Strona główna / Regionalne / Gmina Powidz / Do 2019 r. pociągną nitkę?

Do 2019 r. pociągną nitkę?

Mieszkańcy gminy Powidz mogą jeszcze składać wnioski w sprawie przyłączenia do sieci dystrybucyjnej gazu ziemnego.

Jak informowaliśmy wcześniej, w związku z dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców gminy Powidz przyłączeniem do sieci gazu ziemnego, wójt Jakub Gwit ogłosił możliwość składania wniosków o określenie warunków przyłączenia. Do końca stycznia do Urzędu Gminy w Powidzu wpłynęła duża liczba wniosków. Zostały przekazane one spółce gazowej. Podczas zebrania wiejskiego włodarz gminy poinformował, że mieszkańcy którzy jeszcze nie zdążyli złożyć wniosku mogą je składać w dalszym ciągu w powidzkim urzędzie.

Mieszkańcy pytali wójta o termin budowy sieci gazowej na terenie gminy Powidz. – My nie jesteśmy inwestorem, to jest odrębny podmiot. Nie chcę deklarować, że gaz będzie na ten rok. Na pewno w tym roku będą prace dokumentacyjne rozpoczęte. Chociaż są argumenty, żeby to przyspieszyć. Jeżeli dojdzie do rewitalizacji rynku to szybko pójdzie informacja do spółki, żeby przed tą rewitalizacją nitka była pociągnięta. Podobnie, jeżeli jakieś fragmenty dróg na terenie aglomeracji powidzkiej byłyby objęte działaniami związanymi z drogami obronnymi to też będziemy dążyć, żeby jak najszybciej nitka się tu pojawiła, żeby z czasem nie trzeba było nowych asfaltów zrywać – skwitował wójt Gwit.

3 komentarze

  1. mieszkanka P

    Dobra inicjatywa tylko proszę napisać ile będzie kosztowało przyłącze do domu i jakie będą opłaty manipulacyjne i dosyłowe na miesiąc.

  2. było zebranie, trzeba było pójść i sie dowiedzieć

  3. Nie wszyscy mieszkamy w gminie a wiec podzielcie sie informacjami

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>