Strona główna / Regionalne / Gmina Powidz / Ścieżka Powidz-Przybrodzin faktem

Ścieżka Powidz-Przybrodzin faktem

Dziś w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu wójt Jakub Gwit wraz z skarbnikiem Dawidem Laurem podpisali umowę o dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 zadania: Budowa ścieżki pieszo – rowerowej z Powidza do Przybrodzina. Wartość dofinansowania wynosi 1 941 418 zł, natomiast całkowita kosztorysowa wartość zadania według wniosku: 2 318 127 zł. Planowana realizacja przewidywana jest na lata 2019 – 2020. W wyniku inwestycji powstanie ponad 2 200 m ścieżki pieszo -rowerowej z kostki betonowej na odcinku Powidz – Przybrodzin wraz z oświetleniem energooszczędnym LED (wzdłuż torów) oraz dokończona zostanie przebudowa ul. Wodnej od skrzyżowania wraz z miejscem postojowym dla rowerów na placu przy ul. Wodnej.
– Wieloletnie starania i praca zespołu Urzędu Gminy Powidz, a także projektanta pana Andrzeja Madaja i firmy Nuvarro sp. z o.o., osiągnęły konkretny efekt. Teraz przed nami czas realizacji – pisze wójt Jakub Gwit.

7 komentarzy

 1. Nie macie się czym chwalić.
  Czas realizacji obiecany wyborcom minął kilka lat temu. Wystarczy przeczytać wcześniejsze wypowiedzi l artykuły związane ze ścieżką i kiedy miała być zrobiona żeby dzisiaj ocenić te efekciarske fanfarony .

 2. Hejt us army

  Proponuję poprawić stan dróg ponieważ one wołają o pomstę do nieba. Zawieszenie wymieniane co pół roku kto za to mi odda pieniądze. A Amerykanie to zagrożenie zarazy i chorób wenerycznych. A droga rowerowa powinna być do samego Witkowa żyjemy w cywilizowanym kraju.

 3. polonistaPL

  wyrysowali czerwoną kreskę na mapie za 2 miliony i lud pieje z zachwytu, są bardziej potrzebniejsze rzeczy niż chodnik nad jeziorem, rynek szpeci, latarnia na promenadzie się przepaliła i wymaga wymiany żarówki, droga do przybra urwana, co tu się w ogóle i ogólnie dzieje??? tak beznadziejnych rządów gminnych jeszcze nie było

 4. na odcinku od Jabłony aż do Przybrodzina nie ma żadnego dojścia/legalnej ścieżki/drogi do planowanej promenady, ciekawe czy Pan Wójt uwzględnił ten problem

 5. Pomost na Dzikiej Plaży jest za nisko od lustra wody ,zimą kra go zniszczy. Ponadto jest zle wypoziomowany lewa strona .Ciekawe co na to Pan Wójt czy odbierze taki zle wykonany pomost?.

 6. Drogi są dwie ale prywatne ciekawe czy Gmina wystąpi z prośbą o zgodę na użytkowanie – przejazd tymi drogami do drogi głównej .

 7. niecierpliwy

  Ciekawy jestem czy obiecane pomosty w Przybrodzinie i ścieżka do Powidza będzie gotowa w tym
  stuleciu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>