturę,którą żałośni dowódcy z Powidza oddają byle przypodobać się władzy i nawet słowo nie pisną jak Amerykanie grają im na nosie i łupią nasze tereny ośmieszajac powagę stopni oficerskich.Szkoda naszych terenów-bo nasze małe dzieci i ich dzieci bedą żyli już bez zielonych płuc Powidzkiego Parku za to w smogu amerykańskich spalin i ciągłym strachu gdzie w razie wojny pierwsze uderzenie rakietowe poleci. Ale cóż dowódcy nie są stąd i im wszystko jedno – byle do przodu. Powidz nie ma obrońców.

 3. ciekawe gdzie baze teraz przeniosą???

 4. Mieszkaniec Powidza

  Ja się pytam, dlaczego w nocy latają nad domami? Jest upał, okna nie da się zamknąć, a oni latają nad domami i spać nie można. Koniec ciszy i spokoju w Powidzu, będzie trzeba emigrowac, drogi rozjechane, zwłaszcza ta do Witkowa, czy tak miało być?????????????

 5. Mało tego samoloty powodują wstrząsy i nowy dom a wszystko pęka to prawda kto może lub będzie miał taką okazję z pewnością emigruje. Drogi tragedia!!!A ceny nie adekwatne do dochodów.

 6. różwe okulary

  niebawem to dojdzie do tego że nas stad wyeksmitują i powstanie tu mała akmeryka, jezioro zapaprane spalinami, promenada już tez w smole i pozostanie nam tylko powiedzieć ja pierd…
  a wójt do niczego nie dba by nam się z tym amerykańskim balastem db żyło, nieudolna gmina

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.