Materiał sfinansowany ze środków KW SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ
Strona główna / Regionalne / Gmina Powidz / Poświęcili tegoroczne plony GALERIA ZDJĘĆ

Poświęcili tegoroczne plony GALERIA ZDJĘĆ

7 września odbyły się w Powidzu dożynki gminno – parafialne.

Tegoroczne święto plonów rozpoczęło uroczyste wprowadzenie do kościoła pocztów sztandarowych – rolniczego, Koła Pszczelarzy, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego oraz wieńców i delegacji z płodami rolnymi – z Powidza, Charbina, Polanowa, Ostrowa, Wylatkowa, Smolnik Powidzkich z Ługów, Powidza Osiedle, Koła Pszczelarzy, Koła Gospodyń Wiejskich w Powidzu oraz Koła Gospodyń Wiejskich w Ostrowie. Została odprawiona Msza Św. dziękczynno-błagalna pod przewodnictwem ks. proboszcza Alfreda Lewicza, z udziałem chóru “Sonata” i Orkiestry Dętej.

Po Mszy Św. odbyła się cześć obrzędowa, którą poprowadził przewodniczący Rady Gminy w Powidzu Filip Muszyński. Starostowie dożynek – Mariola Górniak ze Smolnik Powidzkich i Sławomir Przychodzki z Powidza, przekazali na ręce wójta Jakuba Gwita chleb. Następnie wójt, starostowie dożynek, sołtysi gminy, podzielili chleb wśród uczestników uroczystości. Na zakończenie uroczystości zaprezentował się Chór Sonata z krótkim koncertem.

Po uroczystościach w kościele odbyło się spotkanie w Domu Katolickim, gdzie przemówił wójt Gwit, który w swoim przemówieniu podkreślił zaangażowanie rolników, którzy pracą na roli służą nie tylko sobie, ale przede wszystkim innym. Przemawiał również odwiedzający Powidz poseł Krzysztof Ostrowski. Następnie wystąpił dla gości zespół Powidz Band. Podczas spotkania dla gości przygotowany był poczęstunek – ciasta upiekły panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Powidza, Ostrowa, Anastazewa oraz Wylatkowa.

Źródło: Gmina Powidz

23 komentarze

 1. Na prywatne festiwale to i scene na kolach mozna bylo kupić za nasze pieniądze! A rolnikom tylko dom katolicki został. Na wiecej niestety gminy niestac. Jak pisze zaprzyjazniony redaktor wszytkich zabawil kolega z konkurencji i bylo wesolo. Gdzie te stare dozynki pochod wystepy. Kultura w gminie sie zwija a nie rozwija tylko prywata! Brawo jedzenie bylo gratis lud zadowolony.

 2. Panie wójcie a co w temacie wycinki lasu-władza Pana odejdzie a ludzie pytają co Pan zrobił najlepszego. Oj niedobrze.

 3. ten wójt jest tak „dobry” jak te dożynki

 4. Bum cyk cyk
  Tra la la
  Wójt rolników
  W d………..pie ma!

  • Mieszkaniec gminy.

   Święta prawda. Poczęstunek w domu katolickim wyglądał jak jadłodajnia dla bezdomnych. Było bardzo obskurnie A tym rolnikom za ten gród coś się należy tylko nasz wójt żałuję na nich pieniedzy

 5. Zrównoważony -niezrównoważony

  Zrównoważony rozwój w wykonaniu Wójta Jakuba Gwita wygląda tak: grube tysiące na imprezy dla turystów i prywatnych organizatorow, a dla rolników beznadziejne przemówienie… Bo nawet ciasto Panie z kół upiekły

  WSTYD

 6. A to już lokali w gminie zabrakło? A straż? A dom kultury?
  Może kolega Wójta z DK zrobi kolejną ankiete: pt czy chcesz aby dożynki odbywały się w DK.

  Dla kogo wy wszyscy jesteście?????????

 7. Już samo zaproszenie pokazuje ” wielką klasę” . Proboszcz wymieniony na samym końcu, choć wszystko działo się w kościele i domu parafialnym.

  • Na następnym jamie festiwalu wójt powinien przemawiać 3 dni i 3 noce. Niech zaleje miasteczko swym słowem. Będzie taniej.
   Jak chce oszczędzać to niech oszczędza, ale w sposób zrównoważony

 8. Koniec Jakubka nie pomogą koledzy z wojska.

 9. mieszkaniec Powidza

  Radni porażka miejmy nadzieje ze to ostatnia kadencja wójta i radnych,tych co biora diete za siedzenie.

  • Zobacz sesje dwóch może trzech radnych się odzywa i tyle a kasę biorą

 10. He he dobre zaprasza wójt i cała reszta niby ważnych person w gminie a całe dożynki w obiektach parafialnych. to tak jakbym ja zaprosił wójta na wate cukrowom ale nie miał na to finansów i poszedłbym do niego do domu i czekał aż mi przyniesie paczka.
  Śmiech na sali

 11. a kto na Woźnego w szkole ? chyba wolny etat

 12. mieszkaniec Powidza

  woznym w szkole zostal p.Janeczek

 13. wójt kolejny raz pokazał „klasę”, żałosny człowiek

 14. Teraz krytykujecie Wójta Powidza a gdzie byliście rok temu jak były wybory,przecież on wtedy juz był taki jak teraz , a tyle głosów otrzymał i o dziwo teraz po roku od wyborów taka krytyka.A co robia radni ,zobaczcie jak glosuja ,wiekszosci radnych podoba się wszystko co wOjt powie co wójt robi.

 15. myster village

  a najlepsze w tym wszystkim jest to, że wójt dalej trwa w przekonaniu że jest cudowny

 16. mieszkaniec powiatu slupeckiego

  W POwidzu ludzi coraz więcej ale człowieka coraz mniej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>