Strona główna / Regionalne / Gmina Powidz / Kompromis po powidzku
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kompromis po powidzku

Podczas zebrania wiejskiego w Powidzu z propozycją podziału środków funduszu sołeckiego wystąpiły dwie organizacje i sołtys Ignacy Maroszek. Zgodnie z apelem wójta Jakuba Gwita udało się osiągnąć porozumienie i mieszkańcy po długiej dyskusji większością głosów podzielili zadania inwestycyjne na przyszły rok.

Bardzo ciekawy przebieg miało wtorkowe zebranie wiejskie sołectwa Powidz, na którym mieszkańcy podejmowali decyzję o podziale środków przyszłorocznego funduszu sołeckiego. Jak już informowaliśmy tydzień temu, z własną propozycją podziału środków wystąpił Klub Sportowy Libero prowadzony przez powidzkiego animatora sportu Wiktora Somerfelda.

Już we wrześniu 2016 r. grupa inicjatywna skupiona wokół niego przeforsowała na zebraniu wiejskim głównie głosami młodych mieszkańców projekt zagospodarowania jednego z pomieszczeń Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Powidzu na sfinansowanie budowy siłowni.

Tym razem Klub Libero wystąpił z trzema gotowymi projektami. Ponadto osobną propozycję podziału środków przedstawiła na zebraniu wiejskim jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Powidzu należąca do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego oraz sołtys Powidza Ignacy Maroszek.

Więcej w jutrzejszym Kurierze.

18 komentarzy

 1. Młodzi gniewni przeciwko” starym nieudacznikom ” Mam nadzieję ze seniorzy też będą umieli się zorganizować jak przyjdzie pora -i nie tylko oni Nie wszyscy młodzi to orlik – kolesiowska elita

  • No i znowu głos „rozsadku” dzielący powidzan na młodych aktywnych i nieaktywnych seniorów. Na szczęście te projekty takim podzialom nie służą Wręcz przeciwnie.

 2. mieszkaniec

  Fakty mówią coś innego To nie głos ” rozsądku” dzieli ludzi ale osoba o niezbyt miłej powierzchowności Ekipa kolesi rządzi Powidzem Tylko to co robią zawsze wychodzi żle Dużo szumu zapowiedzi a potem klapa i wielkie nic Szumnie przegłosowana siłownia w szkole rok temu do dziś nie funkcjonuje To są projekty łączące ludzi ??

 3. jak On to podzielił, szczun, ale co się dziwić miał przecież w haśle wyborczym bez sukcesów, bez konfliktów, bez pomysłów i tak właśnie jest, jedyny który dotrzymał obietnic wyborczych, zero sukcesów, zero konfliktów byle do przodu po trupach w wypucowanych butach, wio

 4. muchomor sportowiec

  i co z tego że bez konfliktu, jak wójt do niczego, podzielił fundusz sołecki hip hip hura, sukces

 5. siłownia ma być czynna od 1 x 2017 roku , ale ma być płatna , ale z jakiej racji , skoro sprzęt kupiony za sołeckie pieniądze , ekipa kolesi musi się jeszcze dorobić , ludzie nie płaćcie , bo niby dlaczego

 6. Celek – w Powidzu dla mieszkańców wszystko ma być płatne tylko zapomina się że my też płacimy podatki tak nas się traktuje !!!.

 7. pseudoatleta

  i znowu wpadną kolejne pieniążki za nadzór nad siłownią wiadomej osobie ! Dlatego tak aktywnie działa nic za darmo

 8. No właśnie pseudoatleta dlaczego to nie my mamy zarabiać na tej siłowni skoro takie są tam kokosy. Złóż prośbę do wójta i zaoferuj swoją osobę jako bardziej kompetentną do zarządzania. ….przepraszam zagalopowalem się. Zapomniałem , że jesteś pseudo tak jak i twoje kompetencje.

 9. pseudoatleta

  Nie wszyscy w Powidzu mogą byc atletami a myślę że wiekszość nie jest i tu się z tobą w pełni zgadzam Większość jest” pseudo”Kompetentnych ludzi w naszej gminie nie brakuje do zarządzania a zawsze wybiera się tylko jednego !Zastanawiające ? Ekipa kolesi skupiona wokół orlika i garstka” kompetentnych atletów ” rządzi gminą A oferowałem swoją osobę nie raz i nie tylko ja ale widocznie pseudo atletów wójt nie trawi nie ta opcja !

 10. Widzisz pseudoatleta. Nie wystarczy przyjść i powiedzieć” ja chce” . Trzeba sie najpierw wykazać lub po prostu udowodnić , że się coś umie a tego Ci pewnie zabrakło. Widzę też , że ten orlik bardzo Ci ciąży i wyglada na to , że stoi Ci na przeszkodzie do udowodnienia swojej wartości. Myślę , że problemem nie jest orlik i grupa która się wokół niego skupia ale twoja frustracja i brak umiejętności dzialania

 11. Wójt i tak ma swoich wybranych kolesi i nikt się więcej nie liczy , sprawa mieszkań też jest niejasna

 12. Hej a co z tymi mieszkaniami znowu po cichu dyskretnie bez rozgłosu są przydzielane kolesiom i znajomym ?

 13. wszystko po cichu , bez rozgłosu ,

 14. Gmina Powidz pod rzadami tego wójta schodzi na psy -taki młody a taki dwulicowy ????????????????

 15. Modernować to znaczy blokować? Dziwny obyczaj się przytrafia.

 16. skrzywdzony

  Jak można zaufać drugi raz wójtowi który ma dwa tak różne oblicza To dobre na pokaz a to diabelskie i podłe chowa w środku Ja nie potrafię !!!!

 17. Lepiej by wizerunków świętych w swoim gabinecie nie wieszal bo to profanacja. Niech sobie lepiej Newsweeka powiesi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.