Strona główna / Regionalne / Gmina Powidz / Gmina przejęła grunty do Dzikiej
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Gmina przejęła grunty do Dzikiej

Zakończyły się negocjacje dotyczące nabycia przez gminę Powidz nieruchomości przeznaczonych pod budowę brakującego odcinka promenady w kierunku Dzikiej Plaży.
Gmina podpisała już też stosowne umowy w formie aktu notarialnego. Chodzi o działki o nr 657/9, 657/11 i 657/13 o powierzchniach odpowiednio 0,0231 ha, 0,0016 ha i 0,0236 ha. Wcześniej na wniosek wójta Jakuba Gwita powidzcy radni na wykup tych gruntów zabezpieczyli w budżecie 80 tys. zł, a łączny koszt wykupu gruntów wraz z aktami notarialnymi wyniósł ostatecznie ok. 72 tys. zł.
– Te ostatnie 100 metrów jest już własnością gminy Powidz. W tym roku prac budowlanych nie mamy przewidzianych w budżecie i nie będziemy tego na siłę robić. Ale to już pozwala na to, żeby pod kątem przyszłego roku pewne działania planować. Na pewno będziemy już teraz mogli w pełni zadbać o porządek na tym terenie, ale też w oparciu o wcześniejszą zgodę Agencji Nieruchomości Rolnych może przestawić kawałek płotu rybakówki, żeby chociaż bezpieczniejsze przejście tamtym fragmentem było możliwe – powiedział na sesji wójt Gwit.

14 komentarzy

 1. W końcu może cos ruszy w kierunku Dzikiej plazy bo teraz to jest tragedia, wręcz skansen!!!

 2. tak ruszy jak koło jabłony, pól roku bez kostki i z czego mam się cieszyć? cała gmina to skansen

  • I bardzo dobrze ,że skansen ! Chcecie mieszkac w betonach to jedźcie do miasta .

 3. w Powidzu jeszcze się taki nie narodził , żeby wszystkim dogodził

 4. Droga ta dzialka jak przeliczylem 150 zl za metr a po wywlaszczeniu byloby 50 zl Dlaczego wojt tak sie spieszyl przeciez w tym roku nie bedzie robil tej inwestycji ?????Trzykrotnie przeplacil Rozumiecie to bo ja nie !!!!!!!!

 5. mieszkaniec

  podatnik przeciez wybory sie zblizaja

 6. Kosztowna fanaberia Kosztowała niepotrzebnie więcej publicznych pieniędzy niż powinna

 7. masz racje widziałem wczoraj od strony ośrodka zdrowia jak ekipa budowlana radnego robi jakieś pomieszczenie na dole w szkole jak można teraz? Halas straszny pył brud zadyma. wiercili jeszcze potem bo byłem drugi raz w aptece to w brew przepisom i powinno zostać zgłoszone do odpowiedniej instytucji Szkoda dzieciaków

  • Głupota głęboka jak Rów Mariański. Nawet przedszkolak wie że takie prace robi się jak dzieci nie ma. No ale jak się nic nie udało zrobić przez całą kadencję to potem tak to wygląda.

 8. Pieniadze podatnikow trwoni sie na lewo i prawo a potem nie ma na inwestycje Do zadnej inwestycji przez 4 lata nie pozyskal wojt 1.zl dofinansowania a publiczne.zasoby finansowe rozdaje prywatnym osobom bez zastanowienia

 9. wszystkie panie w gminie to myślą tylko o tym, którą suknie i jakie szpilki na drugi dzień ubrać, a nie o tym jak dotacje pozyskać, a 13 i tak bydzie

 10. zblizaja sie wybory wiec niech zadecyduje rozsadek a nie układy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.