Materiał sfinansowany ze środków KW SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ
Strona główna / Informacje / Aktualności / Przygotują teren pod magazyny NATO ZDJĘCIA

Przygotują teren pod magazyny NATO ZDJĘCIA

Firma Warbud podpisała kontrakt z armią amerykańską na przygotowanie terenu pod budowę instalacji do magazynowania sprzętu wojskowego w Powidzu.

Do podpisania kontraktu z US Army Corps of Engineers doszło 13 maja. Chodzi o pakiet do przygotowania terenu Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu pod zabudowę. Projekt obejmuje wstępne prace związane z przygotowaniem budowy instalacji, przeznaczonych do magazynowania sprzętu wojskowego – największej bazy US Army w Polsce. Instalacje te będą mogły być wykorzystane do rozmieszczenia sprzętu brygady pancernej, zestawów artylerii polowej, jak i przeciwlotniczej. Finansowane projektu odbywa się z programu NATO NSIP (NATO Security Investment Programme).

Obszar prac obejmie 40 ha. W ramach kontraktu zostaną usunięte pozostałości po wycince drzew, wykonana zostanie makroniwelacja terenu – przemieszczenie ok. 210 000 m3 gruntu, ring dookoła obszaru o długości ok. 2,5 km zawierającego sieci energetyczne, sanitarne wraz z drogą betonową o powierzchni ok. 10 000 m2. Zbudowana zostanie również kontenerowa stacja paliw oraz pompownia p. poż. Zgodnie z kontraktem termin realizacji obejmuje okres od maja 2019 do czerwca 2020 r.

7 komentarzy

  1. Kiedys piekny las, dzisiaj beton i smrod ! Smutno i tyle !

    • Czy to warto , piękne lasy , czyste jezioro, zdrowe powietrze i co Amerykanie, brudasy którzy jeszcze nigdy nikogo nie obronili A tam gdzie się pojawią zostawiają po sobie chaos i zniszczenia . Szkoda ,że historia niczego nie uczy .

  2. Powidz umiera. Coraz trudniej oddychać. Chciałbym by kiedyś doszło do rozliczenia tych co brali udział w spotkaniach by dać zgodę Jankesom.Szczególnie chodzi mi o tutejszych mieszkańców i ważnych wojskowych. Nie można tego zapomnieć.

  3. W powidzu drzewa się tylko rznie. jak nie wojsko to wójt to robi za to betonu jest pod dostatkiem. Szpecielizna coraz większa sie robi a jezioro powoli zdycha

  4. Jeszcze trochę ,a jezioro będzie wyglądało jak w Wietnamie co kawałek kładka ,z tabliczką własność prywatna wstęp wzbroniony.

  5. Już tak wygląda a ptaki nie mają gdzie budować gniazd lęgowych -gdzie ochrona środowiska ??????????????

  6. Mieszkaniec Powiatu

    Oto cała polityka naszego rządu ! Demolka w Puszczy a teraz czas na Powidz. To niebywałe żeby jakiś polityk na szczeblu centralnym decydował o czymś co jest nie zgodne z wolą mieszkańców. Często lubiłem przebywać w otoczeniu tamtych lasów i przyrody ale teraz na samą myśl 0 tym aby tam wypocząć robi mi się niedobrze! Na pewno trzecioligowa armia amerykańska nas obroni ! Tylko.niewiadomo przed czym?! Może przed nalotem większej ilości KACZEK!!! POZDRAWIAM

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>