Strona główna / Regionalne / Gmina Powidz / Ścieżka Powidz-Przybrodzin faktem

Ścieżka Powidz-Przybrodzin faktem

Dziś w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu wójt Jakub Gwit wraz z skarbnikiem Dawidem Laurem podpisali umowę o dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 zadania: Budowa ścieżki pieszo – rowerowej z Powidza do Przybrodzina. Wartość dofinansowania wynosi 1 941 418 zł, natomiast całkowita kosztorysowa wartość zadania według wniosku: 2 318 127 zł. Planowana realizacja przewidywana jest na lata 2019 – 2020. W wyniku inwestycji powstanie ponad 2 200 m ścieżki pieszo -rowerowej z kostki betonowej na odcinku Powidz – Przybrodzin wraz z oświetleniem energooszczędnym LED (wzdłuż torów) oraz dokończona zostanie przebudowa ul. Wodnej od skrzyżowania wraz z miejscem postojowym dla rowerów na placu przy ul. Wodnej.
– Wieloletnie starania i praca zespołu Urzędu Gminy Powidz, a także projektanta pana Andrzeja Madaja i firmy Nuvarro sp. z o.o., osiągnęły konkretny efekt. Teraz przed nami czas realizacji – pisze wójt Jakub Gwit.

3 komentarze

  1. Nie macie się czym chwalić.
    Czas realizacji obiecany wyborcom minął kilka lat temu. Wystarczy przeczytać wcześniejsze wypowiedzi l artykuły związane ze ścieżką i kiedy miała być zrobiona żeby dzisiaj ocenić te efekciarske fanfarony .

  2. Hejt us army

    Proponuję poprawić stan dróg ponieważ one wołają o pomstę do nieba. Zawieszenie wymieniane co pół roku kto za to mi odda pieniądze. A Amerykanie to zagrożenie zarazy i chorób wenerycznych. A droga rowerowa powinna być do samego Witkowa żyjemy w cywilizowanym kraju.

  3. polonistaPL

    wyrysowali czerwoną kreskę na mapie za 2 miliony i lud pieje z zachwytu, są bardziej potrzebniejsze rzeczy niż chodnik nad jeziorem, rynek szpeci, latarnia na promenadzie się przepaliła i wymaga wymiany żarówki, droga do przybra urwana, co tu się w ogóle i ogólnie dzieje??? tak beznadziejnych rządów gminnych jeszcze nie było

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>