Strona główna / Regionalne / Gmina Powidz / Powidz: Newsweek, Angora, Wysokie obcasy…

Powidz: Newsweek, Angora, Wysokie obcasy…

… te i inne czasopisma będą prenumerowane w Bibliotece Publicznej Gminy Powidz. Tak zadecydowali sami czytelnicy w demokratycznym głosowaniu.

Powidzka biblioteka przeprowadziła w dniach od 7 do 29 maja głosowanie wśród czytelników dotyczące czasopism, które mają być prenumerowane w placówce. Każdy czytelnik mógł zagłosować maksymalnie na jeden tytuł z grupy czasopism liberalnych, na jeden tytuł z grupy czasopism konserwatywnych oraz maksymalnie na siedem tytułów z pozostałej grupy czasopism.

Po petycji wystosowanej przez grupę 70 mieszkańców Powidza, będącej odpowiedzią na wcześniejszą inicjatywę „Korony”, wójt Jakub Gwit podjął decyzję o przeznaczeniu z budżetu gminy kwoty 1 tys. zł na prenumeratę czasopism w powidzkiej bibliotece. O tym, jakie tytuły prasowe znajdą się na półkach zadecydowali sami czytelnicy w głosowaniu. Określeniem zasad i warunków głosowania, które zostało przeprowadzone wśród czytelników placówki zajęła się dyrektor biblioteki Anna Wiatr w porozumieniu z wójtem.

W skład Komisji ds. głosowania weszli: wójt Jakub Gwit, sekretarz Beata Kwitowska, dyrektor biblioteki Anna Wiatr oraz dwie czytelniczki biblioteki – Barbara Szuster i Magdalena Piotrowska. Podczas liczenia głosów oddanych w trakcie ankiety komisja, że pobrano 108 ankiet – kart do głosowania, na których oddano 755 głosów ważnych oraz 12 głosów nieważnych.

W powidzkiej bibliotece prenumerowane będą: Newsweek, Gazeta Polska, National Geographic Polska, Angora, Wysokie obcasy extra, Focus, Poradnik domowy, Auto Świat i Focus Historia.

17 komentarzy

 1. Skoda że nie Gazeta Warszawska

 2. Panie bedace w komisji powinny za swoje kupic powyzsze czasopisma bo pieniadze maja

 3. Boli wynik głosowania? Bardzo dobrze.

 4. Rząd PO prowadził na polskiej gospodarce bardziej rabunkową politykę niż zaborcy ponad sto lat wcześniej. Na ile szacowana jest wartość wyprzedanego w prywatne ręce, przynoszącego zyski państwowego majątku?
  Według różnych danych może być to przynajmniej 58 mld złotych.
  W 2008-2014 władze naszego kraju dokonały wyprzedaży majątku należącego do Skarbu Państwa (m.in. banki, kopalnie czy zakłady produkcyjne) za łączną kwotę 58,615 mld zł.
  Na co poszły pieniądze z tej rabunkowej wyprzedaży? Bynajmniej nie na budowę dróg czy innej infrastruktury – PO spłacało zobowiązania kredytowe, które samo zaciągnęło.
  1 – PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.: sprzedaż 17 proc. akcji za 6 mld 543 mln zł
  2 – Jastrzębska Spółka Węglowa: sprzedaż 33,1 proc. akcji za 4 mld 830 mln zł
  3 – Bank PKO BP S.A.: sprzedaż 9,62 proc. akcji za 3 mld 943 mln zł
  4 – Energa S.A.: sprzedaż 34,18 proc. akcji za 2 mld 800 mln zł
  5 – KGHM S.A.: sprzedaż 10 proc. akcji za 2 mld zł
  6 – PKP Cargo S.A.: sprzedaż 48,29 proc. akcji za 1 mld 420 mln zł
  7 – Bank Gospodarki Żywnościowej S.A.: sprzedaż 37,49 proc. akcji za 1 mld 97 mln zł
  8 – Zespół Elektrowni „Pątnów-Adamów-Konin” S.A.: sprzedaż 50 proc. akcji za 681,5 mln zł
  9 – Zakłady Azotowe w Tarnowie-Mościcach S.A.: sprzedaż 12,13 proc. akcji za 625,5 mln zł
  10 – Ciech S.A.: sprzedaż 37,90 proc. akcji za 619,1 mln zł
  Niewygodne.info/ as/

 5. wysokie obcasy WIADOMO

 6. Pełowski shit

  80 % mediów jest przeciw PISowi

 7. Super ! Powidz pokazał , jak się kończy zamach na demokrację. Powtórzmy to za kilka miesięcy na wyborach!

 8. Wynik PISu dużo lepszy. W tym tygodniu PO znowu zdradziła Polskę i w europarlamencie głosowały niemieckie pachołki przeciwko polskim firmom transportowym. A w tym samym czasie PIS zapowiada podwyższenie stawki godzinowej z 13zł do 14,7zł i podwyższa kwotę dla bezrobotnych. Możźe nier wszystko pisowi wychodzi ale widać przynajmniej starania poprawy losu Polaków a to co robi Platforma to ręce opadają. Oni już nawet się nie kryją komu służą

 9. Tak to jest jak się ma wodę zamiast mózgu. Domorośli konstytucjonaliści nie widzieli problemu kiedy TK „orzekał”, że PO mogła ukraść z OFE 150 mld, a jako uzasadnienie wskazano iż dobry stan budżetu jest „wartością konstytucyjną”. Sędziowie powinni być wybierani przez obywateli albo przynajmniej przez polityków wybranych przez obywateli, a nie przez siebie. I tak jest teraz właśnie. To, że ktoś kogoś wybrał nie ma żadnego związku z kwestią niezawisłości. Gdyby tak było, to politycy zawsze robiliby to czego sobie życzy społeczeństwo, które ich wybrało, a tak się jakoś nie dzieje

 10. To pisiory poniosły klęskę? Nie to wy pokazaliscie komu sluzy obecny wójt nie wszyscy są równi zobaczcie kto miał w tym interes! Ta wspaniała inicjatywa 70 polakow z powidza napewno przy wyborach się objawi! Nie wiem jak wójta popierają antypisiory skoro on podobno startuje z popsrcia pisiorow na wójta. Tonacy brzytwy sie łapie.

 11. Brawo Janek tak tyrzymac trzeba tu pisac prawde bo gazeta malo obiektywna! Tylko Wojcika chwali za co za 4 lata nierobstwa i szerznia sie ukladow. Powaznie on będzie startował z listy pisu? Nie bywałe po wyborach robił sobie zdjecia z komorowskim ma blizej nieokreslone znajomości z niewiaromskim i z innymi plateusami, oj koledzy sie pogniewaja!!!

 12. 108 ankiet a dopisanych czytelników 70 z tej petycji to naprawde demokracja nie ma co az 38 czytelnikow wzielo udział? A za gazety zapłacą wszyscy mieszkancy calej gminy nawet ja ktora nie mam asfaldu do domu tylko w blocie pod kolana chodze!

 13. Od 1 lipca w życie wchodzi ustawa obniżająca o 20 procent wynagrodzenia dla parlamentarzystów i samorządowców. Okazuje się jednak, że działacze samorządowi nie chcą się pogodzić z mniejszą pensją. Jaki podają argument? „To niezgodne z konstytucją”.

  Przeciwko zmianom jest Związek Miast Polskich, do którego należą między innymi Warszawa, Gdańsk i Kraków, który ma pomysł, jak te przepisy – przynajmniej na chwilę – ominąć.

  Okazuje się bowiem, że wystarczy, że rada powiatu lub sejmik nie zbierze się do jesiennych wyborów i nie podejmie uchwały ws. obniżek pensji. O obniżce może wtedy zdecydować wojewoda, ale od jego decyzji można odwołać się do sądu, a pieniądze cały czas będą płynąć na konta lokalnych włodarzy.

  Zdaniem samorządowców, ustawa w ogóle nie była konsultowana i obniżki są niezgodne z konstytucją.

  Ile zarabiają prezydenci miast? Według ostatnich oświadczeń majątkowych, na konto Hanny Gronkiewicz-Waltz wpływa co miesiąc 13 400 złotych. Na konto Pawła Adamowicza wpływa miesięcznie 14 800 zł, a na konto prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego wpływa kwota 13 tys. złotych.

  Czy pomniejszenie tych kwot o 20 proc. tak bardzo obniży komfort ich życia?

  wkt/”Super Express”

 14. W oczy KOLE : 100 proc. racji . TVN to organizacja SBecka , a obecnie TVN : To GŁOS PUTINA W KAŻDYM POLSKIM DOMU – TVN już jest w 80 % ROSYJSKA, a w 20% Żydowska – warto poznać rzeczywistość – 16 marca 2015 r Grupa ITI i Grupa Canal+ sprzedała większościowy udział 52,7% w TVN S.A za 548 mln euro grupie Scripps Networks Interactive. Dzięki temu amerykański koncern stał się właścicielem TVN. 28 września 2015r SNI za pośrednictwem spółki zależnej Southbank Media skupił od inwestorów z GPW niemal wszystkie akcje TVN. Do 98,76%. Teraz najlepsze: Moskwa. — Jak podaje Kommersant, Ivan Rodionov, były członek Rostelecom (!) i Igor Pozhitkov, były szef International Federation of Phonogram Producers (IFPI), nabyli 80% akcji SNI (właściciela TVN). Firma sprzedała udziały, pozostawiając sobie 20% w związku z koniecznością dostosowania się do zmiany prawa, które weszło w życie na początku 2016 roku, a polega na ograniczeniu własności zagranicznej w spółkach medialnych działających w Rosji. Myślę, że każdy Polak powinien wiedzieć, do kogo tak na prawdę należy TVN, bo ten ma racje, kto kupił sobie medi

 15. i tak tego nie czytam to się nie wypowiem

 16. Stowarzyszenie wichrzycieli liderem obciachu w Powidzu

 17. Andrzej Glapiński

  Wyjaśnienie: Biało czerwone logo z napisem „Newsweek Polska” nie oznacza, że jest to gazeta polska. Nie jest to również gazeta amerykańska lub angielska. To jest gazeta niemiecka.

  Jako komentarz do tej publikacji zamieszczam felieton, który został opublikowany na stronie internetowej Kuriera w zakładce Informacje-Aktualności-Moim zdaniem: OJCOM NASZYM-część 7:
  „Pozbycie się z gminnej biblioteki niemieckich szmatławców w roku obchodów setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości i bohaterskiego czynu zbrojnego Ojców Naszych byłoby dobrym akcentem upamiętniającym te ważne uroczystości. Niestety przez haniebne zabiegi totalnej targowicy i wójta gminy, powidzka biblioteka stała się przykładem działalności sprzecznej z interesem Polski i Polaków. Na 9 gazet, 8 wybrało Stronnictwo Pruskie; w tym 6 gazet niemieckich, 1 żydowską i 1 szwajcarską. Zamiast 1, zafundowano sobie 4 gazety polityczne, a mianowicie: Newsweek, Angora, Wysokie Obcasy Extra i Focus Historia, bo polityka historyczna, kulturalna i wyznaniowa, to też polityka. W tych antypolskich tabloidach nie tylko dąży się do obalenia polskich władz, ale preferuje marksizm kulturowy zwalczający wzorce moralności opartej na religii chrześcijańskiej, rodzinę, wiarę, patriotyzm i kulturową tożsamość. Propagowana jest idea ateizmu, feminizm, aborcja i odmienność seksualna.
  Podczas gdy w Polsce i wielu miejscach na świecie w sposób bardzo uroczysty obchodzona jest setna rocznica Odzyskania Niepodległości, w Powidzu, nieodpowiedzialna sitwa powiązana z lokalną władzą, zafundowała mieszkańcom skandal na miarę stulecia.
  Udający patriotów osobnicy szermujący hasłami tolerancji i wolności, którą rozumieją zapewne jako „róbta co chceta”, dokonali rzeczy obrzydliwej. Podjęli próbę zanegowania tego co jest naszą chlubą, z czego jesteśmy dumni i chcemy, żeby były dumne kolejne pokolenia. Zbezcześcili pamięć Ojców Naszych i zbrukali ich pomnik.
  Ta hańba już na zawsze będzie wpisana do kronik naszego grodu. Czegoś takiego nie było w czasie zaborów. Najdłuższa wojna nowoczesnej Europy trwa!
  Jak mogło do tego dojść? Otóż w Powidzu posłużono się wzorcami nazistowskim i faszystowskim.
  Na przeprowadzany w 1921 roku na Śląsku plebiscyt, niemieccy naziści wyekspediowali ponad 180 tys. urodzonych na Śląsku emigrantów (niemal 20% głosujących), co przyczyniło się do uzyskania przewagi w kilku powiatach i przyłączenie ich do Niemiec.
  Przywódca ruchu faszystowskiego we Włoszech, Benito Mussolini do tworzenia swej organizacji wykorzystał młodzież. W „Słowniku doktryny faszystowskiej” samolubnie stwierdził: ”Faszystowski działacz, który zasłuży sobie na zaufanie młodych, jest wybranym synem rewolucji, prawdziwym nowym Włochem”. W 2016 roku na zebranie wiejskie w Powidzu stawiła się kilkudziesięcioosobowa drużyna młodych ludzi, żeby na wezwanie swego lidera pozbawić mieszkańców gminy ponad 43 tys. z 50 tys. zł zdeponowanych w Funduszu Sołeckim i przeznaczyć je na siłownię.
  Kolejna operacja to petycja z 25.01.2018r. w sprawie przywrócenia prenumeraty niemieckich gazet. Zainteresowanych tą sprawą było kilka osób, ale żeby petycja zrobiła wrażenie zebrano 65 podpisów, a wśród nich kilkunastu naiwnych, lemingów, pożytecznych idiotów i kilkudziesięciu młodych zdezorientowanych i zmanipulowanych.
  Ostatni akord to już majak i jedno wielkie matactwo:
  – 14 marca wójt uznaje zasadność bełkotu zaburzonych o wolności, tolerancji i ksenofobii i ogłasza plebiscyt na prenumeratę,
  – do biblioteki zapisywani są nowi członkowie skierowani tam przez menedżera sportu,
  – wójt hamuje działania Korony opowieściami o kompromisowych konsultacjach,
  – 16 kwietnia upubliczniono regulamin głosowania, gdzie stwierdzono, że głosować mogą osoby zapisane przed 16.04 br. !!!,
  – w t.zw. pozostałej grupie czasopism specjalistycznych ujęto podstępnie wszystkie w/w polityczne,
  – na funkcjonowanie biblioteki łożą wszyscy mieszkańcy biblioteki, ale im głosować zakazano. Wójt ich o zdanie nie pytał, choć w programie wyborczym preferował konsultacje społeczne.
  Powidzanie obudźcie się, bo się zbudzicie w IV Rzeszy. Zapytajcie wójta dlaczego kupuje niemieckie gazety za wasze pieniądze i bez waszego przyzwolenia. Dlaczego uczestniczy w tym przekręcie i do tej pory nie unieważnił plebiscytu na niemieckie gazety? ”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>