Materiał sfinansowany ze środków KW SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ
Strona główna / Regionalne / Gmina Powidz / Powidz: Nowy mistrz wśród wędkarzy

Powidz: Nowy mistrz wśród wędkarzy

Pod koniec maja koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Powidzu zorganizowało zawody wędkarskie, które odbyły się na Jeziorze Białym, dzięki uprzejmości państwa Grzybowskich, dzierżawców jeziora. Przygotowaniem i organizacją zajął się zastępca prezesa koła Janusz Krajniak, a sędziowaniem Jarosław Cierniak. W zawodach wzięło udział 22 zawodników, złowiono 274 ryby na łączną wagę 15,47 kg.

Pierwsze miejsce wywalczył Dawid Kaczmarek z wynikiem 1969 pkt., na drugiej pozycji uplasował się Zdzisław Miśta, który zdobył 1741 pkt, natomiast trzecie miejsce zajął Lech Poborski – 1723 pkt.

Rozegrana została także konkurencja na „Największą rybę zawodów”, w ramach której Dawid Kaczmarek – nowy mistrz koła – złowił 34,5-centymetrowego lina ważącego 0,705 kg. Zwycięzcy otrzymali puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe. Po części oficjalnej wydano poczęstunek w postaci kurczaka z rożna.

4 komentarze

  1. eee tam na promenadzie są większe ryby

  2. dobrze ze dzięki wójtowi i jego zrównoważonemu rozwojowi powidzaki potrafią jeszcze łowić ryby

  3. Dzięki zrównoważonemu rozwojowi trudno zastać urzędnika w jego miejscu pracy, należy poszukiwać go na zrównoważonej przerwie w piwnicy na zrównoważonym papierosie, Panie Wójcie nie panuje Pan ani nad strojami ani zachowaniem swoich pracowników.

  4. Dobrze że chociaż ryby w jeziorze są zrownoważone bo te na kijach to wyglądają jak po odzywkach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>