Strona główna / Regionalne / Gmina Powidz / Starosta nie przełamał lodów z gminą

Starosta nie przełamał lodów z gminą

Zdaniem Mariusza Rogi, gmina Powidz wbrew spisanemu porozumieniu naraziła powiat na pokrycie całości kosztów za wykonanie pierwszego etapu budowy ścieżki pieszo-rowerowej z Powidza do Przybrodzina. – Póki w sposób cywilizowany, partnerski nie załatwimy rozliczenia inwestycji tegorocznej to proszę mi wierzyć, żadnych innych tematów wspólnych podejmował nie będę – mówił na sesji starosta słupecki. Włodarz powiatu zapewniał też, że nie mógł nic zrobić w sprawie wyceny odszkodowania za przejętą przez gminę drogę w Polanowie. Po szeregu niewygodnych pytań zadawanych przez radnych opuścił salę obrad.

Gościem ubiegłotygodniowej sesji Rady Gminy w Powidzu był starosta słupecki Mariusz Roga. Włodarz powiatu chciał odnieść się do zaistniałych w ostatnim czasie nieporozumień na niwie współpracy obu samorządów, a dotyczących głównie dwóch tematów – kwestii wydanej przez starostę decyzji administracyjnej, na mocy której nad gminą zawisła groźba zapłaty wysokiego odszkodowania byłej właścicielce w kwocie 324 tys. zł za przejętą przed laty drogę w Polanowie oraz budowy ścieżki pieszo-rowerowej z Powidza do Przybrodzina.

O przebiegu dyskusji na sesji przeczytasz w jutrzejszym numerze Kuriera.

18 komentarzy

 1. były radny

  Słuchałem wypowiedzi pana starosty M .R który w zadawanych pytaniach nic nie odpowiedział a na końcu wstał i wyszedł z sesji nie odpowiadając na pytania .Uważam że to wielki wstyd dla starosty który piastuje takie stanowisko w urzędzie .Jego osobą pewnością siebie i arogancją powinien ktoś się zając z urzędu .
  Teraz nie dziwię się że przy takiej współpracy w Powidzu nic się nie robi .

 2. Od czego jest wójt ? Nie potrafi dogadać sie ze starostą nie potrafił zainterweniować w sprawie chodnika do Przybro nie umie się dogadać w sprawie kasy na odszkodowanie za droge nie umie się dogadać aby dokończyc promenadę nie potrafi dogadać się z Jankesem……..itp Taka jest funkcja wójta ?Po to został wybrany by robić wszystko dla dobra gminy i jej mieszkańców ! A on co pokazuje pazurki ! Właśnie widzimy co przez 3 lata zyskał Sieje wokół siebie nienawiść i arogancję Do czego to doprowadziło Gminę Powidz to sami mozemy się przekonać !!

 3. Wstyd i hańba. Nasza obecna władza nic nie robi dla ludzi tylko dba o swoje interesy.

  • dowodem na to jest fakt zapowiedzianych podwyżek i to w ostatnim roku przed wyborami …
   brawo !

 4. PSL = Posadki Swoim Ludziom

  Powiat słupecki w ogóle się nie rozwija

 5. Kto powinien zbadać ten problem odszkodowań za grunty przejmowane pod drogi ? CBA i to od roku 1995.

  • PSL = Posadki Swoim Ludziom

   CBA przekaże wyniki kontroli Prokuraturze Rejonowej w Słupcy a ta z mataczy sprawę

 6. Jaki starosta jest każdy przekonał się nie ma innej opcji jak referendum wrócić pod powiat gnieźnieński !! Starosta uważa że wciskanie ciemnoty to najlepszy sposób by mieć reelekcję !!!!!!!! Gmina Powidz zrywa ten słupecki „łańcuch” idąc własną drogą nie oglądając się na nikogo!!

 7. Patrzę na te wszystkie strony internetowe w Powidzu: urzędu, szkoły, domu kultury, związku gmin i porównuję do innych to wypada to bladziutko, bida panie aż piszczy. Strona urzędu kompletnie nieczytelna, informację często pojawiają się w ostatniej chwili. Dom kultury ciągle to samo mam wrażenie że tam od lat nic nowego się nie dzieje. Strona internetowa szkoły wygląda jakby adminem był jakiś uczeń gimnazjum, nie ma czym przyciągnąć uwagę rodziców a co dopiero uczniów. Związek gmin to już dno dna aktualności z zeszłego roku poumieszczane w zupełnie chaotyczny sposób. Czas się obudzić wielu ludzi czerpie wiedzę z netu więc należy unowocześnić te strony, wyjść naprzeciw oczekiwaniom. Jedyne pozytywne światełko w tunelu to biblioteka strona ciekawa, czytelna dla internautów, aktualności też OK.

 8. uwaga , idzie zima , żeby znowu kogoś nie zaskoczyła , obudźcie się , sypcie drogi w ramach oszczędności , dbajcie o pół chodnika do Przybrodzina

 9. ktoś musiał dać powód do takiej arogancji ze strony starosty , bo z innymi Gminami jakos się dogaduje , robią drogi , chodniki itp…, ale co tam , nam pomogą Amerykanie , ale nie za Tego Wójta , bo to musi być chłop , a nie d…

 10. A może o to chodzi wójtowi żeby nikt nic nie wiedział Tajemniczy Don Pedro ten wójt Po cichu w ukryciu pełna dyskrecja …….i pstro wszyscy wszystko wiedzą To nie Białoruś wójcie strony internetowe powinny być uaktualniane na bieżąco !!!!!!!! Nie tylko peany pochwalne Przede wszystkim to co się nie udało bo i tak tego nie ukryjesz Nie rób z siebie ideała bo nim nigdy nie byłeś i nie będziesz !!

 11. Za rok wybory , czas szukać następcy, czy są jacyś chętni?

 12. Anabela tak faktycznie to wyglada masz racje

 13. a jak ma je przełamać skoro sekretarz gminy jest jak góra lodowa, sekretarz tez powinien być wybierany w wyborach powszechnych, dla mnie beznadziejny pracownik

  • PO=Postkomuna Obywatelska, PSL=Postkomunistyczne Stronnictwo Lewackie, .

   No widzisz co wyprawia starosta

 14. jestem za ………..zmianą sekretarza już za długo siedzi na stołku obrosła w piórka !!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.