Strona główna / Regionalne / Gmina Powidz / Pomosty za ponad 417 tys. zł

Pomosty za ponad 417 tys. zł

Kwoty w trzech ogłaszanych kolejno przetargach na budowę pomostów rekreacyjnych zdecydowanie przewyższają kosztorys. Jednak wójt Jakub Gwit skłania się do rozstrzygnięcia ostatniego przetargu.

W ostatnim czasie został ogłoszony trzeci przetarg na budowę pomostów rekreacyjnych w Przybrodzinie i Dzikiej Plaży w Powidzu. Gmina na ich realizację otrzymała zapewnioną pomoc dofinansowania z udziałem środków europejskich z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Wpłynęły dwie oferty – jedna opiewająca na kwotę 417 tys. zł, druga na 1 mln zł. – Według kosztorysu wartość pomostów w tych dwóch lokalizacjach to 300 tys. zł. Jednak biorąc pod uwagę realia rynkowe, które mamy obecnie i wyniki przetargów, skłaniamy się do rozstrzygnięcia tego przetargu. Wczoraj firma, która złożyła najkorzystniejszą ofertę była na lustracji terenowej, więc dojdzie do podpisania umowy i realizacji tego zadania w tych dwóch lokalizacjach z terminem do 28 czerwca – zapowiada wójt Jakub Gwit.

6 komentarzy

 1. znając życie usa army będzie te pomosty okupować a my będziemy tylko na to patrzeć

  • Kiedy wyobrażasz sobie, że już nic bardziej durnego wymyślić nie można..wtedy zjawia się taki „heppy znający życie ” ze swoim wpisem

 2. kiedy myślisz że durnota dawno wymarła a zjawia się taki qqnamuniu… secret admirer okupywanych przez amerykanów pomostów

 3. pomosty dla turystów już są, a co wójt zamierza zrobić dla mieszkańców

 4. Pomost na Dzikiej Plaży.

  Na Dzikiej Plaży pomost już stoi podobny do tego z przed pat w kształcie litery „T”. Wydaje mi się solidny, kilka drabinek dla ułatwienia z wyjścia z wody, ładne deski frezowane na powierzchni i nawet zadaszenie dla ratowników. Mógłby być tylko kilka metrów dłuższy w jezioro z powodu niskiego poziomu wody. Ale ogólnie jest OK. Jeszcze tylko przydałoby się kilka kibelków bo jak jest weekend to niestety ale plażowicze nie mają się gdzie załatwić. Na polu namiotowym nie bo jest tylko dla użytkowników pola. W Tawernie jest tylko jeden kibelek i gdzie ludzie to robią. Można się tylko domyśleć. Podoba mi się się, że praktycznie już w poniedziałek po weekendzie na Plaży jest czysto po najeździe plażowiczów. A niestety zostawiają góry śmieci a pojemniki nie są w stanie tego przyjąć i śmieci się walają. Ale nie jest źle.

 5. Pomost na Dzikiej Plaży jest gotowy ,ładny ale krzywy .
  Lewa strona nie ma poziomu opada w dół zle wypoziomowany ,projektant umiejscowiło za nisko lustra wody ,zimą lód ,kra zrobi swoje i znowu będzie wydatek na remont .
  Ciekawy jestem czy przy odbiorze technicznym szanowny Wójt zauważy te błędy projektanta i nakaże je poprawić ???????????

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>