Strona główna / Regionalne / Gmina Powidz / Strefa rekreacyjna, place zabaw, oświetlenie

Strefa rekreacyjna, place zabaw, oświetlenie

W ostatnim czasie mieszkańcy gminy Powidz odbyli zebrania wiejskie, podczas których m.in. wybrali zadania do realizacji w ramach funduszu sołeckiego na 2019 r. Największe sołectwo w gminie – Powidz, na które przypadła dość pokaźna kwota funduszu w wysokości 61.738 zł, w przyszłym roku zrealizuje cztery zadania. Będą to: zakup na własność gminy toalet przenośnych w celu stałego umiejscowienia na terenach uczęszczanych przez ludzi, w tym nad jeziorem – 20 tys. zł, utworzenie strefy rekreacyjnej przy boisku Orlik (zakup stołów zewnętrznych do tenisa stołowego, piłkarzyków i szachów) – 16 tys. zł, zakup i montaż stacjonarnego urządzenia rejestrującego prędkość pojazdów – 9.738 zł oraz zakup i montaż dwóch nowych, automatycznych bram do strażnicy OSP – 16 tys. zł. Jakie zadania zostaną wykonane w pozostałych sołectwach gminy Powidz? O tym przeczytasz już w piątek w Kurierze.

109 komentarzy

 1. Jest i promocja wojta, zapomnial pan napisac ile to nie zrobil! I nawet libero nie przyprowadzilo setki swych członków nie musieli nic forsowac skończyły im się drogie pomysly czy wójt zaliecil by byli cicho? Dobry artykul tylko redaktor to prorok bo jak zwykle go nie bylo a artykul promujacy wojcika wytworzyl!!!! Ale zabieg matketingowy pozazdroscic!

 2. Urządzenie rejestrujące prędkość pojazdów ? – sołtys sprawdzi przyspieszenie swojego traktora ?

 3. od sprawdzania prędkości są odpowiednie służby , a pieniądze przeznaczyć na drogi , progi zwalniające i pasy tam gdzie są potrzebne , latem , to z Kościoła nie idzie przejść przez ulicę , samochody pędzą z wszystkich stron , brak znaków drogowych

  • byłeś na zebraniu i to zgłosiłeś? wszyscy chcą konsutacji społecznych a na zebraniu kilka osób. wstyd

 4. PSL = ZSL = Zatrudniamy Swoich Ludzi

 5. wpatrzony w

  gratulacje, kolejne zabaweczki na orlika dla amerykanów, jedna wielka kpina

 6. wójt ma taki wyraz twarzy, jakby go całe życie buka z muminków goniła

 7. Taaak, baju baju, znów na „wór pomysłów” przed wyborami ? Kto się nabierze na kolejne baju, baju ? Przez całe 4 lata mógł zrobić bardzo wiele, a wyszło pożal się Boże. Grześkowiak, wróć!

 8. R. G. niech pracuje tam gdzie pracuje . robotę dobrą ponoć ma , chyba jest dobrym pracownikiem

 9. NIech zostanie ten, który jeszcze załatwi ostatnie dotacje z Unii na rozwój gminy!!!

 10. Jedyny wójt który potrafił załatwić pieniądze i to duże z unii to był G.R i powinien wrócić aby dokończyć to co dobrze zaczął .

 11. konia z rzedem temu,kto odpowie gdzie sie podzialy pomosty z dzikiej plazy i z kapieliska w przybrodzinie?

 12. Stary wójt tak załatwiał sprawy ze 1 Milion zł długu zostawił . Ulice Jeziorna zrobił dobrze 100 tysiakow na kupe cegieł ! Będzie fontanna?

  • Krótko i na temat

   Szlag cię trafia, że R. G. zrobił tyle inwestycji: ulicę Jeziorną, Mieszka I , Plac Piaskowy, Polną, drogę na Ługi i do Kameny i to tylko w pierwszych 4 latach, a jego następca nawet nie potrafi zrealizować gotowych projektów, które leżą w gminie przygotowane przez poprzednika. Jedno co potrafisz to prowadzić idiotyczną wojnę podjazdową.

 13. Pan Jakub Gwit okazał się wyjątkowo nieporadny. Co tu dużo mówić, jeśli nie wróci pan Ryszard Grześkowiak, to będzie zastój na kolejne długie lata (teraz to kadencja jest na 5 lat!).

  • już z tym R.G. dajcie sobie spokój , niech pilnuje tej roboty co ma , ludzi miał za nic

  • tak Baldwinie , tylko ile długów musiał Gwit spłacić po Ryszardzie , i dał radę , a kontynuować dalsze prace będzie dalej w spokoju , nie haotycznie

  • Sonia siejesz propagandę wyborczą.Z siłą wodospadu wbijasz czytelnikom do głów to co ci każe wójt. On spłacał dług po sobie. Stchórzył i nie podjął się dokończenia inwestycji, pobudowania przystani wodnej ze zrzutem nieczystości.Najprościej było oddać pieniądze i kłopot z głowy. Ta idiotyczna decyzja skutkowała tym że musiał zapłacić za rozpoczęte inwestycje ponad 2 miliony z kasy gminy. Poza tym doprowadził do tego ze jezioro powidzkie staje się szambem.

   Teraz mówi publicznie że ma pieniądze na świetlice w Anastazewie i na promenadę. Gdyby to była prawda to potwierdziłby to skarbnik i przede wszystkim by o tym wiedział. nikt nie widział na oczy tych pieniędzy ani nie ma żadnego dowodu na ich istnienie! Kpina z radnych, pracowników urzędu a przede wszystkim z wyborców. Powinien się podać do dymisji!

  • A jednak prawda ze świetlica brawo rewelacyjna wiadomość

  • Swietlica w Anastazewie za prawie 1 milion to dom kultury w Powidzu byl prawie tanszy! Drogie te inwestycje i nastepna sala ktora bedzie stala pusta.

 14. a ja wam mowie ze w kruszwicy nie beda plakac po panu rg juz szykuja szampana

  • wiecheć słomy

   Krytycznie niski poziom wpisu. Poza tym ośmieszasz się swoją głupotą. Dla ciebie Rzym to to samo co Krym. ..

  • A ja wam mowie ze w Powidzu nie beda plakac po J.G i po S.T.Rychu wracaj gmina czeka !!!! J.G tez ma.ludzi gdzies tylko udaje ?a. S T. to nie tylko ludzu ma gdzies ale i cala gmine !!!!!

  • to już R.G. nawet w Kruszwicy nie lubią ?

 15. pan tubylec

  4 lata temu była zmiana. Ale okazała się zmianą na gorsze. Wychodziło przez całą kadencję, że pan Gwit kompletnie nie potrafi załatwiać kasy z unii i robić tak potrzebnych inwestycji. Co uciekło, to już nigdy się nie wróci. Większość ludzi doskonale też czuje, że kurek z kasą w najbliższych latach Europa przykręci. Czas rządów pana Gwita był czasem dla Powidza – jeśli chodzi o inwestycje – bezpowrotnie straconym. Panie Ryszardzie, dobrze, że pan kandyduje.

 16. Piast Kołodziej

  Gwit okazał się słabiutkim wójtem, właściwie bez żadnych osiągnięć. Niech idzie najpierw do normalnej pracy i niech się tam wykaże. Niech zobaczy jak się pracuje w prywatnych firmach. Zrozumie, że kierowanie jakąś jednostką nie polega na ujeżdżaniu rowerkiem i pytaniu ludzi jak zdrówko.
  Wszyscy kandydaci są słabi i nie z mojej bajki, ale Gwit jest zdecydowanie najgorszą opcją.

 17. panie wójcie jak już z pan tak stoisz z podetkniętym mikrofonem, to pytam ja się przedwyborczo, gdzie jest znak drogowy z promenady???

 18. Gwit marnotrawi publiczne pieniądze nacsatsnistyczne imprezy. Pani już dziękujemy

  • A r.g. chciał zmarnotrawione pieniądze na marine i cała infrastrukturę, czemu on tym nie piszesz?

 19. A te krzaki w ramach rewitalizacji Strzalkowskiej to kto wsadził i ile Wójcik za to zapłacił?
  Rozkopali resztki trawnika wsadzili byle jakie krzaki no i teraz mamy suche kikuty przed zabytkowym wozem strażackim

  Wydaje się kasę. Nie egzekwuje wykonania. A jak wyschnie to nawet pracowników brak żeby suche kikuty uprzatnąc

  Zero zaangażowania tylko marnotrawienie pieniedzy

  • Krzaki uschly drzewka za 400 zl szt uschly .. Pieniadze w kasie gminy wyschly ze az wojt musi zaciagnac kredyt na prawie 3 mln

 20. O przepraszam mnie osobiście Wójcik nie lubi więc rowerkiem omija i o zdrówko nie pyta…..

 21. Romeo & Julia

  A co to za niewiasta z takim uwielbieniem wpatruje się w gwita?

 22. każdy z 3 Wójtów do Kościoła wszyscy trzech chodzą , rowerkami jeżdżą , a wy się czepiacie tylko Gwita , waszym celem jest chodzenie do Kościoła i obserwacja , a diabła za skórą macie , w ogóle nie macie pojęcia , po co jest Kościół , po mszy ze 3 godziny obgadujecie cały Powidz

 23. za Gwita to chociaż spokój w tej Gminie

 24. wszyscy nie pasują , najlepiej zostańmy bez Wójta i nie będzie problemu , każdy niech rządzi wg. siebie i też będzie źle

 25. spokój to był, ale jak Gwit nie był wójtem, ale od kiedy ten pan rządzi gminą mam koszmary o niepozyskanych funduszach unijnych, o straconych pieniądzach na czarną muzykę, o kinie w którym chcą kler puścić… za pana panie wójcie powidz zmierza ku złemu

  • tak za Grześkowiaka był marazm, festiwal disco polo – ale ku temu zmierzała kultura za panowania tego niezdecydowanego człowieka. Gdzie był przez te 4 lata kiedy fundusz solecki dla Powidza był ustalany, bo ja go nie widziałem… A ile szans na pozyskanie funduszy przepadło za Grześkowiaka a lata 2007-2013 to był najlepszy czas, ale może zabrakło czasu na decyzje…opłakiwał porażkę chyba bo ani w kościele ani na spacery nagle przestał chodzić… i tu trzeba chylić czoła S.T. bo pomimo porażek jest obecny gdzie jest mowa o przyszłości Powidza….

  • adijos weź startuj na Wójta i się nie wymondrzaj

 26. Po Grzeskowiaku zostal dlug który się udalo spłacić w znacznej części, ulotkę żona polonistka wraz z radną szefową Hanną B. piękną utworzyły Ale o tym zapomniały napisać za ponad 3mln zadłużenia zostało. A teraz radna troi się,komitety przy pomocy rodziny zakłada żeby tylko R.G. wygrał. Dlaczego?Bo tylko przy takim układzie można zostać przewodniczacą i być kimś.

  • Ble, ble… Do netu można wklepać wszystko. Wyborca zazwyczaj nie ma ani czasu, ani ochoty, aby weryfikować, co jest prawdą, a co fałszem. W mijającej kadencji jest niebywały zastój w inwestycjach (współfinansowanych ze środków zewnętrznych, unijnych i krajowych). Katastrofalna nieporadność wójta. Poprzednik, pan Grześkowiak zrealizował tylko w drugiej kadencji inwestycje za kilkanście milionów złotych! Z tego ponad 10 milionów pozyskał pieniędzy z zewnątrz (UE i krajowe). Jest oczywiste w każdej normalnej gminie, że część inwestycji z kasą Brukseli współfinansuje się kredytem. Tylko głupiec, albo niedorajda nie pożyczy np. 2 mln, aby wyrwać za friko 10. Bez kompetentnego zarządzania finansami tak, aby strumień kasy z zewnątrz nie poszedł koło nosa nie ma rozwoju. Rozwoju, jaki jest wciąż możliwy. Taki „gospodarz” jak pan Jakub konertowo trwoni nasze szanse. Tylko usiłuje robić za swojaka, ale tak naprawdę żal czytać, jak w Witkowie, Strzałkowie, a nawet w Orchowie pozyskuje się miliony, a u nas praktycznie zero. Ręce składać?

  • z pewnego źródła wiem że to S.T. ma być przewodniczącym rady dlatego kandyduje na radnego

  • Grzeskowiak zostawil gmine w jak najlepszym porzadku !!Udalo wam sie omamic ludzi tym klamstwem 4 lata temu Gwit teraz na koniec kadencji zadluza gmine na 3 mln !!! Przez ten caly czas nie uzyskal pieniedzy z unii na inwestycje Grzeczna mina i obludnym usmiechem nadrabia swoja nieporadnosc i niegospodarnosc Klamstwo ma krotkie nogi !!!!

  • uważniejszy Hubert

   Gdy ciamcia ramcia JG nie umie przygotowywać i załatwić poważniejszych inwestycji, to budżetem … zmniejsza kredyt! Fajne rozwiązanie. Im mniej robi, tym większy sukces w dyscyplinie „oddłużania”. Tyle, że do nierobienia w ogóle nie potrzeba wójta. Skarbnik wystarczy aż ponadto. Po co nam kasa z tej zgniłej unii. W kartofanej wiosce będzie swojsko. Jeśli to prawda co JG napisał, to wychodzi, że w całej swej kadencji pozyskał pieniędzy z zewnątrz ponad TRZY RAZY MNIEJ niż RG w drugiej kadencji ! Za to pan Gwit jest mistrzem świata w marketingu. Gdzie on się tego nauczył?

  • Zakłamana prawda

   Wszystkie gminy zaciągają kredyt, jak korzystają z pieniędzy unijnych. Dług R. G. nie był żadne 3 mln, tylko 2, gdyż 1 mln zostawił na lokacie, jeśli w ogóle wiesz na czym polega lokata. Sprawdź sobie w BIP sąsiednich gmin, zobacz ich zadłużenie i porównaj. Orchowo w 2014 r miało ponad 2mln, Ostrowite więcej. To jest norma! Tylko głupek tego nie ogarnia!

 27. yr, może w nastęnej kadencjii wystarujem, bo teraz nie mogem, bo jest za późno już, i tak wole disco polo niż demoniczną muzykę pana Gwita i wszechobecna rozpustem kótra propaguje, a na zenku w witkowie byłem, teraz czekam na sławomira, miłość młość w zakopanem, polewamy sie szapmanem, toć to balsam dla mych uszów

  • mieszkaniec

   Słyszałem, że po przegranej z gazetami T poszedł do młodego do gminy i się dogadali że T ma startować na radnego i na wójta ale jak wójtem zostanie Gwit to jeśli T przejdzie na radnego to zostanie przewodniczącym rady. Wtedy będzie rozierducha i koniec gminy. Amen

 28. Uważam,że wybór kandydata powinien być oparty na konkretnych dokonaniach i osiągnięciach a nie na powiązaniach partyjnych, politycznych czy kościelnych.

 29. Pan Gwit tez zalozyl komitet przy pomocy rodziny !!! I jakos o tym nie piszesz madralo a S.T zalozyl komitet przy pomocy swoich super kolesiow !!!!Ciekawe prawda ???????????????? S.T.cala swoja armie powciskal do komisji wyborczych Ciekawe prawda ??????????

 30. egzystecjal

  a ja codziennie zakładam majtki

  • Naprawde a moze oszczednej byloby chodzic bez……..to tak jakby nie brac kredytu a moze brac Pozory iluzja demonstrowanie niby gospodarnosci. To tak jak w gminie Powidz Niby majtki sa a realnie. ich…..NIE MA !!!!!!!

 31. środowisko naturalne

  Gwit oddał miliony zdobyte przez Grześkowiaka na pobudowanie przystani z zarzutem nieczytości. Przez 4 lata cały syf szedł do jeziora. Przez niego jezioro umiera. Całkowita niemoc i brak odpowiedzialności.

 32. Założony przez J. G. Fundusz sołecki to pranie mózgów mieszkańców sołectw. W Powidzu zrobili siłownię, wioski G. ma w d… Robi co 4 lata zebrania i to wszystko na co go stać. Obiecał że zajmie się rurami na Osiedlu bo stale się zatykają. Nie dotrzymał słowa. Domku dla dzieci na placu zabaw nie zrobił a obiecał tyle razy. Fundusz sołecki jest tylko na papierze.

  • Mieszkaniec

   To nie tylko na osiedlu nic nie robi na innych solecteach tak samo a moze jeszcze gorzej a.chwali sie f.soleckim Nie masz czym sie chwalić wojcie powinieneś sie.wstydzić Dziekujemy ze tak troszczysz sie.o solectwa Masz je gdzies !!!!!!!

  • Po pierwsze nie od razu Kraków zbudowano, po drugie fundusz sołecki, a raczej jego wysokość zależy od ilości mieszkańców, którzy na dodatek sami (bez wójta) decydują na co przeznaczyć środki. Ten komentarz wyraża twój brak wiedzy w tym zakresie i ogólna nieporadność bo zamiast robić jakieś imprezy trzeba było pieniądze przeznaczyć na urządzenia na plac zabaw a nie mieć jakieś dziwne pretensje. Bez sensu brak wiedzy wychodzi.

 33. Nie wierzę żeby mieszkańcy naszego okręgu wybrali T. na radnego. Jak startował kiedyś w Ostrowie to przegrał. Oby unas też tak było! Lucyna i Rafał do roboty. Nie dopuście do tragedi.

 34. Nasze jezioro umiera bo nie ma żadnej kontroli ,giną ryby -brak zarybiania, budowle w strefie ochronnej ,ptactwo nie ma gdzie budować gniazd lęgowych ,bo ich miejsca zabrano na budowę pomostów .
  Pływanie na silnikach spalinowych ,ciągnięcie nart itp .
  Pytanie zasadnicze podobno jest tu jakiś Krajobrazowy Park więc co za rolę on spełnia ?.

  • bruździsz mieszkanko , sama nie wiesz co piszesz , gniazda lęgowe są w trzcinach , a trzciny jest aż za dużo , już nie wymyślaj

  • Idź do siedziby parku i spróbuj zastać tam kogoś. Do takiej pracy to powinien być ktoś po ochronie środowiska z pomysłami i ochotą do pracy.

 35. ali -to Ty piszesz bzdury objedz sobie całe jezioro i wówczas zobacz co dzieje się z trzcinami .Zobacz koło księdza na promenadzie pomost przy pomoście .Pytanie gdzie ptactwo ma budować gniazda lęgowe?
  Powieszono makiety ryb następnie powieszą wszystkie gatunki ptactwa jakie w tym jeziorze kiedyś żyły bo za chwile ich nie będzie ,tak widzisz ochronę środowiska ,chyba nie jesteś mieszkańcem Powidza !!!!!!!!!!

  • pomosty to się załatwia w Starostwie w Słupcy , w powiecie , Gmina nie ma nic do tego

 36. ali masz rację ale tu chodzi o umiejscowienie pomostu .
  Gdzie tu ochrona środowiska ?

 37. Kto zezwolił na budowe zamykanego pomostu na Hutce .Pomosty muszą być dla wszystkich dostępne !!!

 38. Pan Gwit osiągnął mistrzostwo świata w marketingu politycznym. W pisaniu sobie laurek przerósł już chyba sam siebie. Nie dość, że w inwestycjach ma zawstydzająco cieńko, ciut zrobiono na początku kadencji, ale bohater sobie przypisuje to, co było zasługą nie jego, ale wyłącznie Grześkowiaka. A potem już nic znaczącego. I znów fejsowo-drukowe nowe „wory pomysłów”. Ogra pozostałych kandydatów? Do tego ładny chłopak, profesjonalnie, zgodnie z zasadami sztuki układa dłonie w trójkąt, dobrze wykorzystuje cyfrowe narzędzia oddziaływania. Może dziś w polityce to wystarczy? Od roboty są konie?

 39. każdy , który by był musiałby dokończyć inwestycję , taka kolej rzeczy a wy przeciwnicy czepiacie się tylko jednego , lepiej idźcie na spacer , ładna pogoda jest

  • Ale zasada fair play powinna obowiazywac tym bardziej wojta ????? Oj nieladnie nieladnie. wojcie przypisywac sobie zaslugi Grzeskowiaka !!!!!!!

 40. Sonia siejesz propagandę wyborczą.Z siłą wodospadu wbijasz czytelnikom do głów to co ci każe wójt. On spłacał dług po sobie. Stchórzył i nie podjął się dokończenia inwestycji, pobudowania przystani wodnej ze zrzutem nieczystości.Najprościej było oddać pieniądze i kłopot z głowy. Ta idiotyczna decyzja skutkowała tym że musiał zapłacić za rozpoczęte inwestycje ponad 2 miliony z kasy gminy. Poza tym doprowadził do tego ze jezioro powidzkie staje się szambem.

  Teraz mówi publicznie że ma pieniądze na świetlice w Anastazewie i na promenadę. Gdyby to była prawda to potwierdziłby to skarbnik i przede wszystkim by o tym wiedział. nikt nie widział na oczy tych pieniędzy ani nie ma żadnego dowodu na ich istnienie! Kpina z radnych, pracowników urzędu a przede wszystkim z wyborców. Powinien się podać do dymisji!

 41. ali, sorry ale brzmisz jak jak tłuk, wiesz dlaczego jest tyle trzciny? bo jezioro jest coraz bardziej zanieczyszczone przez wszechobecnych turystów, którym wszystko wolno, szczają, opróżniają się gdzie popadnie, silniki spalinowe, to jezioro zamiera, a wójt tylko pozuje do zdjęć i uśmiecha się do nas z plakatów wyborczych, tyle potrafi

  • słabo zorientowany BEBE jesteś , jezioro ma swoich właścicieli , a wy już nie macie się czego czepiać

 42. ali widać żeś z małego światka…

 43. Gwit wyprowadził ładnie Gminę na prostą , mówią radni

  • Na prosta droge do zacofania manipulacji i.zaniechania inwestycji 4 lata nic a teraz udaje gospodarza przed wyborami To nie jest dobry wojt pod zadnym wzgledem Nie będę na niego glosowac bo po prostu mu nie wierzę. Oszukal nas swoimi obietnicami Tego juz teraz nie nadrobi Dwa razy nie wchodzi sie ………!!!!!

 44. mi nie jest wszystko jedno

  Przecieram oczy ze zdumienia, bo pan Gwit nie dość, że sam nic znacząego nie zrobił, to był uprzejmy przypisać sobie to pozałatwiał i do końca podopinał (w tym załatwił kasę z unii) …. pan Grześkowiak! Co więcej, pan w pierwszej swej w życiu pracy wystraszył się tak mocno, tak go wszystko co związane z inwestycjami przerosło, że oddał część z przyznanych poprzednikowi pieniędzy. I m.in. g…ka żeglarzy lądują w jeziorku. Już absolutnie nie wierzę w przemianę Gwita. On po prostu nie czuje, nie zna się na sprawach gospodarczych. Jest dobry, ale nie na wójta. Po prostu szkoda Powidza.

  • Za rzadow J G z najczystszego jeziora zrobilo sie bajoro Kazdy robi co chce a wojcik sie usmiecha i na pyt.odnosnie samowoli nic nie robi i wzrusza ramionami. Zrezygnowal z budowy mariny i z ogromnego dofinansowania a teraz mamy tego skutki Zadluzyl gmine poprzez rezygnacje z dofinansowania a potem perfidnie oklamywal ludzi ze to R G.Ja nie glosuje na takich ludzi

 45. Tez tak mysle alw rg byl gorszy bo zadluzyl gmine i to strasznie!!! Rysiu wracaj a jg niech pracy szuka u kolegow pis

 46. Gwit pozyskał pieniądze i wyprowadził Gminę prawie na prostą , a R. i S. jeżdżą i opowiadają , że to oni pozyskali pieniądze , bezczelność nie zna granic , ludzie miejcie oczy szeroko otwarte , wszystko , co złe przypisujecie Gwitowi , a to wyście wszystkiemu winni , Jakubie zostań , wiemy , że będziesz działał dalej , jesteś dla ludzi , nikomu nie ubliżyłeś , nie masz chamskiego zachowania , powodzenia

 47. mieszkaniec

  Gwit dobrze będzie jak Ciebie na tym
  stołku nie będzie!!

 48. tornister sprawdzaj zeszyty, brakuje tobie współzarządzenia gmina? pracownik niejeden raz dostał uwage od ciebie czy wezmiesz kolejny urlop by doradzac?

 49. Przy obecnych możliwościach na pozyskanie funduszy z UE na rozwój gminy, obecny wójt nieweiele zrobił, gmina Powidz powinna już być perełka woj. wlkp a jak jest wszyscy widzą. Jeżeli obecny wójt nie wie jak to się robi to powinien odwiedzić włodarzy innych gmin i zobaczyć ze i jak można popchnąć gminy ku nowoczesność , jednocześnie pozostawiając ich naturalność. Jeszcze wiele nauki przed panem Jakubem, ale mam nadzieje ze już nie jako wójt.

 50. Wyborca co ty Jak nazwać zachowanie jak ide do wójta do gabinetu i mówię do niego a on ani mebani he. Zachowuje się jagby mnie nie widział. Nie odzywa się do mnie nie odpowiada .gapi się do okna albo w komputer albo bawi sie długopisem. Szkoda mojego czasu. To wedle ciebie jakie ja się pytam to jest zachowanie

 51. doświadczony

  Uprzejmość J. G. to najwytworniejsza forma fałszu.

 52. Powidzkie pluskwy musicie zagłosować na R.G. on jest najlepszy.

 53. i kto to mowi zwolennik grzeskowiaka?zaglosujemy akurat odwrotnie nikt nas nie bedzie obrazal!

 54. wyborco , sam jesteś pluskwą od R.G. . to źle świadczy o wyborcach . Dla R.G. to wszyscy są pluskwy

  • Taki ten J.G. grzeczny pobozny niby kulturalny a bezczelnie klamie i manipuluje opinia mieszkancow 4 lata temu wygral wybory bo oskarzyl R.G. ze zadluzyl gmine ale o 1 mln lokacie to juz nie wspomnial Obluda ludzka nie zna granic Czy taki wojt moze byc wiarygodny ???Dla kariery zdolny jest do wszelkich podlosci !!! W tej chwili zaciaga 3 mln kredytu ale to juz jest sekretem dla opinii publicznej Cicho sza ….po cichu i.w ukryciu

  • Dobra zagrywka 3 kontrkandydata z tymi pluskwami.

 55. Obecnie walczy kto? Nauczyciel i uczeń.

 56. przyglądam się

  Czteroletni eksperyment z Gwitem okazał się kosztowną pomyłką. Sobie nic nie zarzucam, bo ja na niego wtedy nie głosowałem. Klapą to pachniało z daleka, bo pierwsza w życiu praca młodego (na wójta) rzuciła go na głębokie wody, a szybko okazało się, że adept nie umie pływać! I się nie nauczył. Ale opanował coś zamiast. Leje wodę. Z wdziękiem. Zmarnował dla Powidza 4 lata. Rzadki przypadek kogoś, kto dostał szansę i tak konertowo ją zaprzepaścił. Po co jeszcze manipuluje w ulotkach? Te żonglerki słowne jeszcze bardziej go pogrążają. Do braku kompetencji merytorycznych dołącza brak kompetencji moralnych. Smutne.

 57. przyglądam się

  Czteroletni eksperyment z Gwitem okazał się kosztowną pomyłką. Sobie nic nie zarzucam, bo ja na niego wtedy nie głosowałem. Klapą to pachniało z daleka, bo pierwsza w życiu praca młodego (na wójta) rzuciła go na głębokie wody, a szybko okazało się, że adept nie umie pływać! I się nie nauczył. Ale opanował coś zamiast. Leje wodę. Z wdziękiem. Zmarnował dla Powidza 4 lata. Rzadki przypadek kogoś, kto dostał szansę i tak koncertowo ją zaprzepaścił. Po co jeszcze manipuluje w ulotkach? Te żonglerki słowne jeszcze bardziej go pogrążają. Do braku kompetencji merytorycznych dołącza brak kompetencji moralnych. Smutne.

 58. czy wy wszyscy nie rozumiecie,ze jeden z tych obrazanych osob bedzie wojtem powidza i jak bedziecie z nim rozmawiac spuszczajac oczy na dol?

  • Z moralnoscia to J.G. nie ma nic wspolnego Po trupach do władzy Zenujaca to jego tlumaczenie.Ale jak sie oszukiwalo i klamalo 4 lata to teraz trudno to wyprostowac trzebs sie uwiklac w nastepne klamstwa A jak on mogl spogladac w oczy tym ktorych 4 lata temu perfidnie zdradzil ???????????

 59. z drugich ulotek wynika, kto zachowuje spokoj a kto jest klotliwy; fakty mowia za siebienie! nie ulegajcie oczerniajacym plotkom!

 60. Gwit swą rażącą nieudolność usiłuje maskować oczernianiem konkurentów. Nisko upadł. Panie Gwit, kto pod kimś dołki kopie, sam w nie wpada. Tak się nie postępuje. Lud taki ciemny nie jest jak się panu wydaje. Na grzbiecie Grześkowiaka mógł pan jechać do czasu.

  • Kto tu kogo oczernia, trzeba być naprawdę głupim i ociemniałym żeby myśleć że intrygi przeciwników j.g. pomogą wygrać. Brak słów on to ma chyba we krwi. Kilka lat temu też wypuścił ulotki oczerniajace przeciwnika i wygrał ale nie tym razem. Z jednym to się muszę zgodzić kto pod kim dołki kopie ten sam w nie wpada. Komuś tu się pomyliło jak poprzednik kadencję zakończył. Ale wyborcy pamiętają te niedokończone projekty mariny, przewyższająca budżet fontannę (LOL co za pomysł żeby pontanne obok jeziora wymyślić) pomosty pływające które w każdej chwili mogły odpłynąć bo były źle zaprojektowane. Trudna ale mądra decyzja Jakuba pomogła wyjść z bagna,które chciał zgotować gminie r.g. tylko po to żeby zrealizować duży projekt tylko jakim kosztem. Ile spraw w sądzie odbywało się w poprzedniej kadencji ile to kosztowało? A czy w ciągu tej kadencji odbyła się chociaż jedną nowa sprawa? Chyba nie. Zastanawiam się czy od poprzedniej kadencji włodarz nauczył się obsługi komputera, jak on wtedy pracował. Hmmmmm. Jednym slowem nawet nie ma tu co porównywać. Młody powodzenia. Nie daj się bezpodstawnie szkalować!!!!!!

 61. Przybrodzin dziękuje za nowe pomosty .Stokrotne dzięki Panie Wójcie.

  • szczęśliwiec

   Jankes dziękuje za prezent w postaci drewna gminnego. A my będziemy niedlugo kupować! Brawo panie Wójcie!

 62. Dlaczego J, G. nie napisał w swojej drugiej ulotce że te 1,6 mln znikną bardzo szybko A wiecie dlaczego ? Bo gminę czekają do końca roku ogromne wydatki Żaden wykonawca nie dostał zapłaty za roboty które robi. Trzeba będzie za nie zapłacić najpóźniej w grudniu. Wtedy gmina będzie musiała zaciągnąć kredyt co najmniej 2- 2,5 mln.

 63. Dziękujemy wójtowi za zrobienie kloaki z najczystszego jeziora w Wielkopolsce.

 64. J. G. będzie musiał wsiąść kredyt . Zostawił to na po wyborach. Nie ma z czego zapłacić za roboty. Wiem o tym na pewno.

 65. Sprawy sadowe to R.G dostal w spadku po S.T Mysiu nie rob ludziom wody z mozgu Pamietamy kto tak lubil sie sadzic Klamstwo ma krotkie nogi A w kwestii mariny i inwestycji na lazienkach to mijasz sie z prawda i to mocno Zreszta mamy teraz skutki decyzji J.G. bagno zamiast jeziora i 3 mln do tylu w budzecie gminy To jest ta gospodarnosc i dobre rzadzenie mlodego ???? Kto tu kogo oczernia ?????

 66. Mysia dobrze wiesz że r g walczył w sądach dla dobra gminy żeby nie płacić wykonawcom takich stawek jakie chcieli. W odróżnieniu od waszej ekipy która zrobiła spustoszenie w budżecie gminy lekka ręką wydając każde pieniądze.. Poza tym perfidnie kłamiesz , wójt R. G żadnej sprawy nie przegrał. Żadnych kosztów gmina nie poniosła. Wręcz przeciwnie przegrani zapłacili gminie. Sprawdź w dokumentach urzędu. Zapytaj swojego nauczyciela. Kto kogo szkaluje? Jak daleko się jeszcze posuniecie ?

 67. Co ty stale z tym Krakowem wyjeżdżasz Nie było funduszu i mieliśmy więcej zrobione niż teraz R G nie budował mam żadnego Krakowa ino zrobił nowe dachy na każdym budynku czyli na czterych

 68. sprawy sadowe sie skonczyly bo powodka umarla

 69. wreszcie cisza jak ta z budki suflera za dwa dni gdy opadna juz emocje jak po bitwie kurz znow podacie sobie rece ale niesmak pozostanie dlczego niektorym ludziom do podtrzymania zycia potrzebna jest zawisc?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>