Strona główna / Regionalne / Gmina Powidz / Popek wspiera Norberta

Popek wspiera Norberta

25-letni Norbert Sypniewski z Powidza po wielu miesiącach zabiegów i rehabilitacji pomału wraca do zdrowia. Koledzy i znajomi zorganizowali zbiórkę pieniędzy w internecie, która pozwoli na opłacenie kosztownych zabiegów i rehabilitacji. Akcję promuje znany raper Popek, który w ostatnim czasie dał koncert w orchowskim klubie Holidays.

Do wypadku, w którym ucierpiał Norbert doszło 17 maja na drodze wojewódzkiej w Jagarzewie (okolice Nidzicy w województwie warmińsko-mazurskim). Kierujący volkswagenem ciągnącym przyczepę z kajakami, przyjaciel Norberta stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przyrożnego rowu. Przyczyną wypadku była przebiegająca przez drogę sarna.

Norbert w ciężkim stanie trafił do szpitala.– Z obrażeniami głowy został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Olsztynie – głosił oficjalny komunikat na stronie komendy powiatowej policji w Nidzicy. Od chwili wypadku młody mieszkaniec Powidza przez kilka tygodni przebywał w śpiączce.

Na szczęście po wielu miesiącach zabiegów Norbert pomału wraca do zdrowia. Wciąż porusza się na wózku, ale jego sprawność z dnia na dzień poprawia się. 25-latek uczy się chodzić z balkonikiem. Dzięki rehabilitacji ustąpił niedowład niektórych części ciała. Obecnie największym problemem są zrosty na tchawicy spowodowane długotrwałym noszeniem rurki trychotomicznej. Norbert nie może mówić… Więcej przeczytasz w bieżącym wydaniu Kuriera.

4 komentarze

  1. 23letni!!!

  2. Marny redaktorku nawet prostej informacji nie potrafisz zweryfikować. Jak poprzednik, 23letni Norbert!!!!!

  3. Gniewomir Kowalski

    Podajcie nr konta, na które można wpłacać pieniążki na rehabilitację Norberta.

  4. Jest utworzona zbiórka, gdzie można wpłacać pieniądze https://zrzutka.pl/ner2h2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>