Strona główna / Regionalne / Gmina Powidz / Galińska i Duda nowymi sołtysami

Galińska i Duda nowymi sołtysami

W gminie Powidz trwają zebrania wiejskie, na których mieszkańcy wybierają sołtysów i składy Rad Sołeckich na kolejne, tym razem – w związku z wydłużeniem kadencji samorządów – pięcioletnie kadencje. Do tej pory odbyły się cztery takie zebrania. W Przybrodzinie ponownie sołtysem jednogłośnie została wybrana Halina Pankros. W skład Rady Sołeckiej weszli: Roman Frankowski, Danuta Kędzierska i Tomasz Lick.
W Smolnikach Powidzkich sołectwem kierować będzie w dalszym ciągu sołtys Mariola Górniak. Rada Sołecka będzie pracowała w składzie: Urszula Łukasiewicz, Anna Stefańska i Barbara Stefańska.
Do zmian doszło w dwóch sołectwach gminy Powidz. 24 stycznia podczas zebrania wiejskiego w Anastazewie, w związku z rezygnacją z ubiegania się o funkcję przez długoletnią sołtys Natalię Pawłowską, nowym sołtysem wybrano Andżelikę Galińską. Do Rady Sołeckiej weszli: Beata Chorążyczewska – Erban, Zofia Kryszak oraz radny Karol Wiśniewski. Za dotychczasową pracę podziękowania na ręce ustępującej sołtys złożyli przewodniczący Rady Gminy Filip Muszyński i wójt Jakub Gwit. Natalia Pawłowska pełniła funkcję sołtysa Anastazewa od 1996 r.
Z kolei 25 stycznia w Ostrowie mieszkańcy zadecydowali, że dotychczasowego sołtysa Waldemara Szczepankiewicza zastąpi Arleta Duda. Rada Sołecka na kadencję 2019-2024 sołectwa Ostrowa: Mariola Andrzejewska, Jerzy Kapela i Sławomir Szyperski. Waldemar Szczepankiewicz funkcję sołtysa pełnił jedną kadencję. Za swoją pracę także otrzymał podziękowania ze strony władz gminy.

Jeden komentarz

  1. A przewodniczacy rady to sobie wybieral solectwa czyli jest jak jest Wybrane lepsze solectwa i te drugie ktore ma w ……..Nie bylo i nie ma rownosci w tej gminie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>