Materiał sfinansowany ze środków KW SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ
Strona główna / Regionalne / Gmina Powidz / Od października ruszy budowa ścieżki do Przybrodzina

Od października ruszy budowa ścieżki do Przybrodzina

19 sierpnia wójt Jakub Gwit podpisał umowę na roboty budowlane – budowa ścieżki – pieszo rowerowej z Powidza do Przybrodzina z Firmą Drogową ANDAR s.c. A.D. Białobrzyccy z Gniezna. Planowane rozpoczęcie robót od października br. Termin zakończenia zadania to 30 października 2020 r. W ramach realizacji oprócz ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż torów, zostanie przebudowany obecnie asfaltowy fragment ulicy Wodnej do skrzyżowania, wykonana będzie zatoka parkingowa dla aut i rowerów przy ul. Wodnej. Wzdłuż ścieżki posadowione zostanie oświetlenie.
Koszt inwestycji wyniesie 1 981 144 zł, z czego aż 85% pokryte zostanie z dofinansowania ze środków UE w ramach Osi Priorytetowej 3 Energia Działania 3.3. Wspieranie strategii niskoemisyjnej w tym mobilność miejska Poddziałanie 3.3.1. Inwestycje w obszarze transportu miejskiego Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

12 komentarzy

 1. A kto tak wójta za włosy wytarmosił?

 2. Po co nową buduje jak o starą zadbać nie może. Samochody. Motory śmieci. Same przy przy ławkach. Krzywy pozbruk. Lampa migająca której od roku nikt naprawić nie może.

 3. I ten wzrok taki mętny…

 4. A może by tak dokończyć ścieżkę z Powidza do Przybrodzina.

 5. mieszkaniec Powidza

  jest godz 23,20 a od strony Powidza idzie gromada wesolych amerykanow chyba wracaja z lokali powidzkich

  • dlaczego przeszkadzają Wam Amerykanie , oni są bardzo grzeczni , nasze Powidzoki też chodzą po nocach nawaleni w sztok i jakoś nikomu nie przeszkadza , a w centrum Powidza na Ryneczku piękny kwiot jak się kula pod ławkami , albo ten niby bezdomny śpi na ławkach nachlany , osikany i jeszcze sika gdzie popadnie , dzieci idą do szkoły i się przyglądają

 6. To za rok juz do przybrodzin dojdą nowym deptakiem a tam jankes też ma gastrolokale może rozbujają te wies

 7. Stara promenada się rozwala panuje tam swawolną każdy jeździ czym chce . Ciężkie przyczepy z żaglówkami ,zasypuje się linie brzegową ,wycina trzcinę ,buduje się zarobkowe pomosty .Kto pozwala na grodzenie przyczep ,gdzie zasłania się widok na jezioro .Co roku odwiedzam Powidz ale widzę ze wszędzie brak kontroli ze strony gminy brak zainteresowań ochroną środowiska .

 8. pseudoazchwycony

  wyborco, ja osobiście wolę mieć helikoptery po wypiciu płynów pewnego rodzaju, a nie hałasujące blaszaki nad głową z usa

  i zauważ ze przed przybyciem amerykanów Powidz nie był taki zarzygany jak jest teraz

 9. a rozczochrany wójt dalej będzie kostkę kład bo tylko tyle umie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>