Strona główna / Regionalne / Gmina Powidz / Plany nowej obwodnicy Powidza

Plany nowej obwodnicy Powidza

W związku z planami wojska dotyczącymi rozbudowy powidzkiej jednostki, samorządowcy przedstawiają swoje koncepcje rozwiązań komunikacyjnych wokół 33. Bazy.– Wnioskujemy o stworzenie tzw. nowej obwodnicy Powidza, która by umożliwiła przejazd dalej w stronę Przybrodzina, Smolnik Powidzkich i tamtejszej drogi wojewódzkiej – mówi wójt Jakub Gwit.

Jak informowaliśmy kilka tygodni temu, w najbliższych latach w Powidzu mają powstać magazyny techniczne NATO. W związku z rozbudową jednostki konieczne będzie wybudowanie drogi łączącej ją z autostradą A2. Wojsko przygotowało już projekt jak miałaby przebiegać nowa droga omijająca jednostkę, a jednocześnie nie odcinająca gminy Powidz od łączności ze Słupcą i miejscowościami ościennymi.
Z inicjatywy wojewody, ustanowiony przez niego pełnomocnik Jerzy Fleming zaproponował staroście słupeckiemu zorganizowanie spotkania z samorządowcami z powiatu gnieźnieńskiego, gmin Czerniejewo i Witkowo oraz miasta Słupcy, gmin Strzałkowo i Powidz z terenu powiatu słupeckiego. Kwintesencją spotkania było wypracowanie wspólnej koncepcji samorządów dotyczącej rozwiązań komunikacyjnych wokół 33. Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu nie deprecjonującej koncepcji wojska, a jedynie mającej na celu wprowadzenie drobnych korekt ułatwiających realizację inwestycji.
Do tematu odniósł się na ostatniej sesji wójt Jakub Gwit.

Więcej na łamach jutrzejszego Kuriera.

Zobacz także:

8 komentarzy

 1. dajcie se spokuj ze starosta sami zróbcie spotkanie starosta tylko namiesza i będzie filozofowal a na końcu powie ze to wszystko jego zasługa. i nie zapominajcie ze wszystko będzie ukierunkowane na slupce. nie z tymi ludzmi same gminy sobie poradzą.

 2. Będzie jak zawsze Amerykanie w Powidzu a droge zrobią przez Strzałkowo Wszystkie inwestycje omijają Powidz Młody wójt bezradny z nikim nie umie się dogadać a potem winny jest zawsze ktoś tylko nie on

 3. str nie nie jestem ze strzalkowa tylko śledząc poczynania władzy powiatowej poprostu ręce mi opadają. a chciałbym żeby powidz był taki jak strzalkowo.

 4. starosta już tyle razy przegiął Powidz wspomnę tylko o chodniku do Przybrodzina a jak umiął żebrać na szpital na moje to powinniśmy zrobić referendum i powrócić pod powiat gnieźnieński naiwny nasz wójt zaufał „łańcuchom” wójcie Gwit litość to zbrodnia może cię kosztować reelekcję jak masz miękkie serce musisz mieć twarde cztery litery nie ma zmiłuj wyborcy już rozliczają twoją operatywność!!

 5. były radny

  Wszyscy krytykują Wójta przepraszam a jaką rolę spełniają radni .To oni powinni wraz z Wójtem podejmować inicjatywy gospodarcze .Zasadniczy błąd w wyborze radnych to ten że kandydat powinien mieć jakieś przygotowanie ekonomiczne do pracy . Z tego co ja wiedze to ci radni są bezradni i nic nie potrafią .Dbają o swoje stołki o diety .W innych Gminach odbywają się spotkania mieszkańców z radnymi ,narady a w naszej Gminie wszystko robi się z dala od mieszkańców. Przykład choćby ostatni pobudowanie chodnika do Przybrodzina ,bez konsultacji z mieszkańcami a teraz jest problem z wyjazdem z działek (KTO TO ZATWIERDZAŁ?) !

 6. Być może, gdyby nie reaktywowanie gminy Powidz w 1995 roku i odłączenie jej od witkowskiego samorządu, dzisiejsza sytuacja tej niewielkiej gminy byłaby znacznie lepsza, chociażby ze względu na bardziej okazałe subwencje na jakie mogłyby liczyć powidzkie treny będąc częścią większej jednostki samorządowej. Nie sztuką było utworzenie nowej jednostki samorządowej, lecz jej właściwe gospodarowanie, tak aby jej mieszkańcom żyło się lepiej. Nie da się przy tym ukryć, że walory krajobrazowo – turystyczne Powidza i jego okolic nie są w pełni wykorzystane, a szkoda…

 7. mieszkanka Przybrodzina

  4 mln zł Gmina Witkowo pozyskała na budowę drogi dla rowerów dwa parkingi węzły przesiadkowe w Skorzecinie i Witkowie montaż 21 lamp montaż tablicy multimedialnej a Powidz czym może się pochwalić ? zrewitalizowaniem a raczej zeszpeceniem rynku za 40 tys./obcieciem lip i zamienieniem jednych krzaczków na drugie /bo różnicy nie widać i poprawę ????bezpieczeństwa na drodze do Przybrodzina poprzez budowe chodnika za gminne pieniadze Dodam olbrzymie pieniądze bez pozyskania chociaż 1 zł z zewnątrz Chodnik zrobiony z super niebezpiecznymi wjazdami na działki droga jeszcze bardziej waska bo postawiono słupki To są osiagnięcia młodego wójta przez 3 lata rządzenia !Pozazdrościć możemy gminie Witkowo -inwestycji i doświadczonego gospodarnego wójta !!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.