Strona główna / Regionalne / Gmina Powidz / Przybrodzin: Dostali na drogę

Przybrodzin: Dostali na drogę

Wniosek Gminy Powidz dotyczący przebudowy drogi gminnej prowadzącej na plażę wojskową w Przybrodzinie uzyskał dofinansowanie w kwocie blisko 350 tys. zł. Władze gminy już ogłosiły przetarg.
Gmina Powidz starała się o środki w ramach ogłoszonego przez wojewodę wielkopolskiego Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej na 2018 r. Wniosek dotyczył przebudowy drogi gminnej prowadzącej do Bogdanki i na plażę wojskową w Przybrodzinie.
Od początku władze gminy podkreślały, że w przypadku pozytywnego rozstrzygnięcia przetargowego zadanie to zostanie zrealizowane jeszcze w roku bieżącym. Wniosek dotyczący drogi w Przybrodzinie znalazł się na 31. miejscu listy wniosków zakwalifikowanych do dofinansowania, dzięki czemu gmina otrzyma 59% dofinansowania, tj. 348.809 zł (całość zadania oszacowano na 591.202 zł).
Do 18 lipca trwa nabór ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu przetargowym.

25 komentarzy

 1. oni to powinni się starać o dofinansowanie na wszystkie drogi, bo wszędzie wyglądają fatalnie

 2. Pierwszy dobrze zlozony wniosek i pierwsze dofinansowanie gminy na inwestycje Napracowali sie urzednicy i wojt przez 4 lata ???????

 3. zła strategia

  Macie rację! Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 realizowany jest w całej Wielkopolsce od 2015 r. Powidz niestety się nie popisał , a wielka szkoda, zmarnował szanse .
  Wójt nie wie, że fundusze unijne zmieniają oblicze wielkopolskich wsi i że Powidz na tym traci?

 4. Powidz ma fatalny obóz władzy.
  Pora to zmienić!

 5. najwyższyczas

  To dopiero wielki sukces! Już raz składali wniosek na te drogę, ale wtedy była ona częścią wniosku który został odrzucony. Wielkie pieniądze przeszły gminie bo inni je dostali. Straciło wtedy Ostrowo i Powidz. Naprawdę tym skrawkiem nie ma się co chwalić .

 6. pani irena to ma trafne komentarze ale nie lubi wojta i urzednikow a oni przeciez dopiero sie ucza slkadac wnioski i choc wolno sie ucza to jednak dokladnie moze za 5 lat jak dozyjemy pani irena ich polubi!

 7. Panie pawelku czas na naukę jest w szkole !!! Teraz się uczą składać urzędnicy wnioski ????? A co robili do tej pory ????

 8. Kto jest adminisfruje droga od Smolnik, przez Przybrodzin i Powidz do granicy Gminy w kierunku Witkowa? Bo ta droga jest w tak fatalnym stanje, ze juz dawno powinna byc wylaczona. Jak wygladaja starania o pieniadze na te droge?

 9. Gdzie ta obiecana droga we Wylatkowie? W Ostrowie też wójt obiecał drogę i chodniki i nic z tego nie wyszło. To pewnie u nas będzie tak samo. No ale jeszcze tylko trzy miesiące tej szopki …

 10. Wójt drogą się nie zajmie przecież musi bawić się w wodzireja i organizować drogie imprezki dla całej Wielkopolski. Na to idą pieniądze . Nie na poprawę dróg a co za tym idzie bezpieczeństwa…

 11. Coraz wiecej błedów Pomysly z kampani wyborczej i mamienie wyborców funduszem sołeckim totalna klęska Gwitowa koncepcja zrównowazonego funduszu soleckiego dowodzi rozwoju niezrównoważonego Pomysly nie zostaly wykonane w rzeczywistości O wiele wiecej zostalo zrobione na wioskach w poprzednich kadencjach Szkoda czasu na zebrania i gadaninę jesli i tak nie wiele z tego udaje sie zrobic takie mydlenie oczu rok za rokiem

 12. Jedni się obławiają inni tracą. Gdyby nie zapłacił podwójnej ceny za działki na promenadę tylko poczekał na wywłaszczenie i wtedy cena była by niska toby wystarczyło pieniędzy Wylat na drogę u was. Tamci się cieszą i zacierają ręce a wy płaczecie.

 13. podwójnej a może potrójnej? wiadomo na chłopski rozum że trzeba było poczekać na akt prawny i potem zapłacić właścicielom za działki pod promenadę do cmentarza

 14. Prawda na solectwach nic sie nie dzieje f.soleckie leza na lopatkach !!A wojt co robi ?Wojt imprezuje !!!!!!!!!!!!!

  • Jeżeli chodzi o te nieszczęsne fundusze sołeckie to faktycznie pomysł bez sensu. O tym się przekonali się strzałkowscy sołtysi i postanowili z nim skończyć.

 15. mieszkaniec

  Przecież wojt powidza chce nadal misję kontynuować. Czy bycie wojtem to jest misja?????????????????????????,

 16. mieszkaniec

  Oby tak wszyscy myśleli jak posłannik to by było dobrze, bardzo dobrze.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 17. Oczywiście, że tak! A gdzie czas na przejście długiej drogi żeby się nauczyć pracy, zdobyć potrzebną wiedzę a przede wszystkim współpracy z ludźmi, bo tego za grosz nie ma.

 18. Wspólpracy z ludzmi nigdzie się nie nauczy to trzeba umieć,

 19. wMija pażdziernik i co z tą drogą w Ostrowie ? Czyżby znów lipa ?

 20. Szanowanie drugiego człowieka ma się w genach a on tego nie ma i nie chce mieć.Więc odpowiedzmy sobie .czy takiego wójta chcemy?

 21. Ludzie Ale jad z was kipi podejrzewam że nie ma człowieka który by was zadowolił. Znacie takie powiedzenie,, jeszcze się taki nie narodził co by wszystkim dogodzil” Mysłe ze pod koniec następnej kadencji tak samo będziecie pluć jadem ktokolwiek by wygrał te wybory.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.