Strona główna / Regionalne / Gmina Powidz / Przybrodzin: Dostali na drogę

Przybrodzin: Dostali na drogę

Wniosek Gminy Powidz dotyczący przebudowy drogi gminnej prowadzącej na plażę wojskową w Przybrodzinie uzyskał dofinansowanie w kwocie blisko 350 tys. zł. Władze gminy już ogłosiły przetarg.
Gmina Powidz starała się o środki w ramach ogłoszonego przez wojewodę wielkopolskiego Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej na 2018 r. Wniosek dotyczył przebudowy drogi gminnej prowadzącej do Bogdanki i na plażę wojskową w Przybrodzinie.
Od początku władze gminy podkreślały, że w przypadku pozytywnego rozstrzygnięcia przetargowego zadanie to zostanie zrealizowane jeszcze w roku bieżącym. Wniosek dotyczący drogi w Przybrodzinie znalazł się na 31. miejscu listy wniosków zakwalifikowanych do dofinansowania, dzięki czemu gmina otrzyma 59% dofinansowania, tj. 348.809 zł (całość zadania oszacowano na 591.202 zł).
Do 18 lipca trwa nabór ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu przetargowym.

5 komentarzy

 1. oni to powinni się starać o dofinansowanie na wszystkie drogi, bo wszędzie wyglądają fatalnie

 2. Pierwszy dobrze zlozony wniosek i pierwsze dofinansowanie gminy na inwestycje Napracowali sie urzednicy i wojt przez 4 lata ???????

 3. zła strategia

  Macie rację! Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 realizowany jest w całej Wielkopolsce od 2015 r. Powidz niestety się nie popisał , a wielka szkoda, zmarnował szanse .
  Wójt nie wie, że fundusze unijne zmieniają oblicze wielkopolskich wsi i że Powidz na tym traci?

 4. Powidz ma fatalny obóz władzy.
  Pora to zmienić!

 5. najwyższyczas

  To dopiero wielki sukces! Już raz składali wniosek na te drogę, ale wtedy była ona częścią wniosku który został odrzucony. Wielkie pieniądze przeszły gminie bo inni je dostali. Straciło wtedy Ostrowo i Powidz. Naprawdę tym skrawkiem nie ma się co chwalić .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.