Strona główna / Regionalne / Gmina Powidz / Nie zgadzają się z „Koroną”. Chcą powrotu Newsweeka
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Nie zgadzają się z „Koroną”. Chcą powrotu Newsweeka

Do wójta Powidza Jakuba Gwita wpłynęło pismo podpisane przez ponad 70 mieszkańców gminy, którzy wbrew stanowisku „Korony” domagają się przywrócenia prenumeraty Newsweeka i innych usuniętych z biblioteki czasopism. – Nie powinniśmy ulegać naciskom grupy osób pozbawionych tolerancji i mających zachowania ksenofobiczne – piszą inicjatorzy akcji.

Wokół powidzkiej Biblioteki Publicznej na dobre rozgorzała dyskusja na temat zasadności prenumerowania czasopism wydawanych przez niemieckie spółki. Przypomnijmy, że w listopadzie ubiegłego roku z postulatem zaniechania dalszych zakupów wszystkich czasopism niemieckich wydawców, a także rozważenia sensowności prenumerowania do Biblioteki Publicznej Gminy Powidz jakichkolwiek czasopism, wystąpiło do wójta Jakuba Gwita Powidzkie Stowarzyszenie Samorządowe „Korona”.

Wójt po dokonaniu szczegółowej analizy wydatków poniesionych w 2017 r. w związku z prenumeratą czasopism, analizy rejestrów wypożyczeń poszczególnych tytułów pism i czasopism w powidzkiej bibliotece, w styczniu podjął decyzję o redukcji wydatków na prenumeratę czasopism. W związku z tą decyzją, z półek bibliotecznych mają zniknąć wkrótce niektóre czasopisma zawierające zabarwienie polityczne, takie jak Newsweek, a zostaną jedynie te specjalistyczne.

Tymczasem, w odpowiedzi na działania podejmowane z inicjatywy członków „Korony”, do wójta trafiło pismo podpisane przez ponad 70 „oburzonych i zażenowanych” mieszkańców gminy. Domagają się w nim przywrócenia prenumeraty Newsweeka i innych usuniętych z biblioteki czasopism. Inicjatorzy akcji podkreślają, że z dokonanej analizy wypożyczeń poszczególnych gazet wynika, że właśnie te tytuły cieszyły się wśród czytelników największym zainteresowaniem. Newsweek wypożyczany był 127 razy, a Wysokie obcasy – 32 razy.

Więcej w Kurierze.

74 komentarze

 1. Bardzo dobrze nie może kilka osób decydować o całej gminie.

 2. No to spadła korona z głowy „koronie”. Może też nigdy na nią nie zaslugiwala

 3. A kto napisał ta petycje boią się podać nazwisk? Czyja to inicjatywa! A te wypozyczenia to jest liczba w skali roku i skąd takie dane posiada redakcja może coś bliżej by nas tu uświadomić co to za akcja koza liść dembu? Inicjatorzy się wstydzą?

  • Andrzej Glapiński

   Szanowny Panie
   Petycja, której jestem autorem wygląda tak:

   ” Powidz, dnia 17 listopada 2017r.

   Petycja do Wójta Gminy Powidz
   w sprawie prenumeraty czasopism do Biblioteki Publicznej Gminy Powidz

   Rok obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości będzie obfitował w liczne wydarzenia kulturalne, których właściwe przygotowanie wymaga przeciwdziałania nawarstwianiu się konfliktów w społeczności lokalnej. Sprawą kontrowersyjną i budzącą znaczne emocje jest prenumerowanie w Bibliotece Publicznej Gminy Powidz czasopism należących do niemieckich właścicieli. Szczególnie wiele miejsca poświęca się w nich polityce i historii oraz krytyce wartości chrześcijańskich i konserwatyzmu. Na zamieszczane w publikacjach treści wpływają przedstawiciele niemieckiego rządu oraz właściciele mediów. Teksty w nich zamieszczone są porażające. Antypolskie, antynarodowe, antyreligijne, znieważające władze państwowe, hierarchię kościelną i duchowieństwo. Powszechne są sformułowania typu: „putinowski model władzy”, „antydemokratyczne działania rządu PiS”, „demontaż państwa prawa”, „rząd zagrażający bezpieczeństwu całej UE”, czy „dziki Wschód”. Jesteśmy paranoicznie oskarżani o totalitaryzm, ksenofobię, nacjonalizm, nazizm, rasizm i faszyzm, a warsztatowe narzędzia dziennikarskich hien to: kłamstwa, manipulacje i półprawdy.
   Panie Wójcie
   Najwyższy czas zaprzestać tolerowania w podległej Panu placówce propagandy skierowanej przeciwko Polsce i Polakom.
   Oczekujemy bezzwłocznego zaniechania dalszych zakupów wszystkich czasopism niemieckich wydawców oraz miesięcznika Wysokie Obcasy Extra. Rozważenia wymaga sensowność prenumerowania do Biblioteki jakichkolwiek czasopism, gdyż z t.zw. „czytelni” nikt nigdy nie korzystał i nie korzysta, a wypożyczanie gazet dla bardzo nielicznego grona osób, nie znajduje najmniejszego uzasadnienia.
   W imieniu zebranych w dniu 17 listopada 2017 roku na spotkaniu z posłem Krzysztofem Ostrowskim mieszkańców Gminy Powidz

   Wojciech Paluszyński ( podpis odręczny) Andrzej Glapiński (podpis odręczny)”.

   Petycja jak widać była podpisana, została przeze mnie odczytana i wręczona Wójtowi Gminy w obecności wielu osób. Przypisywanie nam bojaźni jest zatem nieuprawnione. Zamieszczenie na stronie internetowej Urzędu Gminy Powidz informacji o braku zgody na udostępnienie danych osobowych, w sytuacji publicznego przedłożenia petycji przez jej sygnatariuszy, jest stwierdzeniem zbyt daleko idącym.

  • Panie Andrzeju szacunek za inicjatywe, nie zrozumial Pan mojego komentarza, ja sie pytam o ta petycje tych slawnych 70 osob bo nie widze zadne nazwiska inicjatora? To tajne bo tamtych inicjatorow Pana Andrzeja i Pana kolegow w poprzednich artykulach niezle tu obczerniano. Jest Pan czlowiekiem ktory zasluzyl sie w historii dla Polski, ale peenie tych 70 nie zrobilo tyle w zyciu co Pan sam dla Polski! Brawo Panie Andrzeju i tak prawda zawsze wygra widac teraz nawet na przykladzie pretensji zydow do ustawy IPN i tak samo mysla co niektorzy niemajacy pojecia o co chodzilo w waszej inicjatywie, nie umia uwaznie czytac gazety. Zobaczymy co zrobi wójt, czy stanie po stronie swoich wyborcow! Czy bedzie bezstrony nie sadze!

  • Wielbiciel Bieruta, Moczara i Pisu

   Do A.Glapiński: Treść tego elaboratu, to jakiś przewrotny bełkot. Pisowski przekaz dla ludu smoleńskiego.
   I pomyśleć, że p.p. Paluszyński-Glapiński jako znane tuzy intelektu, Europejczycy i obywatele świata tak wiele do naszej społeczności wnoszą… Dziękujemy !!! Wielcy synowie tej ziemi. Powidzkiej ziemi.

 4. co to za wójt że słucha garstki ludzi a nie słucha mieszkańców . Wójt jeśli ma poczucie powinien natychmiast podać się do dymisji

  • No to sobie wojcika wybralismy ze ze slucha ludu. A ja glosowalam mlodego i mialy byc konsultacje a on tylko opar sie na wypocinach pani dyrektor, ale mamy wójta!

 5. Rysiu pod petycją jest podpisane siedemdziesiąt osób! Jak chcesz to idź do Wójta i się przekonasz skoro nie wierzysz w siłę narodu. Powidzkiego narodu. Prawdziwych Polaków , ktorzy jak ich pradziadowie nie chcą jarzma w które chcą ich zaprzegnac samozwańczy trybuni ludowi z „korony”

 6. To się w głowie nie mieści, że są ludzie, którzy swe ciasne światopoglądy chcą narzucać innym. Myślałem, że
  „jedynie słuszne” poglądy były za komuny i w różnych dyktaturach. Do Powidza jedziesz po rozum, czy
  po oszołomstwo ? Tak naprawdę, to są sztuczki lansowania się na tzw. „patriota”. Liczą, że my, ciemny lud,
  damy im za to kostkę cukru, czyli głos poparcia w wyborach. Zamiast ruszyć w końcu tak potrzebne inwestycje lepiej odcinać ludek od informacji ? Ktoś chce decydować, co ja mam wiedzieć, a czego nie ?
  Tak naprawdę, to chodzi tu o naszą godność.

 7. Szanowni mieszkańcy Powidza,
  odnosząc się do Waszych śmiesznych sporów dotyczących błahej sprawy bo tyczącej się bytności kilki czasopism z lokalnej bibliotece, mogę powiedzieć tylko jedno: już dosłownie za chwilę nasi amerykańscy sojusznicy nauczą Was tolerancji na wszelkie możliwe zachowania, poglądy, dewiacje itp, o których do tej pory może wiedzieliście tylko z telewizji.
  Za kilka miesięcy będzie ich w Powidzu 5000 i pozostaną tutaj co najmniej kilkadziesiąt lat.
  I to jest problem jak przygotować, dostosować Powidz i jego mieszkańców, aby móc tutaj wspólnie z nimi funkcjonować.
  A WY zajmujecie się pierdołami ……………..

 8. Biblioteka publiczna zamawia pisma polityczne? wstyd. Powinna być jedynie prasa branżowa, naukowa, popularnonaukowa, historyczna – a nie młócka z jakiegokolwiek polityki.
  Jak ktoś chce to niech sobie w kiosku kupi…

 9. Xyz mozliwe że masz rację ale o tym co powinno być w bibliotece nie powinni decydować politycznie skrzywieni dogmatycy. A tak hucznie zapowiadanych przez wlodarza konsultacji w tym temacie nadal brak

 10. nareszcie rozsądny głos brawo xyz, to powinni wszyscy uszanować!

 11. Czytajcie wejdz na http/gazeta wyborcza wojt gminy Powidz. Obszerny artykul i wypwiedz wojta gminy Powidz. Zenujace !!!!!!!

 12. Brawo wójcie Jakubie, nareszcie ma Pan swoje zdanie, nie ma co się wstydzić swoich poglądów i wartości jakie się reprezentuje. Widzę że Pana dobrze wychowano na dobrego Polaka nie tak jak co niektórych z tych petentów wydaje mi się że co drugi nie wie co to polskość i bycie Polakiem a nie tylko mieszkańcem Polski. Brawo!

 13. Kiedy wójtem był Tomaszewski byłem wielce zdziwiony, że żadne organy się nim nie zajęły. Nie znałem i nadal nie znam gminy w której jej rada byłaby tak wielkim towarzychem wzajemnej adoracji z tak wielkim stężeniem kretynizmu. Wystarczy popatrzeć na udawanie wywozu śmieci i traktowanie wszystkich właścicieli nieruchomości, nie mieszkających na stałe w Gminie, jako „dojnych krów”. „Bo się kuw..a należy”.
  Kiedy Tomaszewski został wykopany na aut miałem nadzieję, że gmina zacznie się zmieniać. Teraz widać usiłuje wrócić!

  • Polak z krwi i kosci

   Gdyby nie Tomaszewski to pedraku gminy by w powidzu nie bylo. Gwit wtedy w pieluchy robil a Grzeskowiak pierdzial w stolek w jakims innym urzedzie i mial w powazaniu Powidz i to by byl gmina. A te 70 osob podpisane pod petycja patriotyzm maja zanic. Zapewne tez mysla ze w Polsce byly polskie obozy zaglady, nie niemieckie. Bo tego wlasnie kladzie im w glowy Newsweek i niemiecka prasa. Chronmy przyszle pokolenia przed zatraceniem ducha narodowego bo kto bedzie bronil pamieci naszych przodkow jak przyszle pokolenia beda miec w glowie deutchg… zrobione?

  • Dawny mieszkaniec Powidza

   Akurat ten Pan zbyt wiele się nie udzielał. Przyszedł prawie na gotowe. Żyje jeszcze parę osób, które doskonale pewne fakty pamiętają.

  • Szanowny Polaku z krwi i kości p. Tomaszewski nie uczestniczył, ani w jakikolwiek sposób nie przyczynił się procesu przywrócenia gminy w Powidzu. Radzę dobrze zapoznać się z faktami, które powinny znajdować się w archiwach urzędu. Były to osoby, z których jedna już nie żyje, a druga obecnie nie mieszka w Powidzu i to one swoim zaangażowaniem przyczyniły się do wydzielenia gminy Powidz z ówczesnej gminy Witkowo. P. Tomaszewski wszedł w posiadanie urzędu wójta w wyborach, po utworzeniu gminy.

 14. Ach przeczytalam gazete i ta petycje widze ze nowa kandydatka na wojta sie szykuje w Powidzu? Ale ta przywidczyni akcji to mi nieznan, z kim ona jest zwiazana do jakiej partii nalezy? W Powidzu szykuja sie zmiany bo kolezanka mnie mowila ze to wyborczyni obecnego wójta, czyzby szły zmiany!

 15. jak ktoś chce niuzłika to niech se sam kupi, popieram pana panie Wójtku, pan przynajmniej wie co jest prawe a co lewe, ma pan mój głos w wyborach i chociażł obecny wójcik był u mnie z paczką mikołaja to ja mu już dziś mówię stanowcze wyborcze nie

 16. zagnieany ben

  zamiast tych gazet co i tak w kotłowni wylądują byśta lepiej kupili jakieś książki dla młodzieży

 17. kołowrotek

  ten wójt to porażka jakaś i to na całej linii

 18. trójka robotniczo-chłopska

  Dziękuję Kurierowi, że puścił wyżej całą treść tej petycji W.Paluszyńskiego i A.Glapińskiego. Sam bym się nie fatygował, aby toto szukać. Szokuje i poraża w niej bezmiar ograniczoności autorów. Mało tu ważne, czy wynika to z zagubienia i niewiedzy, czy tylko autorzy cynicznie zakładają, że większość wyborców jest tak ciemnych i nie zorientowanych, iż śmiało można zagrać na ich lękach i uczuciach. Każdy z wyżej wskazanych motywów całkowicie dyskwalifikuje tych pożal się Boże aktywistów. I pan wójcik też postanowił popłynąć z prądem ?

 19. No masz racje ale wójcik jest ekstra troche z młodzieża troche z pisiorami,nie tam wszystko jedno co za gazety beda w bibliotece czy ich wogole nie bedzie jest tyle inwestycji w gminie ktorr sie zmarnowaly, przeraza mnie otepialosc wojta i urzedasow w tym wzgledzie, staniemy sie zasciankiem innych gmin a ktos sie tu gazetami zajmuje za 2 tys? A wójt sponsoruje z naszych pieniedzy silownie za ktora oni biora sobie zyski z biletow pd stolem to robia i napewno miesiecznie wychodzi wiecej jak 2 tys na gazety na rok i jeszcze napisali teraz beszczelna petycj a ta Pani co w gazecie sie pod tym podpisala no to jest Wielka duzo zrobila . prisba do wójta Gwita wez pan dołóż tym Orlkowcom zbyduj im nie wiem moze basen rzecz jasna za soleckie pieniadze. Zenada!!!

  • Pani Loniu ,Pani niewiedza jest zatrważająca w tym temacie .Od trzech miesięcy silownia jest pod zarządem Posiru za co posir oprócz karnetów otrzymuje także pieniądze z UG na funkcjonowanie. Kiedy silownie mialo Libero żadnych pieniędzy z UG nie dostawalo .Proszę się więc nie puszyć i przyjąć ,że silownia okazala się projektem niezwykle potrzebnym o czym świadczy frekwencja.

  • A i jeszcze jedno Pani Loniu .Basen i porządna sala gimnastyczna też by sie przydala żeby Powidz nie byl zasciankiem innych gmin ,ktore mają już pożądane duże sale gimnastyczne. Niestety dzięki takim malkontenta jak Pani ,Powidz jeszcze długo będzie inwestycyjnym zaściankiem .

 20. A ten Mikołaj to tylko dotarł do wybranych bo w naszym sołectwie nie był !!!!!Od czego to zależy może ktoś wie ????

  • w naszym tez nie był. Wójt z żurkiem bawili się w Mikołaja 2 miesiące temu na okregu żurka. ciekawe dlaczego tylko w tym okregu wyborczym? chyba jakiś upszywilejowany. ludzie sie zastanawiają co sie stało z resztą paczek? wiadomo że dzieciaki duzo zebrały produktów a nic nie nie dostaly jak to bylo od powstania gminy każdego roku. Gdzie są te paczki wobec tego? Może wójt teraz wybierze inny okręg wyborczy i będzie chodził po domach jako Zając na Wielkanoc?

 21. ODWAGI JPS powiedz nam jakimi przekrętami miały się te słuzby zająć? nie bądz taki hermetyczny i uchyl rąbka tajemnicy,bo umieram z ciekawości!

 22. Franiu moja droga skad ty masz takie info? O tej silowni to ale sie posirowi trafila krowa do dojenia niedosc ze ma nowe zyski to mowisz ze gmina jeszcze mu doklada. Franiu a co tam z ta droga do hawiry przewodniczacego obok jablony bedzie czy nie? Wiesz moze cos wiecej bo my tu lud ciemny niewiemy co pod stolem idzie, kit niech nie zapomna jak cos i klinkieru mu nieszczedza na ta droge poczciwy z niego przewodniczacy!

 23. To wkrótce ujawnie chociaż wydaje mi się to tak oczywiste. Cuda dzieją się w tym roku wyborczym

  • cuda to się miały dziać przez te cztery lata Chodnikiem z Przybrodzina do Powidza mieliśmy bezpiecznie chodzić w czerwcu ubiegłego roku nasze dzieci miały mieć wreszcie bezpieczną drogę do Powidza a tu strach puścić same Zrobili kawałek z drugiej strony do gospodarstwa radnego Maroszka Wiadomo radny musi mieć porządny chodnik promenada też miała być zbudowana do Przybrodzina I znowu nic nie wyszło Szkoda gadać

 24. Słucham, czytam, patrzę, gadam z tym i tamtym i dochodzę do wniosku, że ten wójt jest po prostu do niczego. Kara Boska dla Powidza?

  • Zgadzam się z Tobą w zupełności. Totalnie zawodzi na całej lini. Boleśnie rozczarowuje szczególnie tych, którzy wiązali z nim nadzieje.

 25. ble, ble, ble...

  Grupa reprezentująca 70 osób , które nie zgadzają się na dyktat w demokratycznym państwie, domagająca się przywrócenia do biblioteki Newsweeka i innych usuniętych czasopism, spotkała się z Powidzkim Cenzorem w tej sprawie. Niepoważne potraktowanie osób , które poświęciły swój wolny czas, daje dużo do namysłu. Zebranie pokazało za to dobitnie jedno – ogromną bezsilność i brak zdecydowania panującego Głównego Cenzora Powidza.
  Jak powszechnie wiadomo : niezdecydowanie u jednych może ponieść za sobą konsekwencję zdecydowania u drugich. Niech pan to przemyśli, Panie Wójcie!

  • A ja polecam wójcikowi dokładne przeczytanie małej książecki – Konstytucji RP

 26. Dyrdymaly, kolego kolezanks z wyzej wpisu zajmijcie sie sportem bo to w miare wam wychodzi! 70 okolo osob a zadnego nawiska boja sie ze cenzor ich dopadnie! Jednak to prawda ze sportowcy to maja duzo w miesniach hihi. Pozdrawiam wszystkich Polaków Powidzaków.

  • Proszę przeczytać rekacje z Wojtem na Facebooku .Część nazwiska widnieje w poście relacjonujacym spotkanie z Wójtem. Bezsensowne było by wymienianie 70-nazwisk podpisanych pod petycją tylko dal zaspokojenia ciekawskich „niewiernych Tomaszów” są one znane Wójtowi ,a to jest najważniejsze.

 27. Proszę przeczytać rekacje z Wojtem na Facebooku .Część nazwiska widnieje w poście relacjonujacym spotkanie z Wójtem. Bezsensowne było by wymienianie 70-nazwisk podpisanych pod petycją tylko dal zaspokojenia ciekawskich „niewiernych Tomaszów” są one znane Wójtowi ,a to jest najważniejsze.

 28. Pan wójt znowu się skompromituje nie słucha wiekszości bo jest marionetką ktoś inny pociaga za sznurki a on boi się narazić Po co komu taki wójt niezdecydowany niegospodarny nielojalny nieprzewidywalny niekonsekwentny nie nie nie ………..

 29. Wojtkowi P. dajcie spokój , on tylko wykonuje polecenia , a kieruje nim ktoś inny , potem Wojtus jest kozłem ofiarnym

  • Zabek idz do dentysty! Dac ci adres? Kazdy nawet ten p Wojtek moze pisac w gazetach co chce a moze ma swoje poparcie? Dla mnie mam do niego szacun ze ma swoje zdanie i musial miec troche racji jak wójt poszedł i na ugode? Moze w Powidzu czas na nowe zmiany bez osmiirnic, ukladow i czystki w urzedzie. Moze znadzie sie nareszcie uczciwy madry gospodarz ktory rozwinie ta gmine nie na fejsbooku tylko gospodarczo tak jak Tomaszewski ktory poza drobnymi wadami o ktorych tu nie wypada pisac byl dobrym gospodarzem.

 30. Mam pytanie – dlaczego tak długo nie budujecie obiecanej promenady do Przybrodzina? Mam na myśli ścieżkę rowerową wzdłuż torów?

 31. pan nupek - stonka

  Dla tych 70 osób można zamówić z muzeum „Ostdeutscher Beobachter” i „Rigasche Rundschau” ten sam poziom co w Newsweeku – za darmo

  • Towarzyszu, skąd masz taki kompleks? Żle trafiłeś. Pozostań przy flaszce z weteranem

 32. ten wójt to porażka jest, uwagi mieszkańców ma za nic, nic nie znaczący pachołek na stołku przyodziany w garniak, kompletne 0, nieudolny gospodarz

  • twoja ocena wójta na „zero” jest przeszacowana. To mniej niż O bo robi nienadrabialne szkody głównie poprzez zaniechanie. Po prostu blokuje stołek, na którym ktoś kreatywny i obrotny zrealizowałby dużo inwestycji, tak jak gospodarze wszystkich sąsiednich gmin. Już po zawodach. Szkoda że kadencje trwają tak długo

 33. tępy jak brzytwa

  ten wójt to jakaś kara Boska, bo jak inaczej to nazwać???

 34. Ten wójt to dobry gospodarz. Za jego kadencji zlikwidowano samodzielna placówke pocztowa a zrobili filie, zlikwidowano kiosk ruchu, zlikwidowano wiekszosc polaczeń autobusowych i na końcu zlikwidował gazety w w bibliotece! Brawo Panie wójcie proponuje by pan przekazał posirowi który disraje całe mienie w posiadanie biblioteke, kościół a i pana działke tak by wieksze dochody mial prywaciarz chyba któremu pan jestes przychylny bo siłownie mu dokoptowałes! Siłownie która wybudowano za sołeckie pieniadze wyrwaleś je panie wójcie dziadkom i starszym mieszkańcom na ich małe potrzeby a dales sportowca którzy i tak Cie olali!

 35. Przychylny tylko prywaciarzom. jeden to sie obłowił na tych niegospodarnych rządach najpierw 63 tysiaki za nasadzenie drzewek / przypomne że jedno drzewko kosztowało absurdalną sume bo 360 zł!/ potem oszpecił rynek za kolejne ogromne pieniądze. do tego własna plaża wyciete trzciny żeby był piekny widok z pensjonatu dla gości na jezioro, życ nie umierać! co tam ochrona środowiska naturalnego ! nie mozemy pozwolić na dalsze niszczenie naszej pieknej okolicy!!!!

 36. A wiecie co dzisiaj sie dowiedzialam na Powidzu ze jest jakaś garstka ludzi którzy opowiadają się za odejściem Powidza od Powiatu słupeckiego i nawet podobno zbierają podpisy, może to ta sama grupa co chciała newswika powrotu? Nikt nic nie wie? Fajnie by było być w gnieznieńskim wieksza cywilizacja.

 37. na siłownie może iść każdy , ale to jest jedna klika , wójt musi być inny , konkretny , żeby to wszystko rozpieprzyć , nad gospodarzem jest ktoś mądrzejszy i rządzi , Wójt nie ma swojego zdania

 38. panie wójcie, pan swoje zwycięstwo w wyborach już dawno temu pogrzebałeś,takiej marnoty dawno tu nie było

 39. panie wójcie pan swoją osobą, zachowaniem, przekrętami rozczarowałeś wszystkich. pytanie czy głosy rodziny i znajomych, którym dałeś pan pracę, zapewnią panu zwycięstwo w wyborach? NIE!

  • Coraz więcej młodych ludzi z terenu gminy widzi tą obłudę i mówi że to wszystko jest do d…..
   słynne drożdżówki tym razem nie załatwią sprawy!!!

 40. Frania skad takie info masz to ci smai zbieraja co powrotu gazet chcieli? Przybliz cos blizej. Ale bylo by zamieszanie jakby Powidz chciał odejść od Słupcy, nareszcie cywilizacja!

 41. Do myślących mieszkańców Powidza, potrzebujecie osoby z zewnątrz w inny sposób nie zlikwidujecie zależności i obecnie panujących układów.

 42. prawy i sprawiedliwy

  A czy ktoś w tym bądź co bądź urokliwym miejscu ze względu na uroki pięknego jeziora robi? Porobili własne interesy i trzepią kasę. Mowa o radnych tu radnym się zostaje nie dla społeczności wyborców! Tylko aby mieć koneksje profity. Ten były wykształcony nauczyciel nauczył tego dziadostwa! On stworzył tych co biorą i brać będą. A po co się pcha na wójta? To retoryczne pytanie. Jest na emeryturze. Słychać że pieniądze ma dzieci postawiał pensjonat jakiś też ma więc o co mu jeszcze?? Prezencja żadna operatywność pod siebie! Nie mówiąc o jego kompromitacji choćby tylko z alkoholem w tle! Jest ich więcej poprzestańmy na kluczowej!! Taki ma być ponownie włodarzem!!!!!!!

 43. Przyjdzie osoba z zewnątrz ze swoją ekipą zwolni pracowników (mieszkańców Powidza) zatrudni obcych swoich -czy to jest lepsze rozwiązanie ?.
  Mieliśmy dobrego wójta więc niech on wróci dokończy swoje dzieło .Pan R G na wójta a pan J G na przewodniczącego rady .

 44. prawy i sprawiedliwy

  Kto będzie tu wyborcy mają głos!

  • No właśnie! Ten spektakl trzeba wreszcie zakończyć!

  • Powidz nie potrzebuje gospodarza który wspiera ksenofobiczne zachowania na terenie gminy.

 45. z tych zewnetrznych to tylko jankes przychodzi mi do glowy nie zaciaga zadnych dlugow robi swoje a zatrudnia obcych bo swoi za te pieniadze nie chca pracowac tomaszewski za stary gwit za mlody grzeskowiak za dlugi co w gminie narobil to przez cztery lata gmina nie moze sie otrzasnac i nastepny dlug zaciaga aby cos w tym roku zrobic a potem znowu nic bo pieniadze trzeba bedzie oddac

  • międlisz w kółko to samo jagbyś deptał kiszoną kapustę w beczce

 46. Dlug dlugowi nie rowny Grzeskowiak to wojt po ktorym zostaly inwestycje Najgorsze rzady to te gdzie inwestycji brak a kredyty sa zaciagane nie wiadomo na co I tak sie teraz dzieje tylko nikt o tym nie pisze Wielka medialna tajemnica !!!

 47. Pokaż mi gminę gdzie wójt nie zaciąga pożyczek .Na jakich innych zasadach gminy by istniały .Kredyty ,pożyczki to normalna sprawa ekonomi rozwoju .

 48. Kiedy będzie odpowiedź na petycję! Pierwsza petycja doczekała się odpowiedzi po niecałych trzech tygodniach a teraz to już 4 mijają!

 49. turysto – ani jeden ani drugi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.