Strona główna / Regionalne / Gmina Powidz / Drogie powidzkie drzewa

Drogie powidzkie drzewa

Radny Michał Imbiorowicz na posiedzeniu wspólnym komisji Rady Gminy Powidz zwrócił uwagę, że koszt posadzenia jednego drzewa w ramach inwestycji „Zabiegi pielęgnacyjne oraz nowe nasadzenia drzew i krzewów na terenie gminy Powidz” wyniósł aż 360 zł. – Jest to wydaje mi się dosyć absurdalna kwota, jak na tego typu działania – stwierdził radny Imbiorowicz.

Kilka tygodni temu donosiliśmy w Kurierze, że Gmina Powidz zakwalifikowała się do dofinansowania Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu do zadania pn. „Zabiegi pielęgnacyjne oraz nowe nasadzenia drzew i krzewów na terenie gminy Powidz”. Szacunkowa wartość zadania wynosiła 119 tys. zł., a wnioskowane dofinansowanie 60 tys. zł. WFOŚiGW rozpatrzył wniosek pozytywnie i na podstawie tej decyzji podpisano umowę dotacji na wykonanie zabiegów. Wyłoniony w trybie zapytań ofertowych wykonawca – Zakład Usług Leśnych i Usług Ciągnikowo – Transportowych Marian Choryan z Powidza zrealizował usługi za kwotę 63.811 zł brutto. Usługą nasadzeń drzew typu lipy, klony, jarzębiny, platany – łącznie 175 sztuk – objęto tereny: w Ostrowie przy świetlicy i strażnicy, w Przybrodzinie na terenie ośrodka „Na Skarpie” i w sąsiedztwie pola namiotowego, a ponadto uzupełniono aleje przy promenadzie w Przybrodzinie, w Powidzu m.in. przy ul. Jagiellończyka, ul. Kolejowej, na terenie ośrodka Łazienki, przy boisku sportowym Orlik oraz przy zejściu nad jezioro z ul. Piaski. Prócz usługi nasadzeń wykonano również zabiegi pielęgnacyjne polegające na przycince drzew w obrębie koron m.in. na powidzkich Łazienkach.

Więcej w Kurierze.

 

30 komentarzy

 1. No pięknie! Krzaczki po 360zł sztuka. U mnie można byłoby kupić za 90zł szt. Tylko czemu nikt nie pytał nie dzwonił??? Ile pieniędzy można było zaoszczędzić! To się nazywa jawna korupcja.

 2. Przyjdą turysty i po krzokach.

 3. mieszkaniec gminy

  Teren Łazienek coraz piękniejszy nie wtrącam się w koszty .Jednak teren ten szpecą te budy i wypożyczalnie po lewej stronie w kierunku restauracji Jabłona. Panie kierowniku czy nie lepiej by było przenieść je za schody tam gdzie kiedyś stały beczki .Ten teren udostępnić turystą jest to ładny teren widokowy na jezioro .Idąc teraz aleją aż wstyd patrzeć na te wymyślne budowy szpecące ten teren.
  Następna sprawa to dewastacja brzegu przy tych wypożyczalniach, czy nikt nie potrafi zrobić z tym porządek GDZIE OCHRONA ŚRODOWISKA !!!!!!!!!!

 4. znakPowidzak

  Przede wszystkim to zmieńcie tę wstrętną nazwę JABŁONA na inną, sympatyczniejszą. Jak mówić turyście, zjesz cos w Jabłonie. Każdy pyta, a co to za diabelstwo?

 5. Beztroska i gówniarstwo pozwala na marnotrawienie publicznych pieniędzy w olbrzymich kwotach i wspieranie bogaczy w gminie. Czy naprawdę wolno wszystko ???

  Ma pan rację panie radny, szkoda tylko że po fakcie. Należy wyciągnąć z tych nieodpowiedzialnych poczynań konkretne wnioski!

 6. z ciepłych krajów

  Drzewka po 360 złociszy za sztukę i co mi zrobicie? Miało być chyba po 60,- ale trafiły się bananowce i doszły koszty transportu. Ale klimat się ociepla, owocowanie będzie już za rok i każdy podatnik na stałe zamieszkały w Powidzu będzie mógł pozyskiwać banany w ilości nie przekraczającej 3 funtów na osobę – bezpłatnie!
  Dzięki wójcie kochany, a kto o jakichś inwestycjach prawi może sobie pojechać podymać w alkomat… Groteska ?

 7. Oj, nie ma szczęścia nasza gmina do włodarzy, oj nie ma…Pierwszy wójt jeździł po pijaku. Następny nauczony błędami poprzednika już nigdzie nie jeździł tylko skrupulatnie pilnował swojego konta w banku. Trzeci wójt przez ponad dwa lata rządzenia wstawił alkomat i zasadził pare drzewek za 60 tysiaków. Masakra po prostu.

  P.S. Jak wynika z innego artykułu na tej stronie, w Powidzu ma się pojawić 1000 amerykańskich żołnierzy. Masa ludzi, masa spraw i problemów. Pytanie, czy jest chociaż jedna osoba spośród tej przesadnie opłacanej kadry Urzędu Gminy zna angielski?

 8. zdegustowany podatnik

  Kolesiostwo prywata i brak podstawowych zasad gospodarowania pieniędzmi podatników 360 zł za drzewko to nabijanie kasy za friko powidzkiemu bogaczowi Inwestycji nie ma ale lekką ręką wydawać nasze gminne finanse to wójcik potrafi -60 tys.to niebagatelna kwota Bardzo drogie te drzewka połowa z nich uschnie lub zostanie zniszczona ale kasa będzie w kieszeni prywaciarza

  • zdegustowany, a ty ile tych swoich podatków odprowadziłeś do budżetu gminy, że masz odwagę mówić „nasze gminne finanse”, Za komuny było „wszystko nasze, a ty chyba się nie potrafisz dostosować, zakasuj rękawy, weź się do roboty i też bądź „powidzkim bogaczem”. Czy też wolisz wyciągać ręce po zapomogi i 500 +?

 9. lipa do kwadratu

  60 tys to masa pieniędzy każdy to wie. Ale przecież wydano dwa razy tyle pieniedzy tzn. 120 tysięcy!!! Dostaliśmy z ochrony środowiska w Poznaniu 60 tys. żł a gmina musiała dołożyć drugie tyle z własnych pieniędzy czyli naszych kieszeni. Tylko za robotę zaplacono M.CH. 63. 811 zl. czyli 60 tysiecy z wojewóctwa nie wystarczyło, musieliśmy dolożyc jeszcze do tego interesu prawie 4. 000 zł. Bombowo!!

 10. zdegustowany podatnik

  Normalny twoja opinia nigdy nie była i nie będzie normalna Jeżeli tak ma wyglądać normalność w Powidzu to ja wolę być gminnym powidzkim biedakiem pracującym z zakasanymi rękawami i płacącym rzetelnie przez całe zycie podatki Mam prawo mówić NASZE GMINNE FINANSE i takie prawo ma również 2000 tys.podatników w gminie Powidz i mam prawo rządać od wójta gospodarności PS.bogacze też „wyciągają ręce”po 500+ czyżby nie ptrafili się dostosować do twojej ” normalności ” ????

  • a tak w rzeczywistości to ilu podatników liczy gmina Powidz? 2tys. osób {2000}. czy 2miliony , czyli 2000 tys.? , komentować też trzeba umieć

 11. Srać klinkierem chce każdy wójt a odśnieżać nie ma komu. chodniki oblodzone, na promenadzie lodowisko. by tak wójt z rana po opadach śniegu stanął w biały puch pierdnął to by promenadę oczyścił, a jakby tak razem z 14 wspaniałych radnych stanął i razem by fuknęli to i betonkę by odśnieżyli

 12. Brak mi słów na doczynania pana wójta …. samo kumpelostwo i układy …. miało byc lepiej a jest odwrotnie …

 13. Kończ waść wstydu oszczędź. Siara to trwać na tym stanowisku a prawdziwym bohaterstwem byłby złożenie urzędu i przyznanie się, że nie daje się rady.

 14. znakPowidzak

  Rozpiszcie konkurs na nową nazwę tej Jabłony. Może ludzie się ożywią i coś się będzie działo, bo nudno ja cholera!

 15. Dlaczego wójt wyłania w trybie zapytań ofertowych wykonawcę ? Dlaczego inni potencjalni usługodawcy są pomijani? Dlaczego nie przeprowadzono na wykonanie nasadzeń i zabiegów piel. za 63. 811 zł brutto przetargu? Gdyby obowiązywała zasada fer play to przetarg powinien być rozpisany! Dać szansę innym a nie swoim wybrańcom!

 16. w dobie internetu wpisujesz najpiękniejsze plaże w Polsce „wójcie” i zobaczysz że nie ma tam takiego syfu jak łazienki czy dzika plaża na tych dwóch obiektach każdy h.. na swój strój jeśli chcecie mieć turystów to nie zajmujcie się swoimi czterema literami tylko stwórzcie choć namiastkę plaż wójcie kiedy szukałeś głosów poparcia obiecywałeś „złote góry” a teraz nie umiesz zrobić nic myślałem że młody zrobi coś dla potomnych na razie robi wstyd sobie i tym którzy go takim wychowali brakuje tobie wójcie dwóch rzeczy operatywności i „jaj”

 17. Sektor przyczep i innych bud powinien być usytuowany za schodami tam gdzie kiedyś były beczki Obuwia .Wypożyczalnia rowerów powinna zniknąć z terenu plaży i przeniesiona za wypożyczalnie jachtów .Do wypożyczalni jachtów teren powinien być pusty przeznaczony na plaże i piękne widoki .

 18. Ta wypożyczalnia rowerów tylko szpeci palże , i zabiera miejsce dla plażowiczów. Faktycznie tak jak tu piszą przenieść ją obok Krajki .Robisz porządek z pomostami teren coraz ładniejszy należy sie pochwała .

 19. Przecież to się do prokuratury nadaje. Gdzie przetarg. Skąd takie kwoty.
  Kto za to odpowie. Kto za to poniesie konsekwencje. Arogancja władzy

 20. pytam bo chce

  A te drzewa to pozłacane były?

 21. Te drzewa będą rodzić złote jabłka

 22. Powidzki Park Krajobrazowy w tytule śmieszny bo po co on jest ?
  Koparka niszczy nabrzeże jeziora ,wycinanie trzcin ,stawianie pomostów bez zgody ,gdzie kontrola gdzie ochrona środowiska !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 23. Kierowniku usuń te rowery z tej plaży

 24. 360 zł za drzewo wyrzucone w błoto bo większość uschła

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.