Strona główna / Regionalne / Gmina Powidz / Ulgi podatkowe mają przyciągnąć do Powidza

Ulgi podatkowe mają przyciągnąć do Powidza

Radny Stanisław Tomaszewski ostatnio złożył wniosek, aby podjąć działania zmierzające do przywrócenia Powidzowi praw miejskich. Teraz wystąpił z inicjatywą, aby dla nowo wybudowanych mieszkańców, osób rozpoczynających działalność gospodarczą oraz poszerzających swoją działalność na terenie gminy Powidz zastosować w terminie trzech lat specjalne ulgi podatkowe.
– Jeżeli zależy nam na tym, żeby ilość mieszkańców stałych się zwiększała, to powinniśmy wyjść też naprzeciw. To nie jest kosztowna propozycja, ale wymaga uchwały Rady. Myślę, że dla takich nowo wybudowanych budynków mieszkalnych, w których osoby już się zameldują, czyli zamieszkają na stałe, moglibyśmy przewidzieć ulgę podatkową w okresie trzech lat. Taka propozycja by była, żeby w pierwszym roku na przykład ulga wynosiła 75%, w drugim 50%, a w ostatnim, trzecim 25%. To by była jakaś zachęta do osiedlania się tutaj na terenie naszej gminy – powiedział radny Stanisław Tomaszewski.
Jego zdaniem podobną ulgę można zastosować zarówno w przypadku młodych mieszkańców, aby zachęcić ich do podejmowania nowej działalności gospodarczej, a także osób poszerzających dotychczasową działalność gospodarczą, mając na względzie że jakiś obiekt się dobudowuje, czy poszerza z uwagi na ilość zatrudnionych osób. Więcej w Kurierze.

3 komentarze

  1. Zacznijcie od dróg bo Powidz jest kompletnie zaorany trudno sie poruszac po swiezo zaoranym polu i takie sa powidzkie drogi dojazdowe

    • Drogi gminne są w dobrym stanie, gorzej z powiatowymi ale na to gmina nie ma wpływu

  2. prosty ale mądry

    ulgi to najbardziej przyciągły amerykanów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>