Strona główna / Regionalne / Gmina Powidz / Powidz: PKS zawiesza kursy

Powidz: PKS zawiesza kursy

W związku z ograniczaniem i zawieszaniem przez PKS Gniezno kursów autobusowych z Powidza do Witkowa i Gniezna, wójt Jakub Gwit podjął rozmowy z nowym starostą gnieźnieńskim Piotrem Gruszczyńskim. Sytuacja spowodowana jest trudnościami PKS Gniezno i trwającym postępowaniem upadłościowym. Problem dotyka szczególnie uczniów dojeżdżających do szkół średnich, dla których powiat jest organem prowadzącym. – Gminie Powidz zależy na zagwarantowaniu kursów w kierunku powiatu gnieźnieńskiego i powrotnych. Sytuacja będzie monitorowana i na bieżąco będą podejmowane możliwe działania – zapewnia w wydanym oświadczeniu wójt Gwit. Pełna treść oświadczenia poniżej.

24 komentarze

 1. Poprawcie literówki!

 2. Za czasów tego wojta to w Powidzu wszystko likwiduja kiosk ruchu, poczte a teraz ani autobusem nigdzie nie dojedziesz a i kolejka przestała tez kursowac, kogo wy wybraliscie na wójta. Katastrofa!

  • Kiosk zlikwidowany został za kadencji poprzednika. Poza tym jest to prywatny biznes i pewnie się nie opłacał, skoro prasę można kupić z każdym sklepie spożywczym. Pretensje raczej do ustawodawcy, że koszty prowadzenia drobnej działalności gospodarczej są aż tak wysokie

  • Janek jest sprawa- otwórz kiosk i w nim siedź. Ok?

 3. Janek, zastanów się nad tym co napisałeś i skomentuj raz jeszcze.
  Kolejką zarządza Starostwo Powiatowe a nie Wójt. Ponieważ poprzednie „ekipy” nie przeznaczyły funduszy na utrzymanie infrastruktury, składy zwyczajnie nie mają po czym jeździć. Torowisko wymaga gruntownego remontu.
  Prace się rozpoczęły, ale od strony Gniezna i jak narazie zakończyć się mają na stacji Jelonek.
  Kiosk ruchu to biznes komercyjny, a nie państwowy. Jeżeli jest nieopłacalny to nikt potrafiący dodać dwa do dwóch prowadzić go nie będzie.

 4. Wiara komuna już upadła, ale nadchodzi nowa, nie bójta się PKS-y wam przywrócą, tylko głosójta na POPiS. Oczywiste, że cenzor PiSowski tego nie puści.

 5. Dostał 2 tys podwyżki to co się będzie przejmował. Niektórzy nawet tyle nie zarabiają. Generalnie jest czysty, rozmowy podjęte ale co on mozę..

 6. a co ma starosta gniezna do pksu a bilety coraz drozsze po rozmowie wojt da dotacje nie ze swoich pieniedzy

 7. Cieszcie się Powidzoki, że macie takiego Wójta co o Was dba, że się przejął i nawet w tej sprawie podjął kroki, u nas we Witkowie z-ca Burmistrza w radiu Poznań stwierdził, że nie ma sprawy, bo nikt mu nie zgłosił no a gdyby co to mamy linię C. Widać, że nie doiżdżoł chłop autobusem więc nie rozumie problemu!!

 8. 2 tys podwyzki niech wojt charytatywnie.przeznaczy na kursy PKS-u Emerytury ludzie maja 1 tys na caly miesiac i muszą jakos żyć

 9. ten wójt kompletnie nie nadaje się do rozwiązywania problemów, a zachwycają się niem ludzie wyłącznie pokroju Rdka

 10. hej uczeni w pismie przeczytajcie sobie informacje wojta w powiekszeniu i jak cos z tego zroumiecie to zgloscie sie po nagrode do ug-mozecie zostac platnym asystentem kuby!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 11. A kto wie o czym szanowny pan wójt z tymi tam z Gniezna gada ja mu w te oświadczenia nie wierzę to fałszywy i załamany czlowiek

 12. Kioski znikają, woda z jeziora znika, połączenia pks znikają aż strach pomyśleć co będzie następne… nastały czarne lata nad niegdyś królewską wsia

 13. Tworzy się prywatnie nabrzeża pomosty płatne z brakiem dostępu do wody dużo by tu pisać …………….

 14. 4 punkt informacji wojta-beda kursy pksu tylko po gminie powidz i wtedy wojt pksowi zaplaci to te szkoly srednie trzeba z gniezna witkowa przeniesc do wylatkowa i ostrowa tam sa jeszcze stare budynki szkol i miejsce sie znajdzie

 15. a ja słyszałem że wójt będzie dowoził młodzież do szkół przed pracą, 3-4 kursy zrobi i wszyscy bendą zadowoleni, na coś musi tę swoją podwyżkę spożytkować, bo na caritas chyba nic nie dał, bo nie było zdjęcia

 16. zbulwersowany

  kto zamiescil ten sex na naszej stronie z ta lezaca dziewczyna iw jakim celu czy to ma jakis podtekst

 17. Nie trzeba byc poliglota żeby zauważyć ze Gwit to dwulicowy osobnik Udaje dobrego samarytanina ale tak nie jest !!!Zobaczcie tylko Anastazewo Przybrodzin Powidz a gdzie inne solectwa?Piwidz-Osiedle Charbin Lugi Polanowo nie istnieją bo to nie ta opcja!!!!Zenada wstyd …..To są fakty. Te solectwa w budzecie gminy nie istnieją. A moze wojt jest malostkowy i msciwy ???Osadzcie sami !!!!!!!!!!!

 18. STOP. nienawisci wojcie. STOP !!!!Niech twoje czyny idą w parze ze słowami

 19. Powidzak – bardzo dobry wpis.Zacznijmy od siebie -niech czyny ida za słowami.

 20. PKS to ważna sprawa, ale pozostaje jeszcze jedno pytanie gdzie mieszkańcy i turyści mają szukać pomocy lekarza po godzinie 16? Do tzw. wieczorynki można się zgłosić dopiero po godzinie 18, co wobec tego przez rzeczone 2 godziny?

 21. Wyborco nie odwracaj kota ogonem a wiedz ze przyklad idzie z gory Czyny czyny czyny ………..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>