Strona główna / Regionalne / Gmina Powidz / Z Caritasem chcą odnowić rynek
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Z Caritasem chcą odnowić rynek

Gmina Powidz podpisała umowę z Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej o partnerstwie na rzecz rewitalizacji rynku w Powidzu. W budżecie gminy na ten cel zabezpieczono kwotę 660 tys. zł, reszta ma pochodzić z dofinansowania.
W oparciu o podpisaną z Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej umowę na rewitalizację rynku poprzez budowę centrum edukacyjno-rehabilitacyjnego i przebudowę ulicy Park Powstańców Wielkopolskich w Powidzu w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w marcu br. złożony został wspólny wniosek do Urzędu Marszałkowskiego o dofinansowanie zadania. Caritas i gmina Powidz są partnerami projektu, przy czym Caritas jest partnerem wiodącym. Zadanie opiewa na łączną kwotę 7 350 376 zł (2 288 885 zł po stronie gminy), a wnioskowane dofinansowanie wynosi 85%.

Więcej w Kurierze.

20 komentarzy

 1. Kiedy w Słupcy Caritas weżnie się do pracy?

 2. Przeciez to sciema ktos sobie cos kombinuje w najlepszej lokalizacji w Powidzu i to hotelowego. Narazie tak im zalezy na tym budynku ze juz kilka lat stoi pusty i marnieje i to z czasów gdy Caritas sie nim zajmuje, dziwne dziwne moze ma sie zniszczyc i pod mlotek jak dzialeczka przy jednej z restauracji nad jeziorem w Powidzu wbrew radzie zostanie sprzedana.

  • Może masz rację ale Słupcy Caritas nic nie robi

  • przecież chodzi o Rynek , a nie budynek

  • O rynek tez ale w projekcie jest jeszcze 3 pietrowy budynek po zgarnietym domu po siostrach nie wiedzieliscie. ze śmierdzi to prywacizna?

  • wolontariusz

   Neptun zostań wolontariuszem caritasu

  • Byłem wolontariuszem Caritas to wiem jak oszukują przy wydawaniu żywności

 3. mieszkaniec

  rynek wazny ale droga do smolnik i do slupcy chyba bardzo wazna.

  • Neptun
   po pierwsze
   Taką wiedze powinieneś przekazać odpowiednim służbom,ukrywasz jesteś współwinny-zgłaszam cię do ustalenia Twojej tożsamości.
   po drugie
   Kiedy zaczynałeś w tym temacie pisać
   wyglądało na to że masz pomysły i chęci aby coś w wolontariacie zrobić
   A Tobie chodziło tylko o rozdawanie żywności.

  • nic mi nie zrobisz bo to było 6 lat temu

 4. Rynek jest reprezentacyjny, a droga należy do powiatu. A starosta i powiat to ma Powidz głęboko w d…

 5. a co tam odnawia, przecież tam jest ładnie jak nigdzie indziej na świecie, drzewa ładnie obrąbane za 30 koła

 6. mieszkaniec Powidza

  z Caritasem sie dogaduje gmina???????????????????????????????????? a z powiatem dlaczego nie????????????????????????????????????//

 7. No i to jaka innwestycja ma byc, slyszalam ze maja wyburzyc dom po siostrach pierw go podremontowali a teraz zburza i maja postawic niby centrum rehabilitacji a bedzie hotelik na sprzedaz w najlepszej lokalizacji!!! Niech sie Powidzanie obudzą koniec z ukladami. RYSIU wracaj!!!

 8. A kiedy ukażą się oswiadczenia majątkowe pracownikow i,radnych, wladzy gminy Powidz?????????????????????????????????//

 9. zobaczcie , jak Caritas działa , przy Kościele pięknie zaprojektowane , dalej dba kościelny , Pomnik postawiony nowy , powoli będzie wszystko dzięki Caritasowi , to on jedynie działa na naszym terenie

 10. powiedzcie co mozna na rynku w powidzu zrobic za siedem milionow to jest mydlenie oczu a w tej chwili nie ma nawet kto dziur zalatac!

 11. Jak co caritas postawi budynek 3 pietrowy.niby rehabilitacja a zas w dzierżawę puszcza, brawo wojcie tak trzymac kjbla na rynku pan nie umie pobudowac ale wydzierżawicpol rynku prywaciazowk to pan potrsfil!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>