Strona główna / Regionalne / Gmina Powidz / Będą nowe pomosty

Będą nowe pomosty

Po kilku latach starań gminie udało się pozyskać dofinansowanie na budowę nowych pomostów rekreacyjnych na powidzkich Łazienkach, Dzikiej Plaży i plaży cywilnej w Przybrodzinie. Gmina podpisała umowę o udzieleniu pomocy finansowej na budowę nowych pomostów w Powidzu i Przybrodzinie ze środków unijnych pochodzących z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Wniosek na to zadanie złożony był w ramach osi Leader poprzez Lokalną Grupę Działania Unia Nadwarciańska. W imieniu samorządu województwa wielkopolskiego umowę podpisał wicemarszałek Krzysztof Grabowski. W pierwszej połowie roku planowane jest wykonanie robót na Dzikiej Plaży i Łazienkach w Powidzu oraz przy plaży w Przybrodzinie. Wartość wnioskowanego zakresu zadania wynosiła 299.930 zł, a wnioskowane dofinansowanie: 190.845 zł.

7 komentarzy

  1. Juz wiecej pomostow nad Jeziorem Powidzkim byc nie moze, nuczcie sie egzekwowac prawo, a nie pozwoliliscie na dewastacje linii brzegowej tego niegdys pieknego akwenu !

  2. A gdzie marina i toalety/prysznice dla zeglazy ??

  3. Linia brzegowa od Jabłony do Dzikiej plaży już jest zdewastowana przez płatne pomosty ale Gmina tego nie dostrzega .

  4. jak tak dalej będziecie pomosty stawić to do jeziora się w najbliższej przyszłości nie dojdzie, szambo w gminie i w kominie

  5. w tej gminie widocznie istnieją tylko dwie miejscowości, na resztę nie ma kasy

  6. Co w temacie remontu drogi w Ostrowie, jak się udało to siie pochwalcietubyle

  7. Tak masz rację w gminie Powidz sa tylko dwie priorytetowe miejscowosci a reszta się nie liczy Masakra I przez 5 lat sie nie zmieni Perspektywa na przyszłość? ?????

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>