Strona główna / Regionalne / Gmina Powidz / Amerykańska infrastruktura dla Black Hawków w Powidzu

Amerykańska infrastruktura dla Black Hawków w Powidzu

Jak podaje portal defence24.pl żołnierze amerykańskiej marynarki wojennej rozpoczęli budowę stanowisk postojowych z punktami cumowania, przeznaczonych dla śmigłowców Black Hawk w Powidzu.

Zgodnie z komunikatem US Navy w kwietniu w Powidzu rozpoczęto budowę grupy stanowisk postojowych, przeznaczonych dla śmigłowców UH-60 Black Hawk. Prace są realizowane przez żołnierzy 11 Morskiego Mobilnego Batalionu Budowlanego (NMCB), na korzyść należącej do wojsk lądowych (US Army) 1 Brygady Kawalerii Powietrznej.

Każde z tych stanowisk ma wymiary 30 na 50 stóp (ok. 9 x 15 m) i sześć punktów cumowania, pozwalających dodatkowo zabezpieczyć postój śmigłowców. W komunikacie US Army podkreśla się, że podejmowane działania związane są z wsparciem Europejskiej Inicjatywy Odstraszania (European Deterrence Initiative).

Więcej pod linkiem: http://www.defence24.pl/amerykanska-infrastruktura-dla-black-hawkow-w-powidzu

4 komentarze

  1. Sojusznik spełnia oczekiwania na wschodniej flance! Tak trzymać!!!!

  2. Przyroda Powidza ginie. Tak trzymać Panie As?? Ruscy juz byli i nie wyciągamy nauki.Myślisz że Jankes odda za Ciebie życie?Nie -fajny mają tu poligon który brzmi Polska?Do tego mają naszą infrastrukturę,którą żałośni dowódcy z Powidza oddają byle przypodobać się władzy i nawet słowo nie pisną jak Amerykanie grają im na nosie i łupią nasze tereny ośmieszajac powagę stopni oficerskich.Szkoda naszych terenów-bo nasze małe dzieci i ich dzieci bedą żyli już bez zielonych płuc Powidzkiego Parku za to w smogu amerykańskich spalin i ciągłym strachu gdzie w razie wojny pierwsze uderzenie rakietowe poleci. Ale cóż dowódcy nie są stąd i im wszystko jedno – byle do przodu. Powidz nie ma obrońców.

  3. ciekawe gdzie baze teraz przeniosą???

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.