Strona główna / Regionalne / Gmina Powidz / Inwestycje idą do przodu

Inwestycje idą do przodu

Na ukończeniu są roboty budowlane przy ul. Topolowej i Klonowej w Powidzu. Trwa budowa dalszego odcinka promenady od Łazienek do ul. Wodnej. Do końca sierpnia pobudowane zostaną również drogi gminne na cypel w Ostrowie i Wylatkowie. Gmina stara się o środki na przebudowę drogi do plaży wojskowej w Przybrodzinie.
Przebudową dróg gminnych przy ul. Klonowej i ul. Topolowej w Powidzu zajmuje się Firma Usługowo- Handlowa “Anna” Anna Białobrzycka z Gniezna. Do tej pory były to drogi o nawierzchni gruntowej. Są to odcinki o następujących długościach: ul. Klonowa – 136,31 m i ul. Topolowa – 109,39 m. Łączna długość odcinków to 245,70 m. Przebudowa objęła wykonanie nawierzchni z betonowej kostki brukowej oraz umocnienie poboczy płytami ażurowymi, remont elementów odwodnienia oraz roboty towarzyszące. Dzięki inwestycji powstał estetyczny i bezpieczny odcinek drogowy, połączony z nowym chodnikiem przy drodze powiatowej. Realizacja zadania była od wielu lat wnioskowana przez mieszkańców.
Natomiast dalszy odcinek promenady buduje, o czym wcześniej pisaliśmy na łamach Kuriera, Zakład Budowlany Grinbud Jarosława Sieszchuły z Gniezna. Zadanie dotyczy kontynuacji budowy promenady na odcinku Powidz – Przybrodzin na trasie od tzw. Góry Zamkowej w kierunku Przybrodzina. Długość odcinka to 281,64 mb. i obejmuje budowę chodnika zintegrowanego ze ścieżką rowerową o łącznej szerokości 3,60 m o nawierzchni z bruku klinkierowego, budowę zatok dla ławek z brukowca, dobudowę połączeń z istniejącymi ciągami o nawierzchni twardej , montaż ławek parkowych i koszy na śmieci oraz roboty towarzyszące tj. oznakowanie pionowe oraz humusowanie z obsianiem trawą.
Na ten rok zaplanowano także przebudowę dróg gminnych w miejscowościach Ostrowo i Wylatkowo. Obie drogi pobuduje wyłoniona w przetargu nieograniczonym firma Zakład Drogowo-Transportowy Sławomira Begiera z Nekli.

Więcej w Kurierze.

16 komentarzy

 1. brzydka ta promenada żółta a wszendzie różowa

 2. mieszkaniec Powidza

  na ten rok zaplanowano bo są wybory,a na przyszły zobaczycie nie bedzie nawet przystanku.W tym roku robione jest przecież wszystko z kredytu.

 3. klon , to prawdziwy klon , ślepy i głupi , to jest piasek , a nie żółta promenada , czepiasz się głupcze i sam nie wiesz czego

 4. Ale ta promenada to biegnie coraz wezej moze klon jest slepy ale ty pewnie masz udzial w tych cichych interesach pod stolem a jaki widok ma promenada na czarter jachtow a raczej nie legalne obozowisko? Raczka raczke myje szczegolnie przy inwestycjach przy znanych miejscowych biznesmenach! Powstaja hotele a do nich infrastruktura przez gmine za darmo wybudowana malo tego idzcie torami do przybrodzina zobaczcie jak sie niszczy trzcine i robi plaze prywatnym przedsiebiorcom? A reszta gminych wiesniakow chodzi pod cynaderka w blocie można można!

 5. te wieśniaki niech się wezma za robotę , a nie tylko chodzą i węszą , i zazdroszczą nie wiadomo czego

 6. W Powidzu nikt nie zajmuje się ochroną środowiska .Niszczy się trzciny ,gniazda lęgowe ,wycina się drzewa aby mieć widok na jezioro ,buduje się zarobkowe mosty ,pływa się na silnikach spalinowych !.(gdzie podobno jest to strefa ciszy z zakazem używania silników spalinowych , ale kto to kontroluje?).
  Za kilka lat jezioro zostanie całkowicie zdewastowane -zabrudzone .

 7. Ahhh ta zazdrość i myślenie rodem z PRLu , bo przecież każdy tylko nagrania pod swój ogon no bo jak inaczej, bo akurat promenada nie ‚idzie’ przy willi zwykłego powidzaka który nie jest kimś w gminie, tylko akurat przy biznesmenach i hotelach. Ludzie jesteście śmieszni zamiast spojrzeć na to z innej strony, – pozytywnej bez nagonki to oczywiście musicie swoje żale na portalu wylewac to waszym zdaniem gdzie ta promenada ma być? Sami widzicie ile ludzi przewija się przez powidz w sezonie chyba chodzi o to żeby mogli sobie spokojnie spacerować czy jeździć rowerami a bez tych ścieżek na ulicach byłby jeszcze większy zamęt niż jest.. Wójta to wy chcecie zaorac przed wyborami a według mnie stara się jak może a co do reszty Trzeba było myśleć wcześniej jak inwestować swoje pieniądze, wtedy pewnie będąc na ich miejscu nawet gęby byście nie otworzyli, a nie ciągle tylko nagonka jak ktoś ma głowę na karku to tylko mu gratulować i sukcesów życzyć a nie zazdrościć.

 8. mieć łeb na karku , to najwazniejsze , ludzie mają możliwości , aby się rozwijać , ale nygusom się nie chce , a potem zazdroszczą

 9. I bardzo dobrze, że ludzie piszą co myślą i co im się nie podoba, podobnie jak ty piszesz. Za kogo się uważasz? Obrońcę zaoranego wojcika? Nawet tego nie potrafi ?zmarnowane pieniądze z unii, zaprzepaszczenie wielu szans nie tylko dla powidza ale całej gminy, wydawanie pieniędzy podatników, mało? Stosowanie dla wybranych jednej miary a dla innych drugiej jest ok? Wiele można pisać o tych nieudolnych rządach…

  • Popieram w 100 procentach niech wojcik i juz podobno nie on jednem bizmesmenowi oprocz rynku i parkingu jeszcze bardziej intratne miejsca w Powidzu pozatym ze pan j prowadzi dzialalnosc gmina a wyzej swoje knajpy wszystko jest w porzadku tylko my zazdrosni zenada.pl

 10. byłem w długi majowy weekend na łazienkach przerażenie nie dość że ta plaża mała to zastawiona tymi rowerami jak w skansenie uważałem że centralna plaża nie będzie taka obleśna i ta obskurna budo wypożyczalnia powinna być umiejscowiona tak by nie straszyła

 11. alfa i omega

  ilu tych mieszkancow jest przy ul klonowej i topolowej?czy tyle co klonow i topoli i kto i za ile je tam posadzil?

 12. może ktoś zna odpowiedź , czy można rozkładać rigsze , rowerki i łódki przy promenadzie wzdłuż brzegu , cały brzeg zastawiony , niedaleko przy Orliku

 13. Zobacz ja wygląda plaża na łazienkach ,piękny teren plaży zastawiony rowerami a w koło bałagan .
  Te rowery powinny być przeniesione w inne miejsce !
  Jak może kierownik na to patrzeć ?

 14. łazienki rowerami zastawione , nie ma dojścia do jeziora

 15. Ten redaktor P…. to tuba propagandowa wójcika.
  Wiemy że sztandarowy jak to wielokrotnie nazywal w swoich artykułach pomysł ścieżki rowerowej do Przybrodzina legł w gruzach. Albo ten fikcyjny fundusz sołecki? więcej mieliśmy zrobione na wioskach jak go nie bylo. Na papierze co innego, wielkie obiecanki, pamietam co bylo mówione w kampani wyborczej a wszyscy soltysi wiedza jak to wygląda na dzień dzisiejszy naprawde. W gazecie ani słowa ze to co wojcik zaplanowal do realizacji na poprzednie lata nie zostalo zrobione. Przydał by się też rzetelny reportaż wraz ze zdjęciami o dewastacji przyrody w strefie jeziora i braku reakcji w tej sprawie ze strony wójta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.