Strona główna / Regionalne / Gmina Powidz / Gwit, Grześkowiak i Tomaszewski

Gwit, Grześkowiak i Tomaszewski

Zgodnie z wcześniejszymi przypuszczeniami o fotel wójta gminy Powidz ubiegać się będzie trzech kandydatów – obecny włodarz Jakub Gwit (KWW Ziemia Powidzka) oraz byli wójtowie Stanisław Tomaszewski (KWW Korona) i Ryszard Grześkowiak (KWW Wygrajmy Razem).

209 komentarzy

 1. wreszcie oficjalnie znamy kandydatów

 2. Będzie debata?

 3. Jolu po co debata , przecież ich wszystkich znamy , trzeba wybierać znów od początku i problem rozwiązany

  • Ale debata mogla by dużo wyjaśnić. Bo tak cisza nawet niewiadomo kto co chce zrobić. Może zrobić to za mocne słowo. Kto co chce obiecać.

 4. mieszkanka okolicy

  ludzie , jaka debata , wystarczy sobie trochę przypomnieć co robił który 🙂

 5. Kandydaci ci sami jak 4 lata temu. Tyle, że wtedy nowością i zagadką był pan Gwit. Daliśmy szansę najmłodszemu. W sprawach pozyskiwania kasy z UE okazał się b. nieporadny. Niestety, ale teraz to już ostatni dzwonek na wyrwanie kasy z Brukseli, bo wszystko zmierza w tę stronę, że to źródło w najbliższych latach radykalnie wyschnie. Powidza nie stać na przespanie kolejnej kadencji. Dobrze, że pan Grześkowiak kandyduje. Debata psu na budę się zda, bo dobrze znamy już wszystkich. Ocenimy nie po gadaniu, ale po ocenie realnego działania.

  • 4 lata temu wybralismy człowieka opowiadajacego bajki z mchu i paproci zamiast dobrego i sprawdzonego gospodarza Teraz mamy tego efekty

  • Właśnie minął czas nabierania ludu na gruszki na wierzbie. Drugi raz fejsowo-marketingowe sztuczki Kuby już raczej nie zadziałają. W kampanii Kuba przelicytował wszystkich worami pomysłów. Porządna droga do Słupcy niby była jak w banku. Co tam, nie ma roblemu, toć Kuba pięknie rzucił figurą „partnerstwa publiczno-samorządowego”… Wory pomysłów… I co ? Masz rację, Powidz słono płaci za nieporadność Kuby. Jakieś imprezki, dyplomiki, pucharki to Kuba jak najbardziej, ale jakichś poważniejszych inwestycji to facet nigdy nie zdziała.

 6. o naprawie dróg , to mowa była już parę lat temu i jakoś żaden z Wójtów nic w tej sprawie nie zrobił , nawet Radny Powiatowy nie zadziałał

 7. Stanisławie wracaj , porządek zrobić , jak się człowiek do niego zwrócił , to zawsze pomógł , przynajmiej był respekt i nie było chaosu i samowolki

 8. Komu pomógł? ???Swoim nadwornym kolesiom a resztę ludzi mial gdzieś? ??? Wyborco marzy ci sie Bialorus albo Korea Polnocna. Panie bron nas od takich rządów! !!

 9. mieszkaniec Powidza

  Jurek a Tobie który pomógł ,chyba R.G. a obecny komu pomaga zobaczcie,posłuchajcie???????????A jesli chodzi o drogę do sLupcy to ze jej nie ma to proszę zapytać R.G bo on wie to jego wina ,chyba że uda że zapomniał.To Starosta R. napewno moze przypomnieć

 10. Poprzedni Wojtowie rzadzili po dwie kadencje.Co zrobili kazdy niech sobie odpowie.Moze warto dopuscic mlodego❗

  • Mlody zawiódł, stracił poparcie społeczne. Nieudolna polityka Gwita wyprowadza Powidz na ruchome piaski. Wszystko zależy od wyborców!

  • Odpowiadam Wyborcy , widać, że nie wie, że Wójt Grześkowiak w PIERWSZEJ KADENCJI pobudował ulice Jeziorną i ul. Mieszka I.

 11. mieszkaniec

  Przecież zaplanował ponad 3 miliony kredytu no napewno coś zrobi.

 12. Dobrze mówisz wyborco , poprzedni Wójtowie rządzili po 2 kadencje i też w pierwszych kadencjach nic nie zrobili , dopiero w drugich , dać młodemu szanse , bo zanim pozałatwia formalności , to kadenaja przeleciała

  • za – do kogo ty mówisz? Do obywateli głęboko upośledzonych? Gwitowi może i przeleciała cała kadencja ” zanim pozałatwia formalności”, ale nie R. G.
   Poprzedni wójt w I kadencji zrobił Plac Piaskowy za który dzięki. Może ty lubisz chodzić po błocie twoja sprawa ale przynajmniej nie pisz głupot !

 13. Wójta , to my już mamy , po co nam drugi

 14. Obserwator.

  Młody już jest i postępu żadnego.

  • Postępu? Delikatnie ująłeś Przecież jedziemy na wstecznym kiedy do Wielkopolski płynie cały czas kasa unijna o którą biją się wszystkie samorządy

 15. Gwit w najważniejszych sprawach zawiódł. Duperelki, imprezki, kwiatuszki, a fundusze unijne poszły koło nosa… Zal czytać, ile milionów pozyskały sąsiednie gminy, np. Strzałkowo, czy Witkowo. A panu ST mimo bodaj 67 lat rządza władzy nie przeszła ?
  Racjonalnym gospodarzem to on nigdy przecież nie był. Wyjątkowo konfliktowy. Inne jego cechy przemilczę…

 16. Jolka, myślę że debata tak naprawdę nic nie wniesie. Można obiecać wszystko tak jak Gwit obiecał ścieżkę rowerową do Przybrodzina. Nawet Witkowo potrafiło postarać się o dofinansowanie z UE na ścieżkę do Skoja. Na terenie województwa wielkopolskiego. jest realizowanych w tej chwili 253 km dróg i ścieżek rowerowych. Część już została oddana do użytku
  I co z tego że obiecał jak nic nie załatwił… Bez sensu.

  • Realisto, może warto się zainteresować zanim coś napiszesz. Scieżka rowerowa do Przybrodzina powstanie.

 17. To ten mlody wojt naobiecywal. Drogi wszedzie promenade do Przybro sciezki rowerowe swietlice dokonczenie kanalizacji na terenie gmiiny rewitalizacje rynku chodniki dokonczenie promenady w strone rybakowki Dlugo by wyliczac…..Dlatego wygral bo wyborcy dali sie nabrac na te obiecanki ale pamiec tez mamy dobra !! 4 lata minely Czas rozliczen nadszedl !!!!

 18. mieszkaniec

  Obywatel masz bardzo krotką pamięć albo jesteś za młody zeby pamietać. Dziwne ,ze w 1995 r nie było bitwy o fotel wójta bo wtedy nie było nawet siedziby urzędu i kto to wszystko zrobił?I jak można pisać ,ze kazdy z wójtów w pierwszej kadencji nic nie zrobił.

 19. Obywatel jesteś okrutny , widać wyrażnie że jesteś za R.G. i badz ale nie zarzucaj ile kto ma lat. Bo do Rady Gminy też startują osoby starsze od S.T. i co Ty na to ??????????????????????????????????????????????????????

 20. wiek nie ma tu żadnego znaczenia , wszyscy się zestarzejemy , nieraz młodzi są bardziej chorzy i narzekający niż starzy

  • Z wiekiem idzie mądrość i doswiadczenie.
   Dlatego to jest atut.
   Młody Gwit młoda rada= imprezki, dyktat posiru i Sommer….. Z Orlika
   A tu mieszkają też starsi ludzie i też mają swoje prawa.

   Panie Stanisławie, jestem z panem

  • Rzeczywiście. Duet z panowie J i S robią co chcą.

 21. a jeżeli mówicie o wieku Wójta , to R. G. też już do młodych nie należy , swój wiek ma

 22. pan tubylec

  Każdy jest subiektywny. Zawsze głosuję, bo tu mieszkam i nie jest mi wszystko jedno. Na kredyt głosowałem ostatnio na p. Jakuba. Dla zmiany i z nadzieją, że jego – jak to nazwał w ulotce – „wór pomysłów” , to konkret, który dziarski ministrant zrealizujde. Ale zmarnował 4 lata, nie nadaje się do załatwienia żadnej poważniejszej inwestycji. Długo był prawą ręką Grześkowiaka, ale – jak widać po 4 latach – nic się nie nauczył. Nic z rzeczy naprawdę ważnych, tj. załatwiania kasy z UE i realizacji inwestycji dla Powidza. Nieborak nawet promenady nie doprowadził do Rybakówki. Smutne, czasu się nie cofnie.

 23. były radny

  Ja głosuje na pana R.G który w/g się sprawdził .

 24. a ja głosuję na S.T. – niezastąpiony

 25. do przeszłości się nigdy nie wraca , nie ma ludzi idealnych , trzeba iść do przodu , co było a nie jest , nie pisze się w rejestr

  • Tak nie jest. Przeszłość wiele wyjaśnia, ale nie wszystko usprawiedliwia.

 26. Najpierw trzeba posiadac akt wlasnosci gruntu a potem inwestowac.Dowiedz sie jaka dzierzawe ponosi Gmina za pobudowanie Orlika na rzecz Kurii

 27. wiki – nie zastąpiony pod jakim względem ????

  • Za czasów Pana Tomaszewskiego były największe inwestycje w infrastrukturę.Kanalizacja tak ważna w gminie położonej nad jeziorem.Wodociagi. Chodniki.Remiza itp.Pan R.G.bardzo droga promenada i niepotrzebne zbiorniki wody do dziś niesprawne.

 28. młody do niczego, grał całe lato a konkretów nic, wodzirej się znalazł, a dotacji żadnej nie pozyskał, nic nie zrobił

  • Fakt nie pozyskal zadnych pieniedzy na inwestycje Powidz zrobil sie imprezowy Tylko na to starcza kasy Imprezy balangi festiwale biesiady …….i nic nic nic Gwicie gdzie te twoje obiecane inwestycje ?

 29. Strasznie długo trwały te cztery lata z Gwitem. Już po paru miesiącach jego panowania widziałem, że będzie klapa. On wciąż nie wie jak wyrywać kasę z Unii i stąd w inwestycjach dla gminy katastrofa. Głupi dałem mu głos licząc, że będzie to taki Grześkowiak +, a okazał się kompletnym niedorajdą. Jakieś pucharki, muzyczki też są ważne, ale nie zamiast twardych inestycji!

 30. Co za wciskanie kitu, że wójtowie w pierwszych kadencjach nic nie zrobili dopiero w drugich ? Na Ługi półtora kilometra asfaltu położył w 2008 r. Grześkowiak.

  • woda mineralna

   Oczywiście Sołek , że to było w 1 kadencji. Zapomniałeś dodać, że wtedy też Wójt R.G. zrobił drogę asfaltową do Kameny w Polanowie.

 31. mulasty lin

  za te letnie grania i trwonienie pieniędzy na nic, lepiej by lunapark na Osiedlu otwarł

 32. zeby byc dobrym wojtem trzeba miec wiedze doswiadczenie i charakter ciekawe ktory z nich ma te cechy najlepsze?

 33. Gwit stracił na wiarygodności. W Anastazewie jak się starał o poparcie obiecał że postawi świetlicę. Nawet nie tknął palcem, fundamentow nie zrobił. Nie chcę takiego człowieka na wójta.

  • Zainteresowanie pomocą finansową w zakresie inwestycji w świetlice wiejskie jest bardzo duże. Dlatego zwiększono limit środków właśnie na swietlice. Pula pieniędzy dostępnych dla Wielkopolski wzrosła z 1,3 mln euro do 4 mln euro! Rosną one na wioskach jak grzyby po deszczu…. Tylko nie w gminie Powidz.

  • RG byl nie dobry ST zdegradowany. JG niewiarygodny. Wiec kogo proponujesz❗

  • proponuję Panią Sławkę , bo to ona rządzi , nie Ryszard

 34. fakt, obecny wójt zajmuje się tylko imprezami, trwoni NASZE pieniądze a konkretów nic, droga do Anastazewa tragedia, żadnych pieniędzy nie pozyskali w tej gminie, czas na zmiany

 35. plaze nie strzezone domki prywatne na polu biwakowym za dzika plaza, czy to nie jest lamanie prawa? panie wojcie gdzie jest rada nadzorcza gdzie komisja rewizyjna gdzie wlasciciel?czy nie nalezy wpuscic kontroli zewnetrznej jesli organy gminy sa bezradne lub niekompetentne?

  • plaże i domki prywatne stały już wcześniej przed Ryszardem Panie życzliwy

 36. Wycinanie trzcin ,niszczenie nabrzeża jeziora ,stawianie płatnych pomostów ,budowa w strefie ochronnej itp…………………

 37. Obaj Panowie G mają problemy z lokalizacjami w strefie ochronnej jeziora.Dwaj inwestorzy „dziwnym” trafem są związani z władzami lub pracownikami gminy.Inni nie mieli takiego „szczęścia”.Ogólnie nie ma żadnego poszanowania jeziora i brzegu.Zasypywani jeziora,przybrzeznych mokradel,wycinka drzew i trzcin niby zgodna z prawem ale czy że zdrowym rozsądkiem? Wątpię.Osobna sprawa jest działalność POSiR.

  • obserwatorze , trzeba było dzierżawić Łazienki , a nie opisywac działalności Jankesa , nie każdy tak potrafi

 38. Obraz P. Gwita na koniec kadencji jest, delikatnie mówiąc, przygnębiający. Funkcja go dramatycznie przerosła. Celebrował głównie „głupotki”, w tym kosztowne imprezki, a zawalił inwestycje. Czasu i pieniędzy straconych (tj. nie pozyskanych) już nikt nie nadrobi. On po prostu nie czuje spraw gospodarczych. I nie ma świadomości, że cofnął Powidz. Smutne, bo znów robi obiecanki, na które wielu niezorientowanych może się nabrać. Szkoda Powidza.

  • a nikt nie pisze , jakich inwestycji oczekuje od Gwita , tylko wciąż to samo , przecież Ryszard też organizował imprezy , te drogocenne petardy duży wydatek niepotrzebny ) , i jakoś się nikt nie czepiał , też robił przez 2 kadencje i zostawił dług , jeszcze się taki nie narodził , co by wszystkim dogodził

 39. W której kadencji Rysiu zrobił ulicę Polną ?

  • pierwszej

  • Tych niezorientowanych to juz nie ma Wszyscy juz sie poznali na sztuczkach Gwita !!Znowu obiecuje milionowe inwestycje ale po 4 latach wiemy ze sa to tylko szumne papierowe zapowiedzi Ile takich obiecanek bylo ?Dlugo by wyliczac !!Ladny usmiech uscisniecie ręki udawanie i grzecznosciowe klamstwa nie wroca straconych 4 lat Gmina Powidz stracila dużo pieniedzy a tym samym inwestycji. Popatrzcie na sasiednie gminy ida do przodu pozyskuja kase i buduja rozwijaja sie a w Powidzu co ;nastepna impreza ……….

 40. przenikliwy

  w tej samej kadencji co rysiu zrezygnowal z dotacji od powiatu na ul.29 grudnia do smolnik, ktora teraz jest najgorsza droga a wnikliwy niech odpowie gdzie sie konczy ul polna?

 41. On zrobił b dużo i miał duże perspektywy Unijne .

  • Obserwator.

   Tylko,że przez 8 lat nic z tego nie wyszło.

  • Do Obserwatora- przez 8 lat nic z tego nie wyszło? Człowieku, co Ty piszesz za bzdury. Bez przesady. W ogóle widzę, że dla większości ludzi, to od czasu powstania gminy Powidz tutaj nic się nie zmieniło, a budżet gminy jest tylko rozkradany rok do roku. Macie problem, to wystawcie czwartego kandydata. Komentują wszyscy ale jestem ciekaw ilu z Was pójdzie do wyborów…

 42. Byłem radnym w I kadencji RG. Nie należałem do jego zwolenników ale dobrze pamiętam jakie były ustalenia z powiatem w sprawie nowej drogi do Przybrodzina (nie do Smolnik, jak pisze przenikliwy / Gmina Powidz wówczas wyraziła zgodę na współfinansowanie tej inwestycji zgodnie z propozycją powiatu w wysokości ok. 30% kosztów budowy. Koszty budowy tego odcinka drogi oszacowano na 1,1mln zł. Okazało się jednak, że powiat nie otrzymał wnioskowanej dotacji w kwocie ok. 700 tys zł, tylko mniej niż połowę z tej kwoty. Gmina zaproponowała wówczas, że jest skłonna partycypować w połowie. Powiat jednak ze swoich pieniędzy nie chciał dołożyć ani złotówki. Ostatecznie gmina nie zgodziła się na sfinansowanie tej inwestycji w 70%. Mówiono, że to droga powiatowa a nie gminna, że gmina gotowa jest pomóc powiatowi, a nie za niego wykonywać inwestycje.

  • szambonurek

   Obserwator odleciałeś i to po całości. I wiesz co Ci powiem? Gdy by nie Grześkowiak nie mieli byśmy wcale kanalizacji. To on zrobił najpierw jedną część Ostrowa a potem załatwił pieniądze na drugą część. Na ostatniej sesji w Powidzu mieszkanka Ostrowa zapytała kiedy Gwit zrobi nam ostatnia część to wiesz co odpowiedział? Że nie ma pieniędzy że jak będzie dofinansowanie.Amerykę odkrył, to od czego on jest? W 21 wieku szamba ???

 43. podobno S T wprowadzil 16 swoich przydupasow do komisji wyborczych!!!!!!

  • Panie sygnalizator po co ten prostacki komentarz.Czy inni wprowadzili do komisji „Armię zbawienia”?

  • Bo sie boi zeby go nie oszukali …..hi hi ha ha

  • Każdy komitet ma „swoich” w komisjach, takie są zasady drodzy państwo 🙂

 44. Panie szambonurku żeby była kanalizacja w Ostrowie to najpierw trzeba było wybudować oczyszczalnie i sieć do i w Powidzu a to powstało dzięki Panu Tomaszewskiemu.

  • Panie Obserwatorze, nie do końca , gdyż połowę na oczyszczalnie dało wojsko. Za to w stu procentach Przybrodzin i większa część Ostrowa zostały skanalizowane dzieki Panu Grześkowiakowi.

 45. podobno piknik w ostrowie koordynowala pani przyszla radna szkoda ze nie napisali na stronie gminy ze byla na wycieczce w tym czasie

 46. Te komentarze to w większości totalne bzdury. Droga do Smolniki to droga powiatowa i choćby gmina Powidz dołożyła 95% to i tak decyzja należy do powiatu. Tak jest wszędzie. A druga strona jest taka że z jakiej racji gmina ma do tego dokładać? A czy Gwit nic nie robił cztery lata. Wybaczcie, ale tego nie można powiedzieć nawet jeśli się go nie lubi jako człowieka. Zdajcie sobie sprawę z tego, że Gmina Powidz do każdego projektu musi dołożyć najwięcej pieniędzy żeby mieć szanse? Powidz ma wysoki dochód na mieszkańca i to się liczy w każdym projekcie i najmniej punktów przez to się dostaje. Wydatki gminy się w projektach nie liczą, tylko wpływy. Gdy chce się coś robić za grubą kasę trzeba mieć tą kasę lub jej część. Długi po poprzednim włodarzu, który dostał gminę praktycznie na plusie po Panu Stanisławie sięgnęły progu, który w niedługim czasie doprowadziłby do braku płynności finansowej. To nie jest tak że gmina może zaciągać coraz to nowe pożyczki. Dobrze że się udało Gwitowi spłacić większość pożyczek. Zapewne tak tez by zrobił Pan Tomaszewski bo on zdaje sobie sprawę z tego, ze żeby inwestować trzeba mieć z czego. Promenada w stronę dzikiej plaży, a niby jak miała być dokończona jak nie szło się dogadać z właścicielem działki, przez który promenada będzie przebiegać. Ulice tez są pobudowane za Gwita, nie marudźcie ze nie, bo to hipokryzja. Może mu brakuje konsekwencji w takich ludzkich sprawach, ale on się oddał temu stanowisku i to widać. Łącznie z tym ze ma najniższa pensje. Ludzie serio uczęszczajcie na sesje popytajcie tam lub poczytajcie bip, a potem komentarze. Jeden drugiemu wilkiem. A niby do Powidza po rozum…

  • Ma Pan rację ala tylko częściowo Kiedy Pan G zasłużył gminę obecny wójt przewodniczył radzie gminy,więc dobrze wiedział co się dzieje.Protestowal?Dobrze że z fontanna na Łazienkach nic nie wyszło.Dlug byłby o pół miliona większy a ulice wokół rynku dziurawe jak powierzchnia Księżyca.Teraz planują rewitalizację rynku.Chca zrywać ładna i dobra kostkę żeby wymienić na płyty.Po co?Żeby było drożej?

  • Panie Zbigniewie, czytając Pana wypowiedź nietrudno odnieść wrażenie, że jest Pan młodym radnym, który niestety, przez 4 minione lata niewiele się nauczył. Pisze Pan nieprawdę, że Gmina Powidz że względu na wysoki dochód na mieszkańca, musi dokładać do projektów współfinansowanych ze środków europejskich więcej niż inni. Procent dofinansowania dla wszystkich gmin jest jednakowy. Mając wysoki dochód na mieszkańca można co najwyżej otrzymać mniej lub nie otrzymać z tego tytułu punktów. Następna sprawa, to powtarzanie jak mantrę, że poprzedni wójt zadłużył gminę do granic możliwości, że groziła jej utrata płynności. Widać, nie rozumie Pan pojęć zadłużenie i utrata płynności finansowej. Te pojęcia ekonomiczne oznaczają zupełnie co innego. Można bowiem nie mieć zadłużenia i nie mieć płynności finansowej. A z tym poprzednim zadłużeniem, to duża przesada, pretekst dla obecnego wójta, że niewiele zrobił. Byłem na zebraniu sołeckim w Powidzu przed wyborami w 2014r., na którym poprzedni wójt przedstawiał sytuację finansową gminy i pamiętam, że kredyt wynosił wówczas ok 3mln zł, a nadpłynność w postaci lokaty bankowej ponad 1mln. Oznacza to, że faktyczne zadłużenie gminy wynosiło ok 2mln zł. Było to zadłużenie niewielkie w stosunku do dochodów gminy, które wynosiły wówczas ok 15mln zł i biorąc pod uwagę skalę inwestycji, które były wówczas prowadzone. Również gazety relacjonując przebieg sesji przytaczały słowa skarbnika gminy, że takich wskaźników budżetu niejedną gmina może nam pozazdrościć. Wynika z tego, że podnoszenie wobec byłego wójta a obecnego kontrkandydata do fotela wójta zarzutu zadłużenia gminy jest nieprawdziwy i jest nie fer. Stanowi próbę wytłumaczenia obecnego wójta o marnych efektach jego rządów.

  • Najmniejsza pensje!!! Stuknij sie czlowieku jak nigdzie i nigdy nie pracowal to co może wysluge mu mieli dac!!!! Żenada obronca sie trafił i tak zarabia za duzo idz do piereszej pracy zobaczysz ile dostaniesz nie zasluguje nawet na połowę i sekretarz i skarbnik którzy jeszcze wiecej zarabiaja od niego to juz wogole pomylka!!!

 47. Zbigniew – przecież my to wszystko wiemy,a to że Gwitowi brakuje konsekwencji w ludzkich sprawach to jest bardzo zle i to nie zasługuje na usprawiedliwienie, bo on jest wybrany przez ludzi i dla ludzi.Jak ma za małą pensje to niech szuka pracy z większa pensją. Ulice ichodniki są robione nawet teraz przed samymi wyborami !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  W bipie nic ciekawego inne gminy maja protokoły z komisji z sesji, a w Powidzu tajemnica.Spotkania przed sesją i na sesji cisza,

 48. Ma Pan rację ala tylko częściowo Kiedy Pan G zasłużył gminę obecny wójt przewodniczył radzie gminy,więc dobrze wiedział co się dzieje.Protestowal?Dobrze że z fontanna na Łazienkach nic nie wyszło.Dlug byłby o pół miliona większy a ulice wokół rynku dziurawe jak powierzchnia Księżyca.Teraz planują rewitalizację rynku.Chca zrywać ładna i dobra kostkę żeby wymienić na płyty.Po co?Żeby było drożej?

 49. R.G jezeli bral kredyt to tylko w jrdnym celu NA. INWESTYCJE ktory potem splacal w duzej czesci pieniedzmi z zewnatrz W sumie przez 8 lat kwota na wszelkie inwestycje w gminie Powidz przekroczyla 15 mln Gwit przez 4 lata nie pozyskal zadnych pieniedzy z zewnatrz na inwestycje. Mowisz Zbigniewie ze dochod na mieszkanca w Powidzu duzy i biedny mlody wojt nie moze uzyskac dofinansowania Za rzadow R.G dochod byl taki sam a kazda inwestycja ktora zrobil byla dofinansowana miedzy innnymi kanalizacja w Ostrowie Mlody nie dosc ze nie zrobil prawie nic to obecnie zadluza gmine na prawie 3 mln zl no ale zabawy i imprezy kosztuja jak nie ma juz kasy w budzecie to trzeba wziac kredyt Ps. A z wlascicielami dzialki po d promenade to sie rzeczywiscie dogadal zamiast wprowadzic procedure wywlaszczenia i zaplacic za mtr2 50zl to zaplacil 150 zl Bogata ta gmina Powidz???Czlowiek czlowiekowi wilkiem …….badzmy obiektywni

  • Obserwator.

   Przy okazji Pan RG wydał 700 tys. na niepotrzebne zbiorniki wody, które do dziś są niezdatna do użytku.Chcial wydać 350 tys. na fanaberie w postaci fontanny na Łazienkach.Co do promenady to inaczej by Pan mówił gdyby to Panu ktoś chciał zapłacić 2,50 zł. za metr gruntu.W tym wypadku Pan G postąpił słusznie bo człowiek człowiekowi nie powinien być wilkiem.

  • Obserwator z kropką jest jak fontanna. Potrafi tryskać nie woda, ale nieuczciwością i półprawda. Po przetargach na fontannę wójt R. G. zrezygnował z jej pobudowania, bo okazały się za drogie. Za to spokojnie można pobudować kilka fontann w Powidzu za zmarnowane pieniądze podatników przez J.G. , a co najmniej jedną za przepłacenie przez niego za ziemię na resztę promenady. Byłab to naprawdę wypasiona fontanna na Łazienkach, a tak może ją sobie postawić właścicielka ziemi.

  • przecież to Ryszard nie mógł się dogadać w sprawie promenady przy Rybakówce , bo przecież on honorowy , nie potrafił się dogadać , a jak S.T. zatrudnił Go jako sekretarza w Gminie to zamiast być wdzięczny , to dołki pod nim kopał , najbardziej uczciwym człowiekiem jest Gwit

 50. Gdyby tobie zabraklo wody w kranie tobyś takich głupot nie pisał !!!Od kilku lat jest problem z ciśnieniem wody wiele razy zglaszaliśmy w gminie ten problem I cisza zadnego odzewu Wójt ignoruje ten problem !!!Odpowiedz ciśnie się jedna -brak pieniędzy na uruchomienie zbiorników Och ten brak kasy !!!Brakuje na drogi brakuje na oczyszczalnie brakuje na kanalizacje brakuje na f.sołeckie brakuje na swietlice ……… Przez 4 lata Gwit nie potrafił uruchomić zbiornikow a wody w kranach nadal brakuje !!!!!!

  • Fundusz solecki zostal uruchomiony przezJG i powiem p.Janie cieszy sie powodzeniem wsrod mieszkancow.Dodam ze na 2019r rowniez wszystkie solectwa otrzymaly.Prosze nie pisac bzdur i wprowadzac wyborcow w blad.

 51. Znam się trochę na wodociągach bo pracuję w tej branży od 30 lat. Doradzałem wówczas wójtowi, że w sytuacji sezonowych wachań poboru wody,, najlepszym i najtańszym rozwiązaniem są zbiorniki retencyjne. Jak czytam wypowiedzi niektórych internautów, że zbiorniki retencyjne to wyrzucone pieniądze w błoto, to muszę stwierdzić, że wypowiadający się w ten sposób, nie mają podstawowej wiedzy na ten temat. Otóż, zbiorniki retencyjne, które w gminie Powidz rozmieszczone są w Wylatkowie i Ostrowie, najdalej od hydroforni, gdzie spadki ciśnienia są największe i często w sezonie brakowało wody, służą do magazynowania wody w nocy, kiedy zużycie jest bardzo małe i pompy w tym czasie mogą napełniać te zbiorniki, by w dzień, w sezonie, kiedy pompy nie są w stanie dostarczyć potrzebnej ilości wody, wspomagać sieć wodociągową wodą zgromadzoną w nocy w zbiornikach retencyjnych. Jakie to proste, prawda? Co roku do sieci wodociągowej przyłącza się wielu właścicieli domków rekreacyjnych i już prawdopodobnie w przyszłym roku, by wszyscy mieszkańcy mieli wystarczającą ilość wody i pod właściwym ciśnieniem, zbiorniki trzeba będzie uruchomić. Do tej pory nie było to konieczne. Ta inwestycja wodociągowa, którą gmina wówczas wykonała za pieniądze unijne, to inwestycja i nowoczesna i perspektywiczna. Dobry gospodarz działa przyszłościowo. Nie kopie się studni, jak się pali.

 52. pamiętacie jaki R. G. był uparty , nigdy nie chciał doradców , musiało być wszystko po jego myśli , chodnika do Przybro odmówił , bo uważał że to Powiat , przypomnijcie sobie jak było , teraz mamy chociaż połowę chodnika do Przybro , potem będzie druga połowa , powoli do celu , niestety nie da się wszystkiego od razu

  • No, to jest faktycznie cel! Połowa chodnika w jednej kadencji, połowa w drugiej. Rewelacja !

  • Nie po myśli Grzeskowiaka Ale Sławki to przecież ona rządziła gminą. A po szkole chodziła napuszona jak paw.

 53. Gwit musiał spłacać długi po Ryszardzie i tyle , ale przynajmiej Gwit jest do ludzi , z każdym porozmawia , nie ucieka , służy pomocą , no ale jeszcze się taki nie narodził , co by wszystkim dogodził

  • Gwit splacal swoje dlugi zrezygnowal na poczatku swojej kadencji z mariny i z 2.5 mln dofinansowania Te pieniadze musial wydac z budzetu gminy bo przepadly!! Najtragiczniejsze jest to ze po pol roku rzadow Gwita radny Bartkowiak domagal sie budowy mariny To poprzez decyzje wojcika powstal 2.5 mln dlug !!!!! Prawda jak oliwa……….

  • Gwit jest równy gość dla swoich przydupasow i wybrańców.Nigdy nic nie wie, jak się z nim rozmawia, chociaż trudno to nazwać rozmowa. Albo nic nie odpowiada albo gapi się w ekran i coś pisze. Nie doradzi. Kompletny brak szacunku do podwładnych. Po godzinach pracy i gdy jesteśmy na urlopie wysyła mejle z poleceniami do wykonania. To chore!

  • widzę to inaczej

   Myślisz baśniowo. Właśnie duże inwestycje finansuje się po części kredytem, bo większość kasy wyrywa się wtedy z Brukseli. Problem w tym, że pan Gwit pożycza i wydaje na nic niewarte imprezki i wszelkie szoły po których mieszkańcy nie mają nic. No może poza kacem niektórych. Marna to pociecha, że wójt nadrabia miną, pogawędką. Piszesz ” nie ucieka” ? Proszę przyjść na sesję, albo zpytać bohatera o realizację obietnic z jego ulotki sprzed czterech lat…

  • „ktoś” – potwierdzam wyżej napisane. Jego w ogóle nie obchodzi że mamy swoje życie rodzinne, prywatne. Jakim prawem stale człowieka bombarduje w wolnym czasie wiecznymi mailami i narzuca co trzeba zrobić? Obłęd jakiś, gdzie prawa pracownika, kodeks pracy ?!!!

  • To my chyba innego gwita znamy…

 54. Rany Boskie !!! Stanisław Tomaszewski znowu !!!
  Pamiętam tę osobę, prawie 20 lat temu też był w Radzie Powiatu w Słupcy. Wywarł na mnie okropne wrażenie. Jego postawa i wypowiedzi na tematy o których nie miał zielonego pojęcia…rozbijały wszystkich, aż do bólu. Bardzo nie sympatyczny człowiek !!!

  • Pani Stereo ważna jest skuteczność.Pan RG miesiącami nie podejmował decyzji.Oan JG odpowiadał „co ja mogę”.Pan ST decyzję podejmował szybko.Mysle że warto do tego wrócić.

 55. Gmina za rządów Gwita sprzedała 2 działki rekreacyjne za ok 800 tysięcy. Zamiast je mądrze zainwestować to je po prostu rozpiep…. yl.

 56. Grześkowiak zdewastowal łazienki i wypromowal jankesi który robi co chce …. . Wydał miliony na ulice nad jeziorem. Gwit z kolei wydaje pieniądze na rozrywki.
  Dyktatura jankesa pogłębia się. Z perspektywy łazienek nie widać już miejscami jeziora. Szkółki pływackie surfingowe okopały się nad brzegiem jeziora. Wszędzie auta. Dojść do wody nie idzie

  Do rządzenia trzeba faceta z jajami dlatego głosuje na st

  • Miłośnik Łazienek

   Bardzo dobrze, że Łazienki są w rękach gminy a nie prywaciarza, który zrobił z nich taką „potengę” jak Kazimierz Pawlak z Samych swoich zrobił ze swojej świni dewizowego dzika.

  • antymąciciel

   Torpedowanie pięknych Łazienek jest wyrazem zawiści i zazdrości, świadczy o wyjątkowej głupocie!!!

 57. Gwit i jego urzedn8cy nieudolni. Gdzie sa mosty na Dzikusie?

  • z życia wzięte

   Słaba współpraca z podległymi jednostkami . Zero dyskusji, tylko narzucanie swojego zdania. Po co w takim razie kierownicy i dyrektorzy?

 58. St nie bał się sytuacji trudnych.

  Za to jeśli byly jakieś problemy to Gwit uciekał. Chowal się za swoimi urzędnikami a Grześkowiak mówił że nie jest to w jego gestii. Dobry wójt rozmawia z człowiekiem a tym dwóm panom nigdy to nie wychodziło

  • S.T nie rozmawial z czlowiekim!!!!!!On krzyczal i ponizal ludzi !!!Jesli takie traktowanie ludzi uwazasz za rozmowe …….?????????

 59. Pytanie do gwita

  Czy żeby dostać pracę w UG w powidzu bez oglaszania tego w bipie bez ustawowego porownywania kandydatur wystarczy skończyć zaocznie historię i pójść minimum raz na pielgrzymkę?

  Panie wojcie wszystko widać jak na dłoni…………………

 60. Zgadzam się z obserwatorem

  JG i RG zostawiali ludzi w potrzebie. To nie jest w mojej gestii…. nie ma funduszy…. lub brak odpowiedzi

  Tylko za Pana Tomaszewskiego można było liczyć na konkretną pomoc

  • Taaak, to teraz trzeba mu urozmaicić emeryturę. Przez przemycenie lisa do kurnika? Kto starszy, to pamięta, jakie pokazy pan ST dawał. ST to nie jest człowiek stworzony do organicznej pracy. Do wojowania, nie do budowania. Można się ubawić z założenia, że weteran Tomaszewski będzie innym Tomaszewskim. Co, będzie mu zależało na ocenie mieszkańców? Aby w wieku 72 lat wybrali go ponownie za dobrą pracę? Wolne żarty… Jeszcze parę lat temu nie mógł się utrzymać w witkowskiej komunalce. Charakter.

  • Zaniepokojony

   S. T. absolutnie nie był dobrym wójtem, poza tym pokazał niedawno na co go stać jak walczył przeciwko zasadom demokracji i konstytucji zakazując czytelnikom wolności wyboru czasopism w bibliotece publicznej. Gdyby nie obrońcy demokracji to Gwit by tak zrobił jak chciał T. Wyobrażacie sobie takiego człowieka na fotelu wójta Powidza?

  • 66 to nie 72, kiedyś starszych szanowano za mądrość i wiedze, teraz okazuje się że to największa wada jaka moze być

 61. Miłośnik Łazienek

  Bardzo dobrze, że Łazienki są w rękach gminy a nie prywaciarza, który zrobił z nich taką „potengę” jak Kazimierz Pawlak z Samych swoich zrobił ze swojej świni dewizowego dzika.

  • Obserwator.

   Panie „zaniepokojony” jeśli Pan nie wie o co poszło to proszę bzdur nie pisać.Chodzilo o to żeby z pieniędzy gminnych kupować prasę fachowa a nie polityczna.

  • Na „Dzikiej plaży” od 2017 też zarządza POSiR..Najpierw Pan prezes przedstawiał się jako właściciel tego terenu.I tak zachowuje się do dziś.Szkoda,że nie dba o ład,porządek i bezpieczeństwo jak dobry gospodarz.Panuje bałagan,toalety cuchna na odległość.Teran jest sprzątany byle jak.W tym roku postawiono na polu NAMIOTOWYM pięć prywatnych domków holenderskich. W ciągu jednego dnia podłączony do gminnej kanalizacji i wodociągu.Czy to jest zgodne z przepisami i czy każdy właściciel działki może postawić takie domki kilka metrów od brzegu jeziora?

  • Anonim!! Przecież domki holenderskie stoją na tych samych zasadach co przyczepy kampingowe. I płacą za dzierżawę gruntu tak jak przyczepy. No oczywiście że są prywatne, tak jak przyczepy. I sa podłączone do kanalizy bo taka była możliwość. I o jakim polu namiotowym mówisz? Od lat spada ilość namiotów na Dzikiej. Utarlo się już ze namioty są na Łazienkach i w Przybro. A przyczepy na Dzikiej. Więc chyba lepiej zagospodarować suche chaszcze i brać z tego pieniądz czy lepiej niech straszy i się kurzy??

  • Pani Lotu to nie żadne chaszcze tylko zasypana strefa ochronna jeziora lub wycinane las.Po drugie po sezonie przyczepy są wyłożone.Po trzecie po podłączeniu do instalacji stają się domami,których nie wolno budować w strefie ochronnej.Jest to następny przekręt z lokalizacjami.

 62. z całej trójki , to tylko Jakub Gwit , reszta to ludzie konfliktowi

  • Kiwi nie denerwuj ludzi !!!!J.G.to najlepszy aktor i manipulant jakiego kiedykolwiek poznalem !!!!! Do teatru z nim do tragi-komedii Tam by sie sprawdzil !!!!!Jako wojt krzywdzi ludzi pod przykrywka pozornej grzecznosci !!!!!!!

  • Zgadzam się z KIWI! obłuda Grześkowiaka nie zna granic… Co on zrobił dla Gminy? pozostawił wizerunek gminy zamkniętej na współpracę, jego cecha to brak decyzyjności i zrzucanie winy na innych… Zresztą nie bez powodu został łosiem poprzedniej kadencji…

  • Słabo, Gruszka, gorzej niż słabo! Owszem, został łosiem w zabawie przedwyborczej, ale po kllku dniach został wybrany przez mieszkańców na Wójta na kolejne 4 lata. Twoja obłuda jest bezkonkurencyjna. Umiesz wartościować? Pewnie nie rozumiesz znaczenia tego słowa.

  • Pan Gwit nie jest człowiekiem konfliktowym ale daje się manipulować swoim „współpracownikom”.Szczególnie prezes POSiR robi co chce bez żadnej refleksji że strony wójta.

 63. mieszkaniec

  Jakub Gwit jesli tak piszesz to nie znasz go, musi jeszcze troche pozyc , przezyc zeby poznac problemy gminne i zostac wójtem.W chwili obecnej to moze być ale pracownikiem ale nigdy, nigdy wójtem.Zarozumiałość i pycha to jego wady!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a potem to tylko rozrywka,a zresztą co on ma robić???????????????????????????????????????????????????????????????????????

  • Zbyt duża liczba wykrzykników w tekście oznacza zwykle nadmierną egzaltację i — z punktu widzenia większości użytkowników języka — jest rażąca. Świadczy o nadpobudliwości emocjonalnej.

 64. To fakt ze na” Dzikiej Plaży” panoszy się jankes.
  Pozwolenie na wycinkę kilku drzew
  miał a wyciął Kilkadziesiąt. ….
  pnie z korzeniami szybko pozasypywał
  ale jak przyzwolenie wójta jest to można …
  A dlaczego w drodze bezprzetargowej Jankowski dostał w dzierżawę dwa punkty gastronomiczne?
  Rotunde która powinna być czynna cały rok i w Przybrodzinie? ??…

  • Niestety obaj panowie G nie panowało i nie panują nad samowoli prezesa POSiR,który ponoszą się jak „udzielany książę” i wszystko podporządkowane prywatnym interesom.

 65. Bilans panowania Gwita jest jednak bardzo ujemny. Nadrabia miną, wesołkowatością, ale do poważnych inwestycji to się nie nadaje. Imprezki, wiązanki, fejsy i ceremonie. Z tego mieszkańcy nic nie mają. Głośno i huczno i same uciążliwości. ST to rządny władzy wodzuś. Kto go nie akceptuje, to wróg. RG nie jest ideałem, ale z nim Powidz na pewno by się nie cofał.

 66. my tu mieszkamy

  Bilans panowania Gwita jest jednak bardzo ujemny. Nadrabia miną, wesołkowatością, ale do poważnych inwestycji to się nie nadaje. Imprezki, wiązanki, fejsy i ceremonie. Z tego mieszkańcy nic nie mają. Głośno i huczno i same uciążliwości. ST to rządny władzy wodzuś. Kto go nie akceptuje, to wróg. RG nie jest ideałem, ale z nim Powidz na pewno by się nie cofał.

 67. Były powidzak

  Tomaszewski sam sobie winien że wywalił z pracy doświadczoną sekretarz gminy Panią F. B. I w jej miejsce przyjął parcha który od pierwszego dnia w pracy zaczął kopać pod nim doły. R. G. W tym ma największe osiągnięcia zapytajcie Panią M. D. jego pierwszą szefową z SKR.

  • Te negatywne cechy dyskwalifikuja Pana RG jako kandydata na stanowisko wójta.

  • Były powidzak

   co racja to racja, niektórzy jednak szybko zapominają

 68. zasłyszane

  Widzę, że speców od kampanii tu nie braknie. Z tego, co ludzie na rynku gadają, to wychodzi, że:
  1. JG okazał się nieudolny
  2. ST słusznie emerytowany, dla większości bardzo żle się kojarzy
  3. RG – produkt nienajnowszy, ale lepszego w tej stawce niestety nie ma. Powidz ruszy jednak do przodu

 69. Zatroskany Powidzanin

  Gwit zadziałał w Powidzu zwłaszcza z DOŻYNKAMI były jak żadnego roku ,myślał że proboszcz wszystko załatwi ,a na dzikiej mieli szczęście że nikt się nie utopił bo kto to widział żeby przez cały sezon nie było ratownika strach było puszczać dzieci na plażę , a Jankes tylko kasował za wjazd

 70. naprawde sorry

  widac że Gwit za młody i na włodarza się nie nadaje, jego bardziej ciągnie w stronę muzyki, weź pan panie wójcie może kapelę załuż, na kurs dj idź, albo wodzirejem zostań, bo my chcemy konkretnych inwestycji a nie muzycznych dyrdymałów, Pan Gwit wesoły? raczej wystraszony

 71. a R.G. to wszędzie mieszał , jak był Prezesem w GS ach to 2 Panie bezpodstawnie zwolnił , ale sprawę wygrały , cały ON

 72. Na tak dużo inwestycji, które przeprowadził w gminie Powidz Wójt Ryszard Grześkowiak zadłużenie było wyjątkowo niskie. Podam dla porównania stan zadłużenia gminy Strzałkowo w roku 2017=5,5 mln zł. Dziwi mnie takie przedstawienie sprawy zadłużenia w gminie Powidz.

  • Tylko Powidz ma budzetu 12 milonow a Strzalkowo 4 czy 5 razy tyle co za porownanie deficyt mozemy muec na poziomie ok 6 milonow a zas wchodzi na stanowisko komisarz zamiast wojta bo gmina traci plynnosc RG byl blisko zrujnowalo to gmine promenada najdrosza w okolicy nawet nad morzem takiej nie ma orlik najdrozszy w bylym woj koninskim pisac dlej nie będę gs tak a gmina to powazna firma tylko Jakub jest w stanie nas uratowac glosujmy na niego!!! W przyszłym roku festiwale caly rok

 73. mówicie o drogach , które są wałkowane ponad 20 lat i nikt ni nie zrobił , S tachu ma szansę

 74. Gwit teraz robi dwa male odcinki drog na ktore musial dolozyc 2 razy wiecej niz wynosil kosztorys Tanio buduje ????? 3 mln kredytu zaciaga bo kasa gminna pusta !!!!!!!!!!

  • rozliczenie

   Niech Gwit się rozliczy z 900 tys. za sprzedanie działek w Ostrowie i Przybrodzinie!!!

 75. co w trawie piszczy

  Za głowę się złapałem, gdy sam J.Gwit zaprezentował na fejsie prymitywne zmniejszanie kredytowania jako…. cnotę !!! Czy zatem sam jest tak infantylny, czy też czytelnika ma za nieuka ? Przecież dziś drastyczna redukcja inwestycji i w ślad za tym rezygnacja z kredytu oznacza wielkie szkodnictwo! Grzech zaniechania! Czyli zamiast opracowywać projekty, aplikować o kasę z Unii i realizować poważne inwestycje lepiej jest – wg dziarskiego fejsowicza – prawie nic nie robić i wygaszać kredyt! On tak naprawdę chyba sądzi, że lud ciemny kupi bajkę o jego „aktywności” polegającej na „dobrodziejstwie” „oddłużania”. Sztuczka? Odwoływanie się do resentymentów typu: „dług”, to be, a oddłużenie, to cacy ? To niech lepiej wprost mówi, że gdy ktoś z zewnątrz dołoży mu za friko 250 tysiaków na budowę chałupy za 400 tysiaków, to on na brakujące 150 tysiaków nie weźmie kredytu np. 90 tysiaków? Woli puścić koło nosa ćwierć miliona złotych tylko dlatego, że chce mieć „sukces” w niezadłużaniu ? Chłopak po prostu nie potrafi zrobić ogromu roboty niezbędnej do pozyskania obcej kasy. I dorabia do tego teoryjkę. Nieudacznictwo, nieporadność i zagubienie usiłuje sprzedać jako cnotę! Fejsowy lekkoduch. Smutne, ale dobra mina, marketing i mistrzostwo w gracji nie czynią z pana Kuby gospodarza. Nie umie. Co tu więcej dywagować?

  • Słowa, słowa, słowa

   Gwit chwali się na Fejsie nie swoimi osiągnięciami. Wielki mi sukces dokończyć za załatwione pieniądze rozpoczęte prace. Wszystko miał podane na talerzu. To R. G. złożył wnioski, zrobił dokumentację techniczną, załatwił pozwolenia na budowy i co najważniejsze pieniądze unijne. Gwit tylko czekał aż spłyną i wtedy z prędkością pierdnięcia kaczki udało mu się sfinalizować rozpoczęte inwestycje turystyczno-krajoznawcze i rekreacyjne:miejsce pamięci zaborów w Anastazewie, Łazienki, ul. Bilskiego, promenadę w Przybrodzinie i w Powidzu. Szczyt bezczelności przypisywać sobie nie swoje zasługi! Każdy by to zrobił!

  • Dokłądnie do samo robi G. w swoich ulotkach. hipokryzja.

  • torba i kij

   Różne muzyczki to mnie nie interesują ale FAKTY ile kasy dla Powidza przybyło dzięki obecnemu i poprzedniemu wójtowi to trochę pamiętam. Grześkowiak porobił projekty i wyrwał kasy z Brukselki w samej drugiej kadencji za coś około 15 milionów złotych. Przecież to jeszcze on porobił projekty i zabezpieczył kasę z unii na dokończenie inwestycji w toku i Gwit miał na start gotowe. A potem robił coś ? Przecież sam pisze w fejsowej kampanii że przez całą kadencje środki zewnętrzne to coś koło 4 miliony. i to pewnie też to liczy co poprzednik załatwił. Co tu porównywać? W pogaduszkach lepszy? W pielgrzymkach? Nie mam nic do niego osobiście, ładnie wygląda, ale kasa z Europy za niedługo naprawdę się urwie i zmarnowanych szans nikt już po Gwicie nie nadrobi. Sąsiednie gminy odjeżdźają a tu niepowetowane straty poprzez zaniechanie. I muzyczka gra… s….ta,ta,ta

 76. Stanisław Wójtem , a Gwit przewodniczącym

 77. Nie Stanislawowi !!!!!!!i nie Gwitowi !!!!!!! NIE NIE NIE

 78. Wójtem pan R.G a przewodniczącym pan J.G ta ekipa dużo zrobi .

  • Zdrade i klamstwa sie wybacza ale nie zapomina !!!!

  • maska J. G.

   Nie znacie J. G., nie macie pojęcia jakim naprawdę jest człowiekiem. Najszybciej poznał się na nim redaktor naczelny gazety lokalnej w 2009 r. Stwierdził wtedy w swoim artykule, że J. G. Jako przewodniczący Rady przekracza swoje kompetencje. 23 latek próbował wówczas dyktować redaktorowi gazety, kto ma pisać w gminie, w której wydaje mu się, że rządzi. Widać, że przez 9 lat rozwinął to do perfekcji.

  • bardzo dobrze się na młodym poznał radny z poprzedniej kadencji Ostrzegał wójta przed nim, ale ten mu nie wierzył Dopiero potem się przekonał

  • Cała prawda

   Wreszcie ktoś napisał prawdę! J. G. od samego początku przekraczał kompetencje przewodniczącego Rady. Do jego zadań należało prowadzenie obrad, zwoływanie sesji, obsługa posiedzeń, przeprowadzanie głosowań projektów, uchwał-tyle. Wybujałe ambicje wójcika doprowadziły do katastrofy naszej gminy. Efekty żałosne!

  • Już tak było i lepiej do tego nie wracać.szkoda Powidza.Prywata,interesownosc. To nie była samorządnośc tylko samowola.

 79. nie Rychowi , nie nie nie

 80. A moze tak zabetonowac jezioro?? Nie będzie turystów, nie będzie hałasu, nie będzie śmieci. I wtedy Powidzanie nareszcie będą zadowoleni i szczęśliwi.

 81. ludzik ciemny

  Stachu to czas słusznie miniony. Na „wory pomysłów” Gwita też drugi raz się nie nabiorę.

  • Nikt nie jest idealny.Czas zmienić układ dwóch Panów G.Jestem pewien,że Pan Tomaszewski zrobi w gminie porządek.

 82. po co J.G maska , jak nie ma już twarzy?

 83. Stęskniony

  RYSIU ZWRÓĆ!!! DO GMINY!!!

 84. Jakubie, sobie zażartowałeś. Znów metodą na wór pomysłów? Dziękuję, już nie chcę twoich worków widzić. Choćby cię sam biskup polecał. Nie chcę przez pięć kolejnych lat oglądać Powidza stojącego na bocznicy. Czyli na wstecznym.

 85. J.G.stracil twarz 4 lata temu.jak zdradzil oklamal i oszukal swoich kolegow !!!!

 86. Do przenikliwego – jeśli ci Polna za krotka to dodaj do niej Mieszka I, Jeziorną, drogi gminne w Polanowie, Powidz Wybudowanie, Ostrowie, Ługi, Smolniki, Plac Piaskowy. Jak uznasz, że to mało w I kadencji dorzuć jeszcze pobudowanie kanalizacji w Powidzu i Przybrodzinie, sieci wodociągowej, modernizację Ośrodka Zdrowia z gabinetami stomatologicznym i ginekologicznym, Zespół Szkolno-Przedszkolny, remont starego przedszkola i dobudowanie sali dla nowego oddziału, rozbudowę Domu Kultury.
  w czasie tylko tej jednej kadencji Wójt R. G. przeznaczył na inwestycje ponad 9 milionów zł. To ogromna kwota w stosunku do budżetu, który wynosił wówczas 7-7,5 mln zł.

 87. wnikliwy zapomniales o złomie w wylatkowie i ostrowie za 700 tys który stoi 10 lat nieczynnyi nigdy nie był uruchomiony z powodu braku jak się wyrazil p wojt jakichś sterownikow co tez musiało być zapłacone to już jest prawie 10 mln tylko czy wszystko było celowe a gdzie jest stary dom kultury i jego wyposazenie/?

  • słówka półgłówka

   Łżesz jak pies! Czepiasz się zbiorników jak pijany płotu. Wójt Grz. pozyskał z unii ponad 2 mln na zwodociągowanie reszty gminy, w tym pobudowanie zbiorników. To była jedna inwestycja. Do tego perfidnie kłamiesz z ceną zbiorników. Toporna i prostacka propaganda to twoja misja do wykonania.

  • Zbiorniki retencyjne to inwestycja perspektywistyczna, a nie wyrzucone pieniądze!!!

 88. przenikliwy

  moze wikliwy wytlumaczy dlaczego gmina utracila 3mln dotacji na marine ktora niby zalatwil r g bo pewnie ja policzyl w tych 9 mln

  • śmiech w głębi brzucha

   Tworzysz fakty tak absurdalne, że niemal prawdziwe na zasadzie- W Powidzu aresztowano 14 wiewiórek pod zarzutem szpiegostwa

  • Twój komentarz jest cyniczny, R. G. załatwił bez „niby”. Gmina utraciła 3 mln dotacji na marinę przez J. G. który oddał pieniądze do Urzędu Marszałkowskiego a ten oddał je innym gminom żeby mogły je wykorzystać.

 89. już dosyć

  Ja też już na Kubę nie zagłosuję. Dostał szansę, chodziłyśmy w jego kampanii jak idiotki, każdemu mówił coś miłego. Dopuki był poprzednik to z dnia na dzień wiele przybywało. Każdy widział. Kuba go przelicytował w obiecankach i w pobożności. I po kadencji zostały z tego tylko obiecanki. Teraz już są nowe, super! Beze mnie.

  • patrzę i wyciągam wnioski

   Do bólu prawdziwy komentarz. Moje obserwacje są dokładnie te same! Dodam tylko, że Jakub się szkolił w tym marketingu. Każdemu mówił coś miłego, na palec owiń. I całe lata przebąblował. W jego przypadku fotel wójta jako program „pierwsza praca” odbija się czkawką. Ale tak bywa, robiliśmy eksperymenty. Zagłosuję tym razem na Grześkowiaka. Nie z miłości, ale z rozsądku. A Stachowi znudziła się już emerytura? W pierwszych latach ma już jej dość?

 90. piorytowany

  no właśnie, gwit to tylko sypał z pozoru miłe słówka, nic nie robił tylko latem muzyczką oczy głupcom mydlił, a ja się pytam, gdzie są inwestycje i obiecane centrum handlowe na manhatanie, pytam ja się gdzie jest pomost z dzikusa, pytam ja się czemu na widokowej droga gruntowa, pytam ja się gdzie jest dworzec w przybrodzinie, przebimbane 4 lata i pytam się ja panu, panie wójcie, czemu to jankes powidzem rządzi a nie pan, kosze pozabierał i co ja mam teraz z papierkiem i flaszka zrobić, do jeziora wrzucić? w weekendy pełno turystów jeszcze bo ciepło, wyż z nad Rosji przyszedł i siedzi, a tu śmietniki pozabierane, kpina z mieszkańców i kpina z turystów a potem sprzątanie ziemi, i dzieci niczemu winne sprzątają śmieci po turystach, bo jankes kosze pozabierał, a za śmieci to też zdzieracie, łatanie budżetu pytam ja sie?

 91. DYLEMAT POWIDZKI VII

  Trzy Komitety starły się w boju! Jeden leniwy,dwa w pełnym znoju! Cykl aktywności zwieńcza kadencję,a lud się pyta o referencje?Coście zrobili przez cztery lata?Czy za nos wodził was młody tata? Wszystko nam jedno,choć by się chciało,żeby nie było tego tak mało!Tego,co wszystkim ułatwia życie!Nie tylko muza żarcie i picie! Nie tylko igrzysk!Chleba trzeba nam! Ktoś o tym zapomniał,mówię to wam !!! Unijny rabuś znów ku nam bieży,lecz kto w te bajki naprawdę wierzy, ten będzie spłacał długi rabusia i gminną kasę będzie osuszał! Aż pójdzie w komis ta biedna gmina i niejednemu znów zrzednie mina !!! Jest jeszcze jeden w koronie siedzi,lecz już jest stary i coś tam bredzi o mrocznych dziejach i planach nowych, gmina się trzęsie w posadach swoich!Choć wszystko było i tu jest puenta,że jego zasług nikt nie pamięta!

 92. No właśnie wszyscy zapomnieli o wojcie Stanislawie, łatwo komus tylko przylepic złą łatkę w oczernianiu to powidzacy sa najlepsi a zaś w pierwszą ławkę do kościoła? Zasługi dla gminy a o ktorych tu piszecie ze to nie jego sa poswiecil wiele przecież mial pracę ale staral sie by bylo sie dzis mozna bic o koryto, zaczynali od domu po siostrach wszyscy urzednicy uczyli sie byc pracownikami. Zawsze jak ktos przyszedł do niego to bezinteresownie pomogl co czyni do dziś. Tego nie pamietacie tylko zastanawiacie sie nad tym prezes gsu czy czlowiek z pierwszą praca? Co oni moga zaoferowac tylko sie tu obczerniaj, a czlowiekowi ktory mial i ma wizje rozkrecenia gminy mowicie nie bo… Wójt powinien byc zwyklym czlowiekiem ale dobrym gospodarzem a wójt Tomaszewski takim jest i ja i moja rodzina oczekujemu dzialan a nie marazmu a tylko ten czlowiek moze nam zagwarantować lepsze jutro nie zascianekiem innych gmin nie 2 liga!!!

 93. S.T. i R.G. nie mogą przeżyć , że Gwit tak pięknie wyprowadził Gminę z długów , już pozyskał kolejne pieniądze i będzie działał dalej w spokoju , bezstresowo , a konkurenci strasznie Gwita oczerniają i przez to tracą na głosach , ludzie to obserwują

  • Co splacil jakie długi jak niewiesz to nie pisz glupot twoj wojt tak dobrze dziala ze tyle dlugu co zastal to juz radni mu przeglosowali 2,8 mil zl i sama obsluga tego dlugu bedzie nas kosztowala ok 330 tys zl, dam sobie glowe ściąć ze zaraz po wyborach go zaciagnie bo przed wyborami sie chwalicie ze dlugu zero i jg splacil je! Dobry strateg z nieho i manipulant po wyborach bedziemy zadluzeni na 9 lat na co te pieniądze chce na pseudo inwestycje czy na 13 bo na koniec roku to dziwna sprawa! I nikt tu nikogo nie opluwa to ludzie wojta i on sieje ferment by od koryta nie odpasc bo gdzie tu szukac pracy z takim marnym doswiadczeniem!

  • News odarty z wiarygodności! GW. tak pięknie wyprowadził gminę że w ostatnich dniach wziął 3 miliony kredytu !!!

  • Wi pewnie naprawdę nie mogą przeżyć że twój kandydat właśnie zaciągnął dług na prawie 3 bańki i zostawi zadłużenie na koniec kadencji. wiesz na czym polega paradoks,? Nie zdobył żadnego konkretnrgo dofinansowania . Zaplacimy z naszych pieniędzy. Nie porównuj go do poprzedników a wogle to jaki masz rozmiar głowy,?

 94. Ryszard -sama prawda.Powidz potrzebuje za wójta człowieka co martwi się o.gminę i mieszkańców. A nie kłamcę i człowieka o kilku twarzach.

 95. I kto z kim sie zre czytajcie nowa ulotke grzeskowiaka! i gdzie prawda o dlugach gminy?czekamy na wyjasnienia od gwita!

  • Prawda prawda ....

   Prawda w oczy kole J.G caly czas wmawial i oczernial R.G. Sam swoimi nieodpowidzialnymi decyzjami zadluza gmine na prawie 3 mln zl a aulotka wyjasnia to co J.G. zapomnial albo nie chcial powiedziec Przypisal sobie inwestycje ktore zalatwil R.G.Czy tak powinieni zachowywac sie czlowiek na stanowisku wojta ??????Dla mnie to jest niedopuszczalne tym bardziej ze byl radnym z komitetu Grzeskowiaka .J.G. nie ma twarzy nie ma zasad nie ma za grosz szacunku do innnych ludzi Nie damy sie znowu nabrac na twoje slodkie slowka i obiecanki !!!

 96. RYSZARD wroc i stawiaj kawe a pracownicy za ciebie wszystko zrobia tak jak juz bylo za twojej kadencji to sie nazywa dobra organizacja pracy i mozna ja poprawic rozsylajac maile do pracownikow ten sprawdzony patent mozesz za darmo wykorzystac w kruszwicy nie wychodzac z domu

 97. News odarty z wiarygodności! GW. tak pięknie wyprowadził gminę że w ostatnich dniach wziął 3 miliony kredytu !!!

 98. Nie mit mozna zobaczyc uchwaly na bip jeden bank wystartowal a obsluga bedzie nas kosztowala krocie nazzej gminy nie stac na to!!

  • To się kłóci z rozumem i pokazuje niegospodarność i działanie przeciw interesowi gminy.

 99. potrzebny gospodarz

  Z dużym rozczarowaniem patrzę na kampanię Gwita. Co za piruety i „wirtualne” zasługi! Przecież przez całe długie cztery lata inwestycje są prawie żadne! Wszyscy, którzy chcą to wiedzą, że kasa unijna z początku kadencji to ta, którą wystarał się jeszcze Grześkowiak. Co tu porównywać p.Gwita z poprzednikiem. Grześkowiak jest po prostu kompetentny i tyle. Gwit nadaje się do uroczystości, robienia PR i w imprezach sportowych też. Ale gospodarz z niego żaden. Z Gwitem czuję się jak w odhaczonym wagonie!
  Tomaszewski nadawał się na inne czasy. Teraz kadencja jest 5 lat i naprawdę szkoda Powidza. Przecież Gwit jako aktywista katolicki bez trudu znajdzie dobrą fuchę w PISie . A Powidz winien koniecznie wyrwać jeszcze miliony z Unii. Za kilka lat może już z Unii kasy w ogóle nie być! Naprawdę nie stać nas na praktykanta.

  • Do pisu sie przysluzyl! Za niemieckie gazety ma etat gwarantowany! A co liberami cos ciche poparcie pod stolem nie skutkuje? Powinien przekazac szkole posirowi bo dom kultury juz wiadomo kto dostanie umilowany masazysta! Ja nie zaglosuje na tego wojta i kuriera tez jyz nie kupuje!!!

 100. ten ostatni potencjalny kredyt wcale nie jest uwarunkowany dotacja tylko wykonaniem planu inwestycyjnego w tym roku co oczywiscie rzutuje na mozliwosci kredytowe w latach nastepnych kiedy pojawia sie szanse na dotacje unijne przy ewentualnych planowanych inwestycjach czy wszystkie planowane tegoroczne inwestycje mialy sens mozna miec uzasadnione watpliwosci chocby ul klonowa czy topolowa gdzie sa zamieszkale trzy domy czy tez chodnik przy gs w sumie do nikad troche jest to jak jezdziec bez glowy z tymi inwestycjami wszedzie place zabaw i silownie w kazdej wiosce na jedno kopyto zapracowani ludzie na wsi maja czas na silownie to ciekawe zjawisko socjologiczne ale jakby ktos zasnal zmeczony po piwie w innej wsi to rano by pomyslal ze jest u siebie izapomnial by z tego szczescia o kacu

 101. 3 mln kredytu zaciaga J G na nastepne biesiady imprezy.festiwale. na wsiach f. soleckie stoja w miejscu Jak zwykle jezdzil lustrował obiecywał i …….STOP. NIC SIE NIE DZIEJE. Tyle warte sa jego obietnice. Zostal po nim tylko …………

 102. Teraz te 5 lat będzie albo szybkim marszem do przodu, albo kompletnym zastojem z muzyczkami i innymi dżemami. Pan Gwit nadaje się do wszystkiego, tylko nie do realizacji inwestycji. Zmarnuje (jeśli jakimś cudem wygra) kolejne 5 lat i nikt tego już nigdy nie nadrobi. Do wyrwania prawdopodobnie ostatnich milionów z Unii Europ. nadaje się tylko Grześkowiak. Gwit nadaje się doskonale do imprezek i wręczania kwiatuszków. To , niestety, ale format referenta. Wszelkie sprawy gospodarcze go przerastają. Mój kredyt zaufania, niestety, ale już w pierwszych miesiącach wyczerpał.

 103. Panicz niech już sobie odpuści , tylko Gwit

  • az muszę cię rozczarować. Na portalu samorządowym poparcie dla Grześkowiaka wynosi 72,73 %, dla Gwita 60,61% , dla Tomaszewskiego 54,55 % .

 104. ulotka na ulotke siada tam gdzie mucha siada riposta na riposte panie wojcie niech pan nie probuje wciagac w to korony bo to nie jest eleganckie z pana strony i wie pan gora z gora nie ale……

 105. przekonajcie sie sami gdzie jest ta zgoda i spokoj wylewajacy sie z plakatow wyborczych jak poczytacie klotnie gwita z grzeskowiakiem

 106. Przecież w tym roku napewno bedzie potrzebny kredyt, a obecny wójt pisze że nie zobaczymy .Trzymajmy ulotki .

  • Teraz nie bierze kredytu ale weźmie go po wyborach. Wydatki dopiero nastąpią.

 107. Pytanie do Wójta: Jak to jest kiedy przez 4 lata oczernia Pan publicznie poprzednika w mediach, na zebraniach, w czasie sesji, pokazuje fałszywe dane zadłużenia? Chwali się słupkami wyssanymi z palca i przedstawia jako wyprowadzenie gminy na prostą? Może Pan spojrzeć teraz ludziom w twarz? Jako włodarz gminy nie wiedział Pan o milionie pozostawionym przez R. G. na lokacie gminy? Podłe!

  • Wiedział. Byłem 4 l temu na zebraniu w Powidzu i wtedy była mowa o tej lokacie. Wojt R.G. wyjaśniał co i jak .Od samego początku ludzie gwinta planowo powtarzali kłamstwo wszędzie gdzie się da. teraz wychodzi na to że gwint zadłużył bardziej gminę. w głowie nie mieści

 108. do za! Od kiedy i w jakiej gminie jest ponad 150 % wyborcow chyba ze tych ponad 100% dopisano!?

 109. I kto tu komu powinien bac sie spojrzec w oczy ??????Ladny usmiech i podanie raczki nie wymarze podlosci J.G. 3 mln kredyt zaciaga na imprezy no bo kasa gminna pusta ???????!!!!!

 110. 3 ml =2mln a 2 mln = 3 mln? Szok. Nie spodziewałam się. Skreślam Gwita. Zostają mi poważni konkurenci do rozważenia.

 111. Na zniesławianie z premedytacją przez tyle lat są paragrafy Kk. Tryb wyborczy!

 112. w trzeciej ulotce niech wójt napisze że z zaplanowanych na 4 miliony inwestycji wykonano zaledwie na 1 mln

 113. Wójt nie potrafi się przyznać że przez niego gmina utraciła pieniądze na marinę. Wymyśla różne teorie, podaje zawyżone koszty związane z eksploatacją mariny. To interpretacja z dziurami, ale coś trzeba pisać żeby się wytłumaczyć .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>