Strona główna / Regionalne / Gmina Powidz / Jakie gmina ma zadłużenie?

Jakie gmina ma zadłużenie?

O szacunkowe wyliczenia jaką kwotę kredytu zaciągnie w tym roku gmina wystąpił do obecnego włodarza pierwszy wójt Powidza, a od tej kadencji radny Stanisław Tomaszewski. Jak zauważył, z przedstawionych danych wynika, że deficyt budżetowy wynosi ponad 3 mln zł. – Wiadomą jest rzeczą, że deficyt można finansować po prostu z kredytów, a jeżeli dzisiaj jest już po ostatniej racie podatkowej to możemy określić z jakimś przybliżeniem, szacunkiem w jakim stopniu dochody będą zrealizowane do końca roku. Pan wójt ze skarbnikiem szacują kredyt na kwotę niższą niż te 2,8 mln zł, no ale właśnie na jaką kwotę? – dociekał Stanisław Tomaszewski.
Zdaniem wójta Jakuba Gwita, na podjęcie decyzji o wysokości zaciąganego kredytu jest jeszcze czas, a pośpiech byłby w tym przypadku złym doradcą. Gwit wyjaśnił, że dane które przedłożył w ostatnim czasie radnym pochodzą jeszcze z października i w tych danych nie została ujęta ostatnia rata podatku z 15 listopada. Do gminy spływają natomiast dobre informacje dotyczące wykonania dochodów dotyczących sprzedaży usług wod.-kan. Wiecej w Kurierze.

10 komentarzy

 1. No pan Stanisław zaczyna mącić ,tak będzie wyglądała jego praca !!!!!!!!!!!!

 2. Czemu mącić ? W końcu ktoś o coś pyta na sesji a nie tylko rękę podnosi ZA

 3. Prawda po to są radni żeby zadawali pytania jezeli czegos nie są pewni ! Czy to jest macenie ?Na pewno nie !!!!!!Wreszcie jest opozycja Brawo brawo ……

 4. Pan Stanisław pyta się bo wie o co trzeba się zapytać, a duzo radnych to nie ma o budzecie gminy pojecia i dlatego nie zadawaja pytań.

  • jestem za
   koniec z nie doinformowaniem społeczeństwa i ukrywaniem na co poszły nasze podatki
   brawo dla opozycji
   6 osób to nie mało

 5. Ja wiem ze wkrotce inni radni zmądrzeją i zasilą szeregi opozycji w gminie Dużo znaków na to wskazuje……

 6. skoro pensja wójta poszła w górę to zadłużenie gminy rośnie

 7. Wystarczy obejrzeć transmisje z sesji i widać kto zabiera głos.

 8. jakby mi dali dietę taką jak radnym to może i by się to obejrzało

 9. reszta milczy , bo boi się prawdy , Panie Stasiu , tak trzymać

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>