Strona główna / Regionalne / Gmina Słupca / Dzień Dziecka spędzili na lotnisku

Dzień Dziecka spędzili na lotnisku

1 czerwca jednostka wojskowa w Powidzu zorganizowała Dzień Otwartych Koszar. Jest on związany ze Świętem Dowództwa 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego oraz Międzynarodowym Dniem Dziecka. Tego dnia bramy jednostki zostały otwarte dla wszystkich zainteresowanych.

Wśród uczestników tego wydarzenia znaleźli się także uczniowie  Szkoły Podstawowej w Kotuni wraz z nauczycielami i pracownikami obsługi. Od godziny 10.00 wszyscy mieli możliwość podziwiania wystawy statycznej samolotów i śmigłowców oraz wystawy sprzętu, wyposażenia i uzbrojenia funkcjonariuszy służb mundurowych, a także pokaz sprzętu i wyposażenia grup rekonstrukcji historycznych oraz stowarzyszeń paramilitarnych. Znajdujące się na płycie lotniska samoloty i śmigłowce zachęcały do zwiedzania. Chętnych nie brakowało – przy każdej maszynie ustawiała się kolejka chętnych. Można było także obejrzeć wyposażenie funkcjonariuszy Policji, Wojsk Lądowych, Żandarmerii Wojskowej i Straży Pożarnej.

Punktualnie w samo południe odbyła się uroczysta zbiórka oraz pokaz musztry paradnej w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych z Poznania i defilada pododdziałów. Zaraz potem zgromadzeni mogli podziwiać przelatujące ponad głowami statki powietrzne. Wszyscy byli pod dużym wrażeniem. Uczniowie uznali, iż wizyta na lotnisku to świetny prezent z okazji Dnia Dziecka.

Około 14.00 wszyscy wrócili do szkoły w Kotuni. Tu czekała na nich kolejna niespodzianka – kiełbaski z grilla, napoje i coś słodkiego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>