Strona główna / Regionalne / Gmina Powidz / Powidz: Znamy plany kina

Powidz: Znamy plany kina

Jak już informowaliśmy wcześniej, zachęceni powodzeniem kina w Strzałkowie włodarze gminy Powidz planują pozyskać dofinansowanie na stworzenie w Powidzu kina społecznościowego w ramach sieci Kino Za Rogiem. Placówka mieściłaby się w Domu Katolickim. Na jakim etapie są starania o urzeczywistnienie tych planów? – Dogrywamy temat wniosku o stworzenie kina społecznościowego w Powidzu. Mamy szansę pozyskać 150 tys. zł dotacji z środków UE w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Współpracujemy ze Stowarzyszeniem Gmin i Powiatów Wielkopolski. Mamy opracowaną dokumentację adaptacyjną. Zawarliśmy umowę użyczenia pomieszczenia w Domu Katolickim w Powidzu na kino umową nieodpłatnego użytkowania na 20 lat – informuje wójt Gwit.

33 komentarze

 1. znając umiejętności pozyskiwania funduszy unijnych przez obecnego włodarza, to wiem że kino nie powstanie

  • No to chyba coś mało znasz tych umiejętności bo obecny włodarz dużo już funduszy pozyskał. A czy dostanie na kino to już zależy od zarządu UMWW a nie od niego samego. Może gdybyś trochę poszerzył swoje horyzonty z tym jak się uzyskuje takie fundusze to nie pisałbyś tak durnego komentarza. Pozdrawiam.

 2. jak znam życie zanim wójt otworzy to kino to kler już będzie na dvd ale bo w telewizji

 3. Kampania wyborcza widać już eksploduje.Takie rzeczy, to umieszcza się w gminnym Domu Kultury. Proszę nie wikłać gminy z nieruchomością kościelną. Jeśli coś ma powstawać na bazie pieniędzy gminnych, to tam, gdzie gmina ma pełną władzę i nie będzie od nikogo uzależniona. Takie mieszanie aktywów przez bądź co bądź świeckiego wójta świadczy o braku wyobraźni. Kampania wyborcza kampanią, ale sama wizja zapętlania gminy wiele mówi o kandydacie. Chce przykryć zmaenowane dla poważnych inwestycji minione cztery lata?

 4. To chore. Ewentualne kino może być w gminnym Domu Kultury. Proszę nie mieszać tego co gminne i nad czym gmina ma pełną władzę z mieniem kościelnym. Eksplozja pomysłów przed wyborami? Ma przykryć zastój poważnych inwestycji z minionych czterech lat ?

 5. pomocna, wypłyń poza granice powiatu i zobacz jak inne miejscowości się rozwijają, ale jak się tylko jeździ dom-gmina, gmina-dom, to się zachwyca niczym

  • Flet no i tu jesteś w błędzie bo jestem spoza granic powiatu słupeckiego i wiem jak jest w innych gminach. Więc naprawdę cieszcie się tym co macie. Bo w innych gminach dużo dużo gorzej. Pozdrawiam.

 6. Ciekawe czemu na facebooku nikt nie komentuje tylko tutaj? Jakiś tam wszystkim kino pasuje i się podoba A tutaj nikomu. Ale jak zrobią darmowe bilety to pierwsi polecicie CEBULARZE. Pewnie większość z tych co komentarze negatywne piszą to byli w kinie tylko w podstawówce jeszcze jak rada rodzicow zaplacila.

 7. Darmowe tak kak siłownia glupiemu a nie nam koniec oszustw!!!

 8. dokładnie, idea jak przy siłowni, niby za darmo, a później za wszystko trzeba płacić, dziękujemy za takie inicjatywy

 9. Wiecej na piwo i papierosy wydajecie , a na kulture i sport to szkoda kasy.

 10. Dla was malkontentów i tak bez znaczenia czy bedzie platne ,czy nie płatne .Bo do kina będziecie chodzić tak samo czesto jak na silownie . Czyli wcale ! Tutaj jest jedyne miejsce gdzie mozecie wylac swoje flustracje i życiową zgorzknialosc.

 11. frania od kilku lat zanudzasz nas słowem malkontent, weź słownik synonimów i użyj wreszcie innego słowa, na siłownie nie chodzisz, ze słownika nie korzystasz to i do kina nie pójdziesz

 12. Dlaczego nie można komentować artykułu o pjf ? Czyżby komentarze były nie pochlebne? Prawda jest taka że Powidz nie chce chłamu!

  • anonim , nie pisz za wszystkich , bo większość lubi chłam

  • Czyzby zwolennicy PJF wystraszyli sie prawdy ?????

  • Kurier wspiera gwinta różnymi sposobami po linii parti, wiadomo jakiej. Czy latem artykuł z niepochlebnymi komentarzami pod jego adresem nie zniknął szybko z wizji? Dlaczego w sondzie nie można było zagłosować na swojego kandydata wg opini wielu osób, a tylko słupek gwinta rósł? Daje to wiele do myślenia o rzetelności dziennikarsiej i wolności słowa, jak widać ograniczonej.

  • Zobaczymy czy pomoże lukrowana promocja wójcika w mediach…

 13. najlepsze jest to że kino to żadna zasługa wójta tylko odgórne przedsięwzięcie, wójt to najwyżej imprezkę zrobi

 14. Kurier wspiera gwinta różnymi sposobami po linii parti, wiadomo jakiej. Czy latem artykuł z niepochlebnymi komentarzami pod jego adresem nie zniknął szybko z wizji? Dlaczego w sondzie nie można było zagłosować na swojego kandydata wg opini wielu osób, a tylko słupek gwinta rósł? Daje to wiele do myślenia o rzetelności dziennikarsiej i wolności słowa, jak widać ograniczonej.

 15. proste jak drut

  Zenek to strategiczna gra prowadzona do z góry zaplanowanego celu!

 16. Zobaczycie jaką promo dla swojego kolegi zrobi redaktorek w piątek przed wyborami….

 17. Przeciez jak tak beda promowac Gwita to ja przestaje kupowac kuriera niech caly naklad wykupi wojt. Czy redaktor naczelny nie widzi ze mu kasa ucieka a jego pracownik jest malo obiektywny i robi wojtowi reklame za darmo w gminie powidz jest wiele ciekawych spraw o ktorych mo, na pisac np sprzedaz gruntow koscielnych bez wiedzy parafian i to w najlepsze lokalizacji i przy przymrozeniu oka wojta!!!

  • To moze ksiadz za te kasę w koncu zrobi ogrzewanie w kosciele !!! bo za chwile nikogo nie. zobaczy na mszy

  • Halina jestem za! Niech redaktor napisze ile wójt kasy zapłacił z naszych pieniędzy w lipcu na obiad dla 100 osób w restauracji nad jeziorem jak były w Powidzu kościelne jubileusze bo do dzisiaj nikt nic nie wie. Może jemu uda się dojść do prawdy.

  • Prawda przez 4 lata redaktor nie skrytykowal wojta ani razu !!!! Same superlatywy i promocje papierowych niby inwestycji !!! J.G. nie zdążył pomyslec a gazeta juz pisala o inwestycji ktora suma summarum i tak nie zostala wykonana Ale szumna super zapowiedź w gazecie jest ?????Gdzie sa niezalezne i obiektywnr.media Ja juz prasy nie kupuje Szkoda kase wydawac na taki chlam

 18. Nasz ksiądz jest bezradny jak i nasi radni ,nic nie robi była propozycja wybudowania kostnicy na cmentarzu ale jego to nie interesuje .

  • Niech kostnicę wybuduje mu wójt i rada Przecież cały czas pompują tam pieniądze

  • Kostnica kostnica, niech ten bałagan sprzed cmentarza sprzątnie ! To jest skandal, taka wizytówka na wejściu, przy samej drodze. W Orchowie porządek, segregacja a tu taki bałagan że aż się brzydzi. Do tego w tym kontenerze lądują śmieci nie tylko z cmentarza !

 19. Wczytuje sie w ulotke ktora J G.wydrukowal 4 lata temu Stwierdzam ze z tych jego zalozen niewiele zostalo zrealizowane. Po. pierwsze :f .solecki na wsiach lezy na lopatkach. Po drugie :swietlicy nie zbudowal Po trzecie :sciezki rowerowej do Przybro nie ma chodnika jest polowa i to za duza kase i. za cene sklocenia gminy z powiatem Po czwarte : zero rozbudowy sieci kanalizacyjnej na terenie nasxej gminy Po piate :modernizacja drog powiatowych -relizacja ZERO Po szoste : jedyne co sie wojcikowi udalo UWAGA. organizowanie imprez festiwali i biesiad. Tylko na realizacje tego punktu musi zaviagnac 3 mln kredytu bo kasa gminna pusta !!!!!!!!!Czy warto na takiego kandydata glosowac ?????

 20. Dociekliwy , po prostu jesteś złośliwy i mało zorientowany , Gwit uszanował zaczęte inwestycje i dokańczał po poprzedniku , gdyby był złośliwy , robił by po swojemu – powodzenia Panie Jakubie

 21. waldek z sieni

  jakie uszanowanie poprzednika, miał gotowce to ciągnie to dalej, a po swojemu to tylko nowych pracowników zatrudnia oczywiście ze swojej rodziny, a wydaje się wielu że to taki „przykładny” katolik…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>