Strona główna / Regionalne / Gmina Powidz / Miała dostać odszkodowanie. Nie żyje

Miała dostać odszkodowanie. Nie żyje

Powidzcy urzędnicy dotarli do informacji, że właścicielka zagarniętego pod drogę dojazdową gruntu w Polanowie nie żyje od lutego ubiegłego roku.

Jak informowaliśmy wcześniej, decyzją Starostwa Powiatowego w Słupcy, gmina Powidz miała wypłacić właścicielce gruntu w Polanowie odszkodowanie za zagarniętą w 2003 r. 0,7 ha działkę, na której powstała droga dojazdowa. Biegły wyliczył, że za 1 m2 tej drogi gmina powinna zapłacić 49,50 zł. Łącznie 324 tys. zł. Wójt Jakub Gwit decyzję starosty zaskarżył do wojewody.

Jednak, zdaniem włodarza gminy sprawa ewentualnego odszkodowania zostanie najprawdopodobniej uchylona lub zawieszona. Powidzcy urzędnicy uzyskali informację, że właścicielka spornego gruntu nie żyje od lutego ubiegłego roku. Wójt Gwit poinformował o tym na ostatniej sesji.

Więcej w piątkowym Kurierze.

21 komentarzy

 1. A spadkobiercy?

 2. Gwint został ostatnio Mikołajem paczki roznosi Z jedną wybrakowaną paczką odwiedza samotnych ze swoją młodą nieudolną świtą No ale rok wyborczy to myśli że sobie kupi głosy i zapunktuje swoich młodych radnych 3 lata nic nierobienia to teraz trzeba nadrobić nędzną paczuszką O zgrozo !!!! A ja mimo to na niego nie zagłosuję on już nie kupi mojego głosu nie ma takiej opcji Nic nie zrobił przez 3 lata tylko imprezuje Baw się dalej wójcie ale już nie ze mną !!

 3. Mirek z Powidza

  Tak tak sprawa śmieci i cen płacenia za ich wywóz od domków, campingów itp.miala być dyskutowana i conajmniej troche obniżona to stało się zupełnie odwrotnie. Ceny za te uslugi są karygodne i chyba najwyższe w Świecie za ok.miesiac średnio licząc. Bo jak wiemy kazdy ma tylko 26 dni urlopu. Tak są tacy co są tam i kilka miesiecy ale to by juz trzeba liczyć sprawdzać itp. Ale tego się już nikomu nie chce i niema komu.bo po co. Tylko skasować.i koniec sprawy. Ale każdy kij ma dwa końce. Pozdrawiam Powidz.

  • Kwestii cen za wywóz odpadów aż nie chce się tłumaczyć. Szanowni Państwo- czy nie rozumiecie, że cen w Powidzu nie ustala ani urząd, ani wójt, ani ktokolwiek inny niż firma świadcząca usługi? Tak. Ta sama firma, która zostaje WYBRANA W DRODZE PRZETARGU JAKO NAJTAŃSZA. Wiem, że NAJTAŃSZA brzmi niedorzecznie ale tak jest. Najczęściej nie ma konkurencji więc i tak wygrywa bo przecież ktoś te usługi musi świadczyć. Siłą nikt firmy konkurencyjnej do przetargu nie zaciągnie bo (jak sądzę) firmy są ugadane na zasadzie nie wchodzenia sobie w drogę.
   Po drugie, idąc wyżej- ceny dla firmy ustala konińska sortownia. Im droższy Konin, tym droższy Kleczew i tym wyższe ceny w Powidzu. I wierzcie mi- śmieci nie będą tańsze. Nigdzie. Będą coraz droższe wszędzie, bo z roku na rok biznes drożeje od kilkunastu do kilkudziesięciu procent i szacuje się, że przez najbliższe lata ta tendencja się NA PEWNO utrzyma. Przykro mi. Pozdrawiam.

  • Sprzedaj działkę jak ci się nie podoba. Czy ktoś tu kogoś na siłę trzyma? Są gminy w których jest jeszcze drożej pozdro

 4. Każdemu tak można,metoda dobra.Odwołania,odwołania,śmierć każdemu przypisana i koniec sprawy.Ewidentnie cudze zabrałeś,zapłać!

 5. Ha ha hi hi Św. Mikołaj w gminie Powidz krąży !!! Kupuje głosy przed wyborami !Jeden z wójtów już kupował głosy za węgiel i na dobre mu to nie wyszło ! Mojego głosu nie kupisz ja swój rozum mam Powidz to nie zacofany zaścianek ciemnoty nam wójcie nie będziesz wciskać !

 6. pani wolała umrzeć niż rokować z wójtem to o czymś świadczy

 7. przykra sprawa. nie tak łatwo uzyskać odszkodowanie od gminy. czasem warto poczytać więcej, np. tutaj:
  http://odszkodowanieodpanstwa.net/

 8. To S.T doprowadził do tak kuriozalnej sytuacji podpisał porozumienie i narazil gmine na tak kosztowne wydatki a my podatnicy musimy za to płacić Czy wojt tak powinien dbać o finanse gminy ????To nie są prywatne pieniądze wojta To jest niegospodarność i kumoterstwo

 9. obecny wójt do niczego, wszystkiego się boi, nic nie umie załatwić, przed ludźmi ucieka, albo w gwiazdora się bawi, próbuje drugą kadencje kupić, wróżbitą nie jestem, ale już dziś mówię – już nic pan nie wygrasz, przepadłeś pan za matactwa z mieszkaniem, przyjmowanie pracowników bez konkursów, wstyd, a tak ześ pan do kościoła latał…
  i to marnotrawienie pieniędzy na muzykę dla turystów za nasze pieniądze goodbye ciepła posadko

 10. mieszkaniec

  Wszystko co złe to winien S.T. a to co dobre to zasługa następców.A chyba tak nie było .Badzmy obiektywni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Przecież niegospodarność obecnie widać wszędzie.i kumoterstwo też.

 11. ja byłam zdegustowana winem które Młody nam przyniósł na nasze spotkanie. Prawie nikt go nie pił. wiadomo w tym wieku każdy na coś cierpi i bierze jakieś leki .

 12. Oj oj oj ja tam byłem ale z wójcikiem wina się nie napiłam !! i co z tym winem ? chyba wypił sam /biedactwo/ bo nikt nie chciał pić wójcikowego winka A tak się postarał a seniorzy nie docenili i nie wypili !!!!! Starania wójcika poszły w las !!!!!

 13. Od 10 lat a może i więcej dzieci i opiekunowie poswięcają swój wolny czas i w soboty i niedzięle zbierają artykuły spożywcze w sklepach na akcję Pogotowie Św.Mikołaja Co roku dzieci w szkole w przedszkolu obdarowywane były prezentami przed Bożym Narodzeniem W tym roku niestety żadne dziecko nie dostało paczki a stały cierpliwie uśmiechnięte i życzliwe w sklepie w sobotę i niedzielę To gdzie te prezenty się podziały? kto zadecydował o przekazaniu paczek komuś innemu ?Konsultowano to z rodzicami ? NIE bo ja nic o tym nie wiem a rodzicem jestem Jak tak można?????zabrać naszym milusińskim radość niespodziankę i wiarę w Św.Mikołaja Wójcie nie można tego robić dzieciom !!!Rozumiem że jest rok wyborczy i dla ciebie jest to kiełbasa przedwyborcza ale nie kosztem DZIECI Niestety potrzeba odrobiny empatii zeby takie wnioski wyciągnąć a ty po prostu jej nie masz w myśl zasady „po trupach do władzy” !!!!!! Mianowałeś się Mikołajem ale daleko ci do niego zabrałeś dzieciom paczki kupując głosy seniorów

 14. mieszkaniec

  Zyskał seniorów a stracił chyba rodziców dzieci.

 15. Co do tych paczek. Co roku były paczki, a gdy były to był problem ze jeden dostał olej kujawski a inny zwykły z biedronki, jeden ptasie mleczko a drugi krakersy. Dzieciaki rzucały się mandarynkami i innymi produktami. Akcja pogotowie świętego Mikołaja skierowana jest dla najuboższych i potrzebujących. Macie 500+ to kupcie dzieciom. Dzieci nie stoją bo ktoś im rozkazuje tylko dlatego że dostają punkty w szkole. Wiecznie źle. Bardzo dobrze że nie ma paczek i niech już ich nie bedzie.

 16. I w tym jednym aspekcie sie zgadzam niech nie będzie paczek Tylko po co wysylane są dzieci do sklepów ? Akcja nazywa się „Pogotowie Św.Mikołaja”Jakie to obłudne !!!Gdybym wiedziała że dzieci nie dostaną paczek to bym nie wrzuciła żadnych produktów do kosza !!!

 17. mikołaj chodził po Powidzu 20 lat temu! Czas leci drodzy rodziciele a pamięć bywa zawodna!

 18. To ilu jest tych dziadków, rozmnażają się czy co?

 19. Warszawka od wielu miesięcy sieje grozą bezprawnie przejmowanych nieruchomości, a reszty Polski to nie dotyczy. Dacie sobie bezpłatnie odbierać własność ? c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.